Nakladatel: Akropolis

Strhující román o vině a odpuštění

Vlast 1

Terorismus, fanatismus a strach rozdělily společnost a narušily mezilidské vztahy v Baskicku. Čtenář to může sledovat prostřednictvím hlavní hrdinky Bittori, která se rozhodne zjistit, kdo zavraždil jejího muže. Návrat do domoviny rozruší všechny obyvatele a odhalí nezhojené rány…

Introspektivní cesta k sobě samé

Idiot

Na začátku příběhu se čtenář seznamuje s hlavní hrdinkou tureckého původu, která nastupuje na vysokou školu. Po absolvování prvního ročníku odjíždí na maďarský venkov, přičemž proniká do tajů Evropy a zároveň se musí vypořádat s dospíváním a budoucností.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je ideálním časem pro trávení volných chvil s knížkou. Pokud zrovna nevíte, co číst, zajděte načerpat inspiraci na některou z literárních akcí. Příští týden se například v Ostravě koná beseda s Karlem Voříškem o jeho nové knize, proběhne ale také křest nové knihy Tonyho Parsonse v Praze.

Hrdinové v mezních situacích

osoby

Psychicky nemocní bratři, vědec stíhaný etickými otázkami, nelehký úděl pracovnice hospicu a mnoho dalších složitých, místy až neuvěřitelných osudů vám přinášíme v našich dnešních tipech. Začtěte se do šestice knih o reálných i románových hrdinech, kteří to v životě nemají jednoduché.

Spisy Ladislava Grosmana 4: Dopisy Mileně

ladislav-grosman

Jaké byly osobní názory a pohledy na svět slovenského spisovatele Ladislava Grosmana, autora novely Obchod na korze? Čtvrtý svazek ze série jeho spisů představuje spisovatelovu reflexi dramatických událostí kolem židovské domoviny, Izraele, v sedmdesátých letech.

Když se čeští autoři chopí pera

Náhled česká beletrie

Dopřejte si trochu volného času ve společnosti českých autorů. Nahlédněte do knih, ve kterých najdete texty plné humoru, filozofických úvah, osobních zpovědí a díky kterým se také vydáte za hranice naší republiky.

Stručné dějiny typografie v esejích

Ten muj font

Dějiny typografie v esejích okouzlí čtenáře jednak tím, jak je autor vzdělaný a sečtělý, a zadruhé tím, jak srozumitelně a záživně dokáže o tématu psát. Kniha v jednotlivých kapitolách pojednává o vzniku a historii nejčastěji používaných písem neboli fontech.

Znalostí není nikdy dost

Tipy_S knihou za sebezdokonalenim

Díky našim tipům se dozvíte mnoho zajímavostí o sovětské zahraniční politice v letech 1945–1991, o mapách a světě, o nových přístupech k podnikání i cestování a také o horách a jejich jedinečném kouzlu.

Nominace na Magnesii Literu 2018

Magnesia Litera 2018

Magnesia Litera se opět blíží. Hlavním úkolem této výroční knižní ceny je propagovat kvalitní literaturu. V našem článku naleznete nominované knihy, rozdělené podle kategorií, v nichž jsou nominovány. Které tituly získají toto významné ocenění?

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. ledna 2018

nenechte_si_ujit

Nevíte, co s volným časem příští týden? Pak se nechte inspirovat naším článkem, v němž najdete plno pozvánek na zajímavé literární akce, které se v následujících dnech konají po celé republice.