Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis se soustředí na vydávání kvalitní beletristické, historické a bohemistické literatury, včetně učebnic češtiny jako cizího jazyka. Nakladatelství vzniklo v roce 1990.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

knihaDcery knihaDlouhé ucho knihaTurbulence knihaSekora: Mravenčí a jiné práce

Akropolis - Související články

Povídky do kapsy

Ceske-jednohubky-kratke-cteni-pro-dlouhe-chvile

Máte málo času na čtení a místo obsáhlého románu byste proto uvítali něco kratšího a skladnějšího? Pak vás jistě zaujme náš dnešní výběr povídkových souborů, které komentují aktuální dění, nevšednost života a nechybí v nich ani prvky hororu.

Žena v hlavní roli

Zeny-o-zenach

S novým týdnem nová várka tipů na zajímavé knihy. Ty dnešní spojují hlavní hrdinové, respektive hrdinky. V každé z nich totiž figuruje silná žena. Každá je jiná, má jiné starosti a radosti, ale všechny se perou se svým osudem, jak nejlépe dokáží.

Filozofický životopis

Dlouhe ucho 1

Egon Bondy se na sklonku života zabýval čínskou kulturou a filozofií. V roce 2018 byly nalezeny textové podklady a zkompletovány do knihy, která sleduje příběh čínského filozofa Lao-c‘ a jeho odchod z civilizace do horské divočiny, kde dožil svá poslední léta.

Zahrajte si o román o poslední cestě a loučení

dcery-perex

Na smrt není nikdy správný čas, ale jak se vyrovnat se ztrátou tatínka, který odchází příliš brzy? Na to se pokouší přijít dvě nerozlučné kamarádky Martha a Betty během cesty do Švýcarska. Nejedou totiž na výlet, ale na poslední cestu otce jedné z nich.

Ukázka z knihy Sekora: Mravenčí a jiné práce (Tomáš Prokůpek)

Sekora mravenci a jine prace

Ondřeje Sekoru většina z nás zná jako ilustrátora a tvůrce knih pro děti. Jeho záběr byl ale mnohem širší, od sportu přes žurnalistiku až po komiks. Výpravná monografie sleduje všechny jeho činnosti rozdělené po okruzích. A obrazová příloha je třešničkou na dortu.