Nakladatel: Dauphin

www.dauphin.cz/


Dauphin - Nejnovější knihy

knihaVelká výměna knihaNa Modrovousově hradě knihaVášně duše knihaPečeme chleba z kvásku a děláme domácí těsta

Dauphin - Související články

Získejte recepty na chutný a křupavý domácí chleba

peceme-chleba-z-kvasku-perex

Zbožňujete vůni čerstvě upečeného chleba a těšíte se, až dostatečně vychladne, abyste se mohli zakousnout do jeho křupavé kůrky, ale ne vždy se vám podaří teplý bochník koupit? Tak si ho s námi pojďte upéct.

Stará krása našich měst, 2. část

Jahn_Stara krasa nasich mest2_1

Kde jsme to jen skončili… Ach ano, v našem městečku se onehdy konala konference studentů architektury, kterým jsem musel chtě nechtě dát za pravdu, že to městečko má do krásy daleko. Už jsem se chytil…

Stará krása našich měst, 1. část

Jahn_Stara krasa nasich mest1

Konala se v našem městečku onehdy konference a výstava jakýchsi studentů architektury, kteří nám řekli, kdybychom to snad sami nevěděli, jak to naše městečko je ošklivý. To je ale všude. A příčinu vidím, kromě všeho jinýho, ve dvou největších zlech dvacátýho století: v komunismu a automobilismu. Pro ty nebyly naše města stavěný.

Ukázka z knihy Vášně duše (Raffaele Simone)

Vasne duse

Na podzim roku 1649 dorazil na švédský dvůr René Descartes, aby zde zakončil svou životní pouť. Prostřednictvím dopisů, skutečných i fiktivních, se mohou čtenáři seznámit se závěrem života tohoto významného filozofa a s jeho vztahy se švédskou královnou a falckou princeznou.

Historická inspirace do kuchyně i do domácnosti

na-taliri-uvod

Každé léto mnoho z nás utíká z měst a snaží se nasytit přírodou tak, aby pak po zbytek roku opět vydrželi zavření v bytech a kancelářích. Což se pokusit něco málo z ní uchovat – díky moudrosti našich rodičů a prarodičů?