Jak to dělají astronauti

Zasvěcený návod, jak opustit planetu Zemi

zobrazit info o knize
Nakladatelství Zoner Press
Vydáno   2/2024
ISBN 978-80-7413-596-5
Překlad Kovařík, Petr
Vydání 1.
Počet stran 304
Vazba brožovaná
Formát 152×228
Doporučená cena 439 Kč

O knize

Kdybyste potkali opravdového astronauta, na co byste se ho zeptali?
Zajímá vás, jak to funguje v raketoplánu a co dělají astronauti na mezinárodní vesmírné stanici? A jak se vůbec do vesmírného programu dostat?
V knize Jak to dělají astronauti (How to Astronaut) se Terry Virts vtipně a s nadhledem ochotně dělí o své vzpomínky – na kariéru vojenského pilota, čas strávený výcvikem i o „špeky“ z cestování vesmírem. S radostí vám odpoví na otázky, které si o vesmírných letech kladete (a dokonce i na ty, které váš ještě nestihly napadnout!).
Když jsme byli malí, chtěli jsme letět do vesmíru. Úplně všichni. A některým z nás to zůstalo. Terry Virts je jedním z těch, kteří se prostě ráno probudili a řekli si: „Jo! Teď je ten správný den, jdu na to!“ a přihlásil se do amerického kosmického programu… A o tom, co ho všechno čekalo, napsal formou krátkých vypointovaných kapitol knihu, která osloví všechny věkové skupiny čtenářů.
Jak chodí astronauti a kosmonauti na záchod? Ano, je v tom rozdíl – mezinárodní vesmírná stanice je totiž skládačka a ruský systém je jiný než americký. A věřte, při poruše byste ho nechtěli opravovat…
Je na stanici sprcha? Co muži a ženy ve vesmíru jedí? (A co se stane, když dojde čokoláda?) Jde spát ve stavu beztíže? Je možné mít na ISS sex? Jaké je to ve volném prostoru? Můžete z vesmíru poslat e-mail mamince? A bolí přistání?
Otázky, otázky a otázky, ale také spousta zasvěcených odpovědí! Autor samozřejmě nepopisuje jen denní činnosti a praktický život. Zprostředkuje i pohled na Zemi z vesmírné perspektivy a spolu s Neilem deGrasse Tysonem se zamýšlí nad smyslem konfliktů a nedorozumění mezi národy (ale na rozdíl od něj trvá na tom, že Pluto JE planeta). Věnuje se i budoucnosti vesmírných cest a s optimismem sobě vlastním spřádá plány kolonizace Marsu. Budoucnost je otevřená!
Pokud hledáte komplexní a zasvěcený návod, jak opustit Zemi (a v pořádku se vrátit zpátky), právě jste jej našli!

Doporučení:
Share

Související články