Bizarní příběhy z lékařského prostředí

operace
Lékaři se ve své praxi setkali s celou řadou těžce uvěřitelných případů. Příběhy z lékařského prostředí mě vždy lákaly, tak jsem si v knihovně vypůjčila knihu Žena, která spolkla zubní kartáček. Skládá se z krátkých bizarních případů, které se zakládají na skutečných událostech.

Některé případy mají až humorný nádech. Například příběh letušky, která se stala neúmyslně obětí laxativ – denně vyžvýkala až šedesát kusů žvýkaček bez cukru obsahujících látku, kterou tělo neabsorbuje. Proto pozor na žvýkačky bez cukru a všeho s mírou!

V knize jsou také případy pro silnější žaludky. Mezi ně patří příběh o ženě nakažené hmyzími larvami. Těžce uvěřitelný byl i jiný případ, kdy se ženě dostal při měření bazální teploty rtuťový teploměr až do močového měchýře. Při ranní rozespalosti se netrefila. Mladý muž, který měl zlozvyk mít v puse neustále párátko, ho při ostré jízdě autem neúmyslně spolkl. Párátko se dostalo do střev a perforovalo střevní arterii. Pacient nakonec zemřel. Lépe skončil pacient, kterému explodoval žaludek z nadměrné konzumace jídla a pití. Do domácího ošetření si odnášel radu: Nejez, když jsi plný! Ani spolknout zubní kartáček nebo si sám přivodit elektrické šoky není obvyklé. Takovýchto těžce uvěřitelných případů je v knize celkem jednapadesát.

Kniha se čte velmi dobře. Přečetla jsem ji za tři dny a na některé případy určitě nezapomenu. Nebezpečným se může stát cokoliv kolem nás, je třeba se mít neustále na pozoru!

Pokud se zajímáte o populární medicínu, je tato kniha dobrou volbou.

 

Ukázka z knihy

„Na pravém spánkovém laloku mozku byla nalezena podivná spleť abnormálních cév, nazývaná arteriovenózní deformace. Arteriovenózní deformace ležela hluboko v mozkových centrech a její růst uvedl do pohybu vzrůstající frekvenci orgasmů tím, že dráždil oblast, která tuto činnost kontroluje. Její diagnózou byly sexuální kontrakce vyvolané arteriovenózní deformací sexuálního centra ve spánkovém laloku.
Podrobila se úspěšné operaci, která odstranila vaskulární nádor a zároveň i orgasmy. Její manžel se o problémech své ženy nikdy nedozvěděl.“

Žena, která spolkla zubní kartáček
autor: Rob Meyers

Portál, 2004

Doporučení:
Share

Napsat komentář