Nakladatel: Alpress

Jeden kult a devět sebevražd

Takovy normalni den_uvodni

Devět lidí, kteří se vůbec neznali, se jednou sejde na mostě a skočí vstříc smrti. Kdo je ale na tento nápad přivedl? Člen nějakého kultu? A je vůbec možné takový kult zastavit?

O přátelství lidí a zvířat

Spriznene duse_uvodni

Mezi lidmi a zvířaty může někdy vzniknout opravdu silné pouto – až neuvěřitelné. O těchto výjimečných případech vypráví kniha Spřízněné duše od Janice Ryan.

Krimi vede v každém čase

krimi

Ať je venku zima nebo teplo, na dobrou knížku se najde čas vždycky. A když jde o krimi, platí to dvojnásob, tento žánr totiž dokáže nebývale vtáhnout do děje. A proto si dnes představíme hned několik románů, v nichž můžete společně s hlavními hrdiny pronásledovat nebezpečné zločince.

Čtení pro holky

DivkaCteKnihu

Čtenářky se mohou vypravit do dívčího knižního světa! Oblíbené čarodějky Morgavsu a Morganku čeká dračí dobrodružství a Lenka opět plánuje použít zobcovou flétnu. Marie-Lin a Manou ukážou sílu přátelství a puberta díky zajímavé příručce nebude problémem.

Seznamte se – nové znalosti pro děti

Skolaci

Konec roku je za dveřmi, tak proč nevyužít poslední hodiny k zajímavé četbě. S veverčákem Píťou navštívíte bukový les, poznáte svět koní a zjistíte mnoho zajímavostí o televizi. Nechybí další díly z knižní série „O co jde“ a dospívající ocení příručku plnou rad.

Její jméno je žena – ženské hrdinky v různých situacích

Jeji-jmeno-je-zena-perex

Nemáte-li stále nakoupeny všechny dárky na letošní Vánoce, přinášíme vám hned několik knižních tipů na poslední chvíli, které osloví jak čtenáře hledající oddych, tak i fanouška nervy drásajících dramat. Nosným motivem všech námi dnes vybraných knih jsou ženy.

Biografické inspirace pro soužití s přírodou

cestovani2

Většina následujících autorů má jedno společné. Opustili pohodlí dosavadního života a vydali se objevovat krásy přírody a kouzlo cestování. I když to někdy nebylo lehké, nevzdali to a nakonec byli za své úsilí odměněni. Kromě knih, které o jejich životech vypráví, v dnešních tipech nechybí rozhovor s biochemikem o aktuální koronavirové situaci, která nyní limituje právě naše cestování.

S úsměvem proti nudě

S-usmevem-proti-nude

Čelte stresujícímu předvánočnímu shonu s humorem! Ať už právě stojíte u nemocničního lůžka, trávíte čas s rodinou, na horách či v deštném pralese jako naši hrdinové, s trochou nadhledu se můžete usmívat všude.

Historie v románech

historicke-romany

Pokud hledáte tipy na vánoční dárky pro milovníka historie, vytrhneme vám trn z paty. Dnes vám totiž představíme hned sedm historických románů, které vás zavedou do různých období a odhalí vám lidské osudy na pozadí velkých událostí.

Thrillerové naladění na víkend

Thrillerove romany

Podzim je pro čtení knížek ideální. Vždyť kdy jindy si s horkým čajem sednout do křesla a ponořit se do poutavých příběhů? Navíc sychravé počasí přímo vybízí sáhnout po nějakém tajemném thrilleru. Abyste měli dostatek inspirace, představíme vám jich dnes hned několik.