Nakladatel: Agentura KRIGL

Související články

S úsměvem životem

smich uvodni(1)

Bez smíchu to prostě nejde. Vybrali jsme pro vás hned čtyři knižní kousky, u kterých se zamyslíte, pousmějete nebo se budete smíchy doslova popadat za břicho. Důležité je, že o humor zcela určitě nebude nouze, ať už vyberete kterou z knih!

Jaro

Militka_Jaro

Jarda vysvětluje své ženě Anuš cestou na chalupu: „Musím se podívat, jestli zima nezpůsobila nějaké škody na našem majetku.“

Velikonoce

Militka_Velikonoce

Pětiletá Adélka se ptá babičky: „Babi, proč se vlastně nechají holky mlátit od kluků na Velikonoce? Ve školce nám paní učitelka říkala, že dneska se násilí na dětech trestá vězením.“ Visí na své milované babi dychtivýma očima.

Jak na to?

Militka_Jak na to

Alice je v nejlepších letech. Ví, že její manžel je na tom zle. Leží vedle něho v posteli, drží ho za ruku a dívá se mu upřeně do očí. „Neopouštěj mě… Moc tě potřebuju…“

Vánoce pryč…

Militka_Vanoce jsou pryc

Manžel Josef potřetí vstoupil do obýváku. Byl skoro naštvaný. „Za tu hodinu a půl jste si nestihly říct všechno? A co budeme obědvat? Kručí mi v žaludku!“

Naděje

Militka_Nadeje

Eva měla krásný život plný zážitků, přátelství a lásky. Její dvě dcery jsou zdravé, milé, slušně vychované. Vzorně se starají o své rodiny.

Maturita z ruštiny byla za komoušů povinná

Patricny_Maturita z rustiny byla za komousu povinna

Od okupace v r. 1968, kterou připravili Rusáci, jsem se už dál nikdy neučil ruštinu.

Blahopřání

Militka_Blahoprani

Přechod podzimu do zimy není příliš veselé období. Sluníčko nás opouští, den se krátí, většinu času nás obklopuje zima, déšť, bláto, šero a tma.
Přesto se občas objeví událost, která nám ukáže světlo.

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. prosince 2022

nenechte_si_ujit

Zpříjemněte si předvánoční čas některou z literárních akcí, které se uskuteční příští týden. Nenechte si ujít setkání s pekařem Janem Jirkou, spisovatelem Štěpánem Kučerou, spisovatelkou Viktorií Hanišovou, Petrou Braunovou či Martinou Málkovou.

Bibliofilie není nemoc

Patricny_Bibliofilie neni nemoc

Tímto slovem se označuje láska ke knihám a většinou nemá sexuální podtext.