Nakladatel: Alpress

Související články

Historické milníky v románové podobě

romany historie uvod

Pokud jste milovníky románů, ideálně obohacených kapkou historie, dnešní tipy se vám jistě budou líbit. Náš výběr začíná koncem 19. století, pokračuje přes události z počátku století dvacátého a končí jeho 70. léty. Vyberte si knihu, která vám učaruje nejvíc.

Převážně napínavé Očima

ocima-nahled

Na začátku roku není příliš mnoho novinek na recenze, nakladatelé se po předvánočním maratonu jen pomalu rozehřívají. Proto je čas dočíst to, nač zatím nebyl čas. A tak v dnešním recenzním přehledu najdete knihy i audionahrávky z loňského roku. Navíc kromě napínavých detektivních záhad zbyl čas i na lehkou romantiku.

Napínavý závěr týdne

Napětí

V pátečních knižních tipech vám přinášíme pořádnou dávku napětí. Vybrali jsme pro vás pět knih známých i méně známých autorů detektivek a thrillerů. Potěšíme třeba fanoušky Jamese Pattersona a Dominika Dána.

Do historie a zpět

tipy 29. 1. uvod

Dnešní knižní tipy potěší především milovníky historie! Ať už to bude v podobě románu, naučné literatury nebo třeba komiksu. Vše zmíněné totiž v dnešní přehlídce knižních novinek můžete objevit. Tak do toho. Vyberte si  knihu, která je nejbližší vašemu čtenářskému vkusu.

Mrazivé čtení na víkend

Napětí

Záhadná úmrtí, vraždy – včetně těch se sexuálním podtextem… Kdo za nimi stojí? Kdo je vrah? Začtěte se do pátečních tipů, kde známí vyšetřovatelé, ale i zcela nové detektivní tváře, řeší zapeklité kriminální případy.

Sen o umění a svobodě

blahovi-snilci-nahled

Pojďte si přečíst knihu o hrdince, která je nucena zavázat se k celoživotní poslušnosti výměnou za jeden rok volnosti, za jeden rok na umělecké škole, za jeden rok strávený mezi bohémskými umělci. Čeká na vás Anglie 30. let minulého století a silný příběh o ženě toužící po vlastní svobodě.

Romance – naděje pro nové začátky

laska uvodni

Dnešními tipy vykouzlíme úsměvy na tvářích fanynek romantické a erotické četby. Ponořte se do procítěných příběhů o lásce, životních a společenských problémech i smyslném sbližování.

Dítě jako výnosný artikl

obchodnici-s-detmi-hindrakova-nahled

Asi určitě znáte projekt „Adopce na dálku“, jehož prostřednictvím můžete sponzorovat vzdělávání dětí ze zemí třetího světa. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, osvojit takové dítě úplně?

Závěr roku s českou detektivkou

detektivka2

Užijte si závěr roku 2023 s českými detektivkami! V dnešních knižních tipech vám představíme rovnou pět příběhů, a to jak skutečných, tak fiktivních, které stojí za přečtení. Který je ten pravý pro vás?

I po Vánocích na vlně pohádek pro dospělé

fantasy

Poslední středeční tipy tohoto ruku jsou ve znamení pohádek – pro dospívající i dospělé čtenáře. Nenechte si ujít třeba román ze světa trilogie Handlíř, příběh z historické Olomouce od Lenky Poláčkové či další díl série Dědictví dračího srdce napsaný Norou Roberts.