Veselé rozhovory Aleše Cibulky

mic
Nejen posluchači Českého rozhlasu 2 – Praha uvítají knihu Aleše Cibulky a Yvony Žertové. Třináct rozhovorů s veselými zápletkami potěší jistě každého čtenáře.

Aleš Cibulka, Yvona Žertová: Cibulka v pyžamu

Pravidelní posluchači Toboganu, legendárního pořadu Českého rozhlasu 2 – Praha, dobře vědí, že každou první sobotu v měsíci zpovídá Aleš Cibulka známé osobnosti kulturního i vědeckého světa. Tucet těchto „velkých“ rozhovorů se dostal do knížky Cibulka v pyžamu. A s ním i tucet veselých příhod, které Aleš zažil se svými kolegy a kamarády. Tyto historky jsou trošku odhalující, proto se k „pyžamu“ velmi dobře hodí. A v závěru čeká čtenáře překvapení – Aleš Cibulka se stane zpovídaným. Režisérka Toboganu a spoluautorka této knihy Yvona Žertová se oblíbeného moderátora vyptala skoro na všechno – a on nic nezamlčel!

Hosté:  Jana Andresíková, Ivana Andrlová,  Blanka Bohdanová, Celine Dion, Josef Fousek, Hana Hegerová,Veronika Jeníková, Jiřina Jirásková, Zita Kabátová, Hana Maciuchová, Stanislav Motl, Eva Pilarová, Jiří Prager, Yvonne Přenosilová, Vladimír Remek, Yvetta Simonová, Dana Syslová, Jiří Štěpnička, Jiří Strach, Radim Uzel, Marcel Vašinka, Veronika Žilková, Ladislav Županič

Cibulka v pyžamu

Autor: Aleš Cibulka, Yvona Žertová

Vazba: pevná s přebalem

Formát: 160 x 210 mm

Počet stran: 272

Cena: 299 Kč

ISBN: 978-80-87654-01-9

Knihu Cibulka v pyžamu vydává nakladatelství JaS.

O autorech:

Aleš Cibulka vystudoval gymnázium v Sokolově, absolvoval Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze. Od dvanácti let vydával vlastní časopis, v patnácti se stal moderátorem karlovarského rádia Diana a od konce roku 1997 provázel přibližně rok Snídani s Novou. Od roku 1998 je věrný veřejnoprávním médiím. Stal se tváří celé řady oblíbených pořadů České televize: Baťoh (2001– 2003),Volejte učiteli (2002– 2003), Experiment (2009–2010), Týtý (2003 a 2004), Dobré ráno s ČT (1998–2006),POKR (2006–2010), Česká hlava (2004–dodnes), Zlatý oříšek (2005–dodnes) a zejména cyklu O češtině(2006–dodnes). Dvakrát byl v kategorii Moderátor nominován na televizní cenu Elsa. V Českém rozhlasu 2 – Praha moderoval pořad Host do domu (2000–2006), od roku 2004je především duší l pořadu Tobogan. Vedle moderátorských aktivit se věnuje herectví – vystupuje s Jiřinou Jiráskovou a Danou Syslovou ve hře Sonáta pro lžíci – a psaní knih.

Yvona Žertová po absolvování gymnázia v Praze 3 nastoupila do Československého rozhlasu jako technička. Po několika letech byla přijata na místo technické redaktorky v německé redakci Zahraničního vysílání, kde se potkala se zkušeným pedagogem a režisérem Vladimírem Haladou. V osmdesátých letech začala spolupracovat se stanicí Praha, kam nastoupila 1. 1. 1990. Od té doby režírovala stovky publicistických a zábavných pořadů, soutěží i drobných dramatizovaných útvarů. Desítky z nich sama napsala. Režisérkou a dramaturgyní Toboganu je od roku 2004. Ve volném čase píše fejetony, dětské říkanky, je vášnivou čtenářkou a ráda podniká pěší výlety, nejraději do hlubin lesa. S Alešem Cibulkou napsala v roce 2010 knihu Cibulka na Toboganu.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeCibulka v pyžamu
Třináct rozhovorů s tuctem veselých odhalení

CIbulka, Aleš - Žertová Yvona

JaS, 2012

Napsat komentář