Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis se soustředí na vydávání kvalitní beletristické, historické a bohemistické literatury, včetně učebnic češtiny jako cizího jazyka. Nakladatelství vzniklo v roce 1990.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

knihaFantastické chobotnice knihaDeník puberťačky knihaKomáři se ženili knihaHráč versus příšery

Akropolis - Související články

Věda i zábava pro malé i velké

zacinajici ctenar

Dnes vám představíme pět knih, které se věnují vědě, tvoření a psychologii. Přesvědčte se, že věda není žádná nuda. Prostřednictvím pětice knih o vědě, tvoření a psychologii se seznámíte s velikonočními tradicemi, zjistíte, jakým problémům čelí dospívající dívky a také děti s poruchou řeči, a nezapomeneme ani na dyslektiky!

Objevuj propojený svět

ZEME

Rádi byste svým dětem (nebo i sobě) pořídili nějaké naučné, ale přitom zábavné knihy? Přinášíme vám inspiraci! Těšit se můžete třeba na encyklopedii o smyslech (lidských i zvířecích) či netradiční atlas stromů. Díky dalším knihám se naučíte ovládat emoce a zbytečně nepropadat stresu a úzkosti.

Ceny Magnesia Litera 2024 byly rozdány

m. litera uvod (1)

Ani letos v dubnu se literární svět neobešel bez ocenění Magnesia Litera. Vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 18. 4. 2024 a přesto, že v každé kategorii může být pouze jeden vítěz, všichni, jejichž díla se probojovala do nejužšího výběru, si zaslouží pozornost. Seznamte se prosím s novými držiteli.

Nenechte si ujít v týdnu od 26. února do 3. března 2024

nenechte_si_ujit

Jaké akce se konají v posledních únorových a prvních březnových dnech? To zjistíte v našem přehledu. Nenechte si ujít třeba besedu nad knihou Sedm schodů k moci, uvedení románu Soukromá trestní obžaloba či besedu s Kateřinou Tučkovou.

S romány za historií

pro-milovniky-historie

Páteční knižní tipy osloví milovníky historických románů: představíme vám jich rovnou pět! Těšit se můžete třeba na nový překlad arcidíla renesančního humanismu a reformismu, vyprávění o životě horalů či druhý díl série Země těch druhých.