Nakladatel: Dauphin

Související články

Velikonoce a další svátky jara

velikonoce_nasich_babicek

Velikonoční svátky jsou tu a to je ten pravý čas, abychom si připomněli, jak je prožívaly naše babičky. Zvyky a tradice spojené nejen s Velikonocemi, ale se všemi svátky jara představují ve své další knize Alena Anežka Gajdušková a Alena Scheinostová.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. března do 3. dubna 2022

nenechte_si_ujit

Jaro už o sobě dává vědět a mimo slunečného počasí vám zvednou náladu i naplánované literární akce. Těšit se můžete především na autorská čtení, třeba s Markétou Harasimovou. A dospívající čtenáře potěší beseda s Olgou Zbranek Biernátovou.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. ledna 2022

nenechte_si_ujit

První měsíc roku se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. I během jeho posledního týdne si můžete zajít na literární akce, které se konají v různých koutech naší země. V Plzni například proběhne autorské čtení básnířky Mariky Mariewicz, v Praze pak přečte úryvky ze své nové knihy Petr Fejk.

Recepty nejen pro závěr roku

Tipy_hura do kuchyne

Chcete si upéct dýňový koláč, vyrobit vlastní čajovou směs či lipový likér? Nebo oceníte spíše recepty z provensálské kuchyně? Anebo dáte tentokrát přednost svátečním receptům? Ať tak či onak, dnešní tipy na knihy vás zavedou právě do kuchyně.

Začněte týden s úsměvem

nahled-usmev

Jak lépe vkročit do nového týdne než s úsměvem na tváři? Dnešní knihy vás zaručeně dobře naladí, ať už sáhnete po nevinných rodinných historkách, po klasice z pera Zdeňka Svěráka, nebo po knihách nabitých černým humorem.

Máj – lásky čas

Maj_tipy

V dnešních tipech, čerstvě provoněných májem, přinášíme samozřejmě romány o lásce v nejrůznějších podobách. Nabídneme vám dojemnou romantiku pro ženy, završení erotické série i soubor zajímavých článků o sexu.

Pečeme, vaříme, neplýtváme

Pece cela zeme_Starocesky pernik_Konec plytvani

Dnešní kuchařské tipy vám pomohou objevit nové lákavé recepty na pečení nejrůznějších dobrot, včetně staročeského perníku, a ukážou vám také, jak potraviny lépe využívat a neplýtvat jimi.

Skutečné osudy – život píše smutně i vesele

kniha a káva

V dnešní knižní nabídce můžete vybírat z titulů, jež napsal život sám. Jednotlivé příběhy prostupují prostorem i časem – okusíte v nich atmosféru pohnutého 20. století, procestujete Evropu i část Ameriky a poznáte inspirativní osudy zajímavých lidí.

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů

Dopis
Situace z jara, kdy byla uzavřena všechna knihkupectví, se opakuje i nyní na podzim. A to je samozřejmě pro celý knižní svět velice komplikovaná situace. Cech malých nakladatelů proto opět sepsal otevřený dopis ministru kultury a my zde uveřejňujeme jeho znění.

Ať každý pláče pokud možno na správném hrobě, jako já na svém

Jahn_At kazdy place

(aneb Listopad na mojí vinici, mýma očima)
Pohled do mýho jindy pěknýho okna příliš optimismu a životního elánu nedodá. Listí ve vinici už leží na zemi, nad ní se válí cáry mlh, což je sice klišé, ale jen se podívejte taky. Je to přesně tak! A je tu další Listopad.