Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis se soustředí na vydávání kvalitní beletristické, historické a bohemistické literatury, včetně učebnic češtiny jako cizího jazyka. Nakladatelství vzniklo v roce 1990.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

knihaDiplomatka knihaFrankenstein z Bagdádu knihaChór a disonance knihaŠaman

Akropolis - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. května 2023

nenechte_si_ujit

Příští týden nás ve světě literatury čeká především 28. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2023. Dále si nenechte ujít třeba křest knihy Lucie Fedurcové nebo dvou románů amerického spisovatele Jacka Kerouaca.

Magnesia Litera 2023

magnezia-nahled

V pondělí 17. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů cen Magnesia Litera. Knihou roku dalšího ročníku se stala kniha poezie s názvem Jana bude brzy sbírat lipový květ, která vyšla k nedožitým narozeninám Jany Frankové Doležalové.

Vzpomínáme i zapomínáme…

vzpominame uvod

Do dnešních tipů jsme pro vás vybrali hned pět knih, které jsou plné zajímavých zápisků či deníkových záznamů. Najdete v nich mnoho známých osobností i historická či politická témata.

Čtení pro uspěchané – povídky

povidky-nahled

Pokud si rádi procvičíte myšlení čtením náročných až filosofických textů, které jdou do nejhlubších končin celého bytí, pak jsou pro vás dnešní povídkové tipy to pravé ořechové! Zaplujte hluboko do experimentálního psaní či do intelektuální klasiky české avantgardy.

Románové cesty zpět

Tipy_Chyt toho kralika_Vezmi me domu

V dnešních tipech představíme dva příběhy o návratu. V prvním se jedná o návrat ke starému přátelství, které by možná mohlo mít šanci na obnovení. Ve druhé knize půjde o návrat do rodného domova, z jehož vlivu se hlavní hrdina toužil vymanit.