Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis se soustředí na vydávání kvalitní beletristické, historické a bohemistické literatury, včetně učebnic češtiny jako cizího jazyka. Nakladatelství vzniklo v roce 1990.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

kniha„Takový socialismus nechceme!“ knihaSoukromá trestní obžaloba knihaZloději řek knihaNepatrná ztráta osamělosti

Akropolis - Související články

S romány za historií

pro-milovniky-historie

Páteční knižní tipy osloví milovníky historických románů: představíme vám jich rovnou pět! Těšit se můžete třeba na nový překlad arcidíla renesančního humanismu a reformismu, vyprávění o životě horalů či druhý díl série Země těch druhých.

Různé aspekty české historie

ceska-historie-nahled

Dnes pro vás máme tipy na zajímavé čtení o české historii dvacátého století! První kniha je monografií zachycující období první republiky a její hlavní aktéry. Druhá kniha přináší výsledky rozsáhlého archivního výzkumu a pojednává o dělnických protestech a stávkách v letech 1945–1968.

Do historie a zpět

tipy 29. 1. uvod

Dnešní knižní tipy potěší především milovníky historie! Ať už to bude v podobě románu, naučné literatury nebo třeba komiksu. Vše zmíněné totiž v dnešní přehlídce knižních novinek můžete objevit. Tak do toho. Vyberte si  knihu, která je nejbližší vašemu čtenářskému vkusu.

Člověk v běhu času

tipy historie uvod

V dnešních tipech si představíme několik historických románů odehrávajících se v různých obdobích na různých místech. Jejich autoři vás zavedou do Egypta, USA, České republiky, Vietnamu a Izraele. A na své si přijdou i milovníci rodinných ság.

Žena v hlavní roli

romany-pro-zeny

Co spojuje čtyři romány, které vám v dnešních knižních tipech představíme? Hlavní hrdinové, respektive hrdinky. V každém příběhu totiž poznáte minimálně jednu ženu, která čelí různým životním výzvám. Co myslíte, jak si s nimi poradí?