Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha

zobrazit info o knize
Nakladatelství Trigon
Vydáno   8/2017
ISBN 978-80-87908-24-2
Překlad Hlaváček, Jakub
Vydání 1.
Počet stran 456
Vazba vázaná
Formát 285×325
Doporučená cena 890 Kč

O knize

Překlad Jakub Hlaváček, autoři statí Vladimír Karpenko, Ivo Purš a Martin Žemla. Kniha přináší komentovaný překlad hlavního díla lipského lékaře, teosofa a paracelsiánského alchymisty Heinricha Khunratha „Amphitheatrum sapientiae aeternae“ z roku 1595. Součástí knihy jsou barevné reprodukce a tři obsáhlé průvodní studie. Obsahuje barevné vyklápěcí přílohy se všemi rytinami z původního vydání.


Heinrich Khunrath (1560–1605) byl klíčovou postavou vývoje alchymie na přelomu 16. a 17. století, tedy v době, kdy vrcholil její význam pro evropskou vědu a kulturu. Khunrathovo Divadlo věčné Moudrosti je výjimečný spis, v němž se prostřednictvím textu i originálních, umělecky hodnotných vyobrazení spojuje dobová teologie a filosofie s paracelsiánskou alchymií.
Knihu doplňují tři obsáhlé studie: Ivo Purš – Heinrich Khunrath v zrcadle svého Divadla, Martin Žemla – Heinrich Khunrath: teosof mezi renesancí a reformací, Vladimír Karpenko – Alchymické a chemické aspekty Khunrathova díla „Von hylealischen, das ist pri-materialischen catholischen, oder algemeinem natürlichen Chaos“.

Doporučení:
Share

Související články