Nakladatel: Dauphin

www.dauphin.cz/


Dauphin - Nejnovější knihy

knihaStaročeský perník knihaMalá paměť knihaVelká výměna knihaNa Modrovousově hradě

Dauphin - Související články

Pečeme, vaříme, neplýtváme

Pece cela zeme_Starocesky pernik_Konec plytvani

Dnešní kuchařské tipy vám pomohou objevit nové lákavé recepty na pečení nejrůznějších dobrot, včetně staročeského perníku, a ukážou vám také, jak potraviny lépe využívat a neplýtvat jimi.

Skutečné osudy – život píše smutně i vesele

kniha a káva

V dnešní knižní nabídce můžete vybírat z titulů, jež napsal život sám. Jednotlivé příběhy prostupují prostorem i časem – okusíte v nich atmosféru pohnutého 20. století, procestujete Evropu i část Ameriky a poznáte inspirativní osudy zajímavých lidí.

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů

Dopis

Situace z jara, kdy byla uzavřena všechna knihkupectví, se opakuje i nyní na podzim. A to je samozřejmě pro celý knižní svět velice komplikovaná situace. Cech malých nakladatelů proto opět sepsal otevřený dopis ministru kultury a my zde uveřejňujeme jeho znění.

Ať každý pláče pokud možno na správném hrobě, jako já na svém

Jahn_At kazdy place

(aneb Listopad na mojí vinici, mýma očima) Pohled do mýho jindy pěknýho okna příliš optimismu a životního elánu nedodá. Listí ve vinici už leží na zemi, nad ní se válí cáry mlh, což je sice klišé, ale jen se podívejte taky. Je to přesně tak! A je tu další Listopad.

Získejte recepty na chutný a křupavý domácí chleba

peceme-chleba-z-kvasku-perex

Zbožňujete vůni čerstvě upečeného chleba a těšíte se, až dostatečně vychladne, abyste se mohli zakousnout do jeho křupavé kůrky, ale ne vždy se vám podaří teplý bochník koupit? Tak si ho s námi pojďte upéct.