Nakladatel: Akropolis

Nakladatelství Akropolis vzniklo v roce 1990 jako soukromé nakladatelství Jiřího Tomáše. V prvním roce své existence vydávalo knihy ve spolupráci s Agenturou Tip-Š a po stejnou dobu poskytovalo nakladatelský servis a. s. TV Spektrum.

https://akropolis.info/


Akropolis - Nejnovější knihy

knihaVlast knihaIdiot knihaDopisy Mileně knihaBezejmenná

Akropolis - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je ideálním časem pro trávení volných chvil s knížkou. Pokud zrovna nevíte, co číst, zajděte načerpat inspiraci na některou z literárních akcí. Příští týden se například v Ostravě koná beseda s Karlem Voříškem o jeho nové knize, proběhne ale také křest nové knihy Tonyho Parsonse v Praze.

Hrdinové v mezních situacích

osoby

Psychicky nemocní bratři, vědec stíhaný etickými otázkami, nelehký úděl pracovnice hospicu a mnoho dalších složitých, místy až neuvěřitelných osudů vám přinášíme v našich dnešních tipech. Začtěte se do šestice knih o reálných i románových hrdinech, kteří to v životě nemají jednoduché.

Spisy Ladislava Grosmana 4: Dopisy Mileně

ladislav-grosman

Jaké byly osobní názory a pohledy na svět slovenského spisovatele Ladislava Grosmana, autora novely Obchod na korze? Čtvrtý svazek ze série jeho spisů představuje spisovatelovu reflexi dramatických událostí kolem židovské domoviny, Izraele, v sedmdesátých letech.

Když se čeští autoři chopí pera

Náhled česká beletrie

Dopřejte si trochu volného času ve společnosti českých autorů. Nahlédněte do knih, ve kterých najdete texty plné humoru, filozofických úvah, osobních zpovědí a díky kterým se také vydáte za hranice naší republiky.

Stručné dějiny typografie v esejích

Ten muj font

Dějiny typografie v esejích okouzlí čtenáře jednak tím, jak je autor vzdělaný a sečtělý, a zadruhé tím, jak srozumitelně a záživně dokáže o tématu psát. Kniha v jednotlivých kapitolách pojednává o vzniku a historii nejčastěji používaných písem neboli fontech.