Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis vzniklo v roce 1990 jako soukromé nakladatelství Jiřího Tomáše. V prvním roce své existence vydávalo knihy ve spolupráci s Agenturou Tip-Š a po stejnou dobu poskytovalo nakladatelský servis a. s. TV Spektrum.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

knihaVlast knihaIdiot knihaDopisy Mileně knihaBezejmenná

Akropolis - Související články

Strhující román o vině a odpuštění

Vlast 1

Terorismus, fanatismus a strach rozdělily společnost a narušily mezilidské vztahy v Baskicku. Čtenář to může sledovat prostřednictvím hlavní hrdinky Bittori, která se rozhodne zjistit, kdo zavraždil jejího muže. Návrat do domoviny rozruší všechny obyvatele a odhalí nezhojené rány…

Introspektivní cesta k sobě samé

Idiot

Na začátku příběhu se čtenář seznamuje s hlavní hrdinkou tureckého původu, která nastupuje na vysokou školu. Po absolvování prvního ročníku odjíždí na maďarský venkov, přičemž proniká do tajů Evropy a zároveň se musí vypořádat s dospíváním a budoucností.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je ideálním časem pro trávení volných chvil s knížkou. Pokud zrovna nevíte, co číst, zajděte načerpat inspiraci na některou z literárních akcí. Příští týden se například v Ostravě koná beseda s Karlem Voříškem o jeho nové knize, proběhne ale také křest nové knihy Tonyho Parsonse v Praze.

Hrdinové v mezních situacích

osoby

Psychicky nemocní bratři, vědec stíhaný etickými otázkami, nelehký úděl pracovnice hospicu a mnoho dalších složitých, místy až neuvěřitelných osudů vám přinášíme v našich dnešních tipech. Začtěte se do šestice knih o reálných i románových hrdinech, kteří to v životě nemají jednoduché.

Spisy Ladislava Grosmana 4: Dopisy Mileně

ladislav-grosman

Jaké byly osobní názory a pohledy na svět slovenského spisovatele Ladislava Grosmana, autora novely Obchod na korze? Čtvrtý svazek ze série jeho spisů představuje spisovatelovu reflexi dramatických událostí kolem židovské domoviny, Izraele, v sedmdesátých letech.