Nakladatel: Akropolis

Související články

Židovské osudy napříč stoletími

zide-na-ceste

Židé byli v historii mnohokrát pronásledováni, ať už menšími skupinami, nebo většinovou společností. Jejich příběhy proto bývají často zpracovávány spisovateli i filmaři. I my si dnes představíme knihy, v nichž hrají hlavní roli právě Židé – a vyberou si nejen dospělí čtenáři, ale i ti mladší.

Povídky do kapsy

Ceske-jednohubky-kratke-cteni-pro-dlouhe-chvile

Máte málo času na čtení a místo obsáhlého románu byste proto uvítali něco kratšího a skladnějšího? Pak vás jistě zaujme náš dnešní výběr povídkových souborů, které komentují aktuální dění, nevšednost života a nechybí v nich ani prvky hororu.

Žena v hlavní roli

Zeny-o-zenach

S novým týdnem nová várka tipů na zajímavé knihy. Ty dnešní spojují hlavní hrdinové, respektive hrdinky. V každé z nich totiž figuruje silná žena. Každá je jiná, má jiné starosti a radosti, ale všechny se perou se svým osudem, jak nejlépe dokáží.

Filozofický životopis

Dlouhe ucho 1

Egon Bondy se na sklonku života zabýval čínskou kulturou a filozofií. V roce 2018 byly nalezeny textové podklady a zkompletovány do knihy, která sleduje příběh čínského filozofa Lao-c‘ a jeho odchod z civilizace do horské divočiny, kde dožil svá poslední léta.

Zahrajte si o román o poslední cestě a loučení

dcery-perex

Na smrt není nikdy správný čas, ale jak se vyrovnat se ztrátou tatínka, který odchází příliš brzy? Na to se pokouší přijít dvě nerozlučné kamarádky Martha a Betty během cesty do Švýcarska. Nejedou totiž na výlet, ale na poslední cestu otce jedné z nich.

Ukázka z knihy Sekora: Mravenčí a jiné práce (Tomáš Prokůpek)

Sekora mravenci a jine prace

Ondřeje Sekoru většina z nás zná jako ilustrátora a tvůrce knih pro děti. Jeho záběr byl ale mnohem širší, od sportu přes žurnalistiku až po komiks. Výpravná monografie sleduje všechny jeho činnosti rozdělené po okruzích. A obrazová příloha je třešničkou na dortu.

Renesanční člověk Ondřej Sekora

Sekora mravenci a jine prace

Ondřej Sekora sehrál významnou roli v první polovině 20. století a ovlivnil českou kulturu, ve které zanechal výraznou stopu. Obsáhlá monografie se věnuje všem okruhům jeho činnosti a nabízí komplexní vhled do jeho života. Součástí je bohatý obrazový materiál.

Humorem proti nudě

Do-noveho-tydne-s-humorem-perex

V boji proti domáci trudnomyslnosti je humor jednou z nejsilnějších zbraní, jíž se můžeme chopit. A pokud si dovolím mluvit za všechny Čechy, můžu říci, že je to zbraň námi velmi oblíbená. Od Poláčka po Němčíka, dnešní knihy vám zaručeně vykouzlí úsměv na rtech.

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů: NENECHTE NÁS PADNOUT!

Psaní - ilustrační

Současná situace je pro knižní trh samozřejmě velice složitá, kvůli mimořádným opatřením došlo mimo jiné k uzavření veškerých knihkupectví. Cech malých nakladatelů se proto rozhodl napsat otevřený dopis ministru kultury – jeho znění zde uveřejňujeme.

Strhující román o vině a odpuštění

Vlast 1

Terorismus, fanatismus a strach rozdělily společnost a narušily mezilidské vztahy v Baskicku. Čtenář to může sledovat prostřednictvím hlavní hrdinky Bittori, která se rozhodne zjistit, kdo zavraždil jejího muže. Návrat do domoviny rozruší všechny obyvatele a odhalí nezhojené rány…