Nakladatel: Argo

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 26. září do 2. října 2022

nenechte_si_ujit

Září končí a přichází říjen. I v tomto týdnu se však můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít debatu o knize Nad propastí oxfordského výzkumníka Tobyho Orda, přednášku cestovatele Ladislava Zibury či diskuzi o důležitosti literárního překladu. 

Historické inspirace pro romány

Historicke-romany

V dnešních knižních tipech najdete pět knih, které spojuje jedno společné téma: jejich autoři nalezli inspiraci v historii. Těšit se můžete na první díl nové trilogie Juraje Červenáka či na nový román holandské autorky Simone Van der Vlugt.

Knihy pro mladé dospělé

teenager

Dnešní tipy na knihy ocení zejména dospívající mládež. Představíme vám totiž tři knihy, ve kterých hlavní hrdinové objevují sami sebe. Ve všech příbězích se také objevuje LGBT tematika, kterou právě dospívající v posledních době v literatuře čím dál více vyhledávají.

Osudová láska

zaklety_v_case

Netradiční romance Audrey Niffeneggerové Zakletý v čase se dočkala svého třetího vydání! Nenechte si ani vy ujít příběh muže, který nuceně cestuje v čase, a jeho osudové lásky. Je to ideální čtení pro milovníky romantiky a fantastických motivů.

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. září 2022

nenechte_si_ujit

Podzim se nezadržitelně blíží a pokud nevíte, jak strávit první podzimní dny, máme pro vás pár tipů na několik literárních akcí. Nenechte si ujít křest románu Magdalény Platzové Život po Kafkovi či představení knihy Nové britské obrázky Milana Kocourka.

Krimi nikdy neomrzí

krimi-detektivky

Dnešní knižní tipy osloví fanoušky kriminálních příběhů. Představíme vám totiž hned čtyři knihy oblíbených českých i zahraničních spisovatelů. Kterému z nich dáte přednost? A pozor: na své si tentokrát přijdou i milovníci audioknih!

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. září 2022

nenechte_si_ujit

I příští týden se v různých koutech naší země konají literární akce. A na co se můžete těšit? Třeba na autogramiádu Barbory Koutné, autorské čtení Boženy Neumanové či křest nejnovější knihy spisovatele Štěpána Javůrka. Vybere si tak úplně každý.

Když Praha vítala Alberta Einsteina

einstein-v-cechach

Zajímalo vás někdy, jak vypadala Praha na počátku 20. století? Nebo jak se v ní žilo? Jak vypadaly dnešní nejrušnější ulice? A při jaké příležitosti sem zavítal sám geniální Albert Einstein? Jak dlouho se zdržel a přijela s ním i jeho manželka? A co se mu líbilo nejvíc?

Historické biografie – fakta i fantazie

autobiografie

Páteční knižní tipy se nesou ve znamení biografických románů. Maryse Condéová, Helen Frippová, Dirk Kämper a Jan Novák – všichni tito spisovatelé se ve svých příbězích inspirovali skutečnými postavami. A my si nyní jejich knihy představíme.

Hororové thrillery

horrory-uvod

Brzy zmizí nebezpečná letní vedra, začne se dříve stmívat a v dohlednu se objeví i Halloween. Začíná tak sezóna hororů. Dnes si představíme dva nově vydané romány, které vám doopravdy nedají spát.