Nakladatel: Akropolis

Související články

Romány o vztazích a nových začátcích

tipy uvod

Dnes vám nabídneme hned pět nových knižních titulů. Romány, které jsme pro vás vybrali, spojuje jedno neměnné téma každé doby. Muži a ženy, přátelé nebo rodina, zkrátka a dobře ústřední linkou ve vybraných knihách není nic menšího než lidské vztahy.

Čteme české autory

knihy

Také patříte k těm čtenářům, kteří častěji sáhnou po knihách zahraničních autorů? A chcete to změnit? V dnešních knižních tipech si představíme díla čtyř českých spisovatelů. Potěšíme nejen milovníky prózy a poezie, ale i fanoušky audioknih.

Biografická procházka

biograficka prochazka

Dnešní tipy nabídnou od každého něco. Zábavnou cestu za poznáním, biografický příběh dětství v audioformátu, nevšední životní cesty válečného fotografa a skutečný citlivý příběh dvou naprosto odlišných bratrů.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2022 II.

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

24. března 2022 se v rámci Velkého knižního čtvrtku objevilo na pultech knihkupectví dvanáct jarních hitů. V dnešním článku si představíme další z těchto novinek české i světové literární tvorby, které by vás neměly minout.

Dobrodružná jízda pro děti

uvod tipy

Dnes jsme sáhli po knížkách, které jsou hlavně pro starší a zkušenější čtenáře. Potkáme tady zábavu, dobrodružství, ale také trochu poučení.

Poznejme naše tradice

Tipy_Fenomeny lidovych tradic_Velikonocni svatky

Máme mnoho krásných lidových tradic. Některé jsou dosud živé, jiné už upadly v zapomnění. Stojí však za to si je připomenout – a proč ne třeba právě prostřednictvím dnešních tipů?

Kudy, jak a kam

kuda jak kam

Dnešní knižní tipy se zaměří  na různé aspekty cestování. Kudy, tedy jakými zajímavými místy procházet? Jak to udělat, aby pro nás samotné bylo cestování co nejlepší? A kam, za čím konkrétním se vypravit?

Nejmladší, která přežila?

cislonatevempredlokti-nahled

Když se se svými rodiči dostala do Osvětimi, byly jí dva roky. Měla štěstí, že konec války se už blížil, a proto přežila…

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2021 I.

vkc1

S podzimem nepřichází jen sychravé počasí. Je to i období, kdy se na pultech knihkupectví objeví šestnáct hitů podzimní sezóny napříč žánry i nakladateli. V následujícím článku si představíme šest vybraných titulů, které vyšly 14. 10. Opět nechybí známá spisovatelská jména.

Ukázka z knihy Ochechule (David Drábek)

Ochechule

Necelá desítka postav se představí v novém románu oblíbeného dramatika a režiséra Davida Drábka, pro kterého to je prozaický debut. Jedná se o příběh života po životě a hlavní hrdinové prožívají dobrodružství „po smrti“. Kniha obsahuje jak humor, absurditu, fantazii, tak i humanismus.