Nakladatel: Dauphin

Dauphin ve francouzštině, jazyce básníků, znamená delfín či mladý následník trůnu. Knihy, které byly následníkovi předkládány, byly označeny latinským nápisem ad usum delphini – určeno dauphinu.

V antické mytologii pak delfín převážel vyvolené na Ostrov Blaženosti. Dauphin coby nakladatelství by chtěl na tyto tradice navázat – domníváme se, že i kvalitní četbou je možno ostrovů Blaženosti dosíci.

www.dauphin.cz/


Dauphin - Nejnovější knihy

knihaMysl a Vesmír knihaPotudaň knihaO princezně, která žrala mrtvoly knihaJednou budu psát o lásce

Dauphin - Související články

Jak vysvětlit existenci lidské mysli

Mysl a Vesmir_uvodni

Pokud materialismus nedokáže pojmout vědomí a další aspekty reality související s myslí, musíme podle filozofa Thomase Nagela opustit čistě materialistické chápání přírody a rozšířit záběr na biologii, evoluční teorii a kosmologii.

Ukázka z knihy Potudaň (Andrej Platonov)

ukazka-potudan

Začtěte se do ukázky z povídkové knihy, která vám nabídne rovnou pět různých příběhů! Autor tematizuje ruskou občanskou válku, vlastní vzpomínky na dětství, zvěrstva nacistického Německa i život v bolševickém SSSR. Nezapomíná však ani naději.

Ukázka z knihy Průzkumníkova cesta (Edgar Mitchell)

9788076455320

Pojďme se vydat nekonečným vesmírem na pouť plnou neuvěřitelných dobrodružství a zároveň objevme i neznámá zákoutí našeho bytí a vědomí.

Historie mluví i dnes

pro-milovniky-historie

Páteční knižní tipy potěší příznivce historie: představíme vám pět knih, v nichž právě historie hraje důležitou roli. Těšit se můžete na beletrii, literaturu faktu i komiks. Který z titulů osloví právě vás?

Biografická inspirace

zivotni-schody-biografie

Při pondělku se podíváme knihy, jejichž vznik podnítily osudy konkrétních lidí i skutečné události. Projdeme se v nich historií, současností i budoucností díky tvorbě světových i českých autorů.