10. Týden čtení dětem v České republice

Ostatní literární akce

10 let čteme společně dětem po celé republice...

Celé Česko čte dětem otevře v říjnu 10. ročník Týdne čtení dětem v České republice.

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem.

Celé Česko čte dětem bylo založeno v roce 2006. Více než 4 000 škol, školek, knihoven, rodinných a mateřských center, měst, obcí, nemocnic či jednotlivců se online registrovalo a přihlásilo k myšlence o důležitosti předčítání dětem.

Slavnostní inaugurace

Ve čtvrtek 1. 10. 2020 otevře inaugurační dopoledne v Českém Těšíně jubilejní desátý ročník celostátního Týdne čtení dětem v ČR. Slavnostní programy pro děti z místních základních škol uvede v Kass Střelnice herec a moderátor LUKÁŠ HEJLÍK. Školáci se mohou těšit na youtubere, vlogera, moderátora a dabéra v jednom KOVYHO, herečku Moravskoslezského divadla v Ostravě LADU BĚLAŠKOVOU, hudební a pěvecké DUO VRÁMOLL a samozřejmě již tradičně na soubor scénického čtení LiStOVáNí

Doporučení:
Share

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: