Aforismy, magorismy, sentence a dadakorespondence

Výstřižekt
S knihou Bez svatozáře Vás čeká spousta zábavy! Přečtěte si, jak české úřady a instituce reagují na neobvyklé dopisy Vladimíra Syrovátky.

Vladimír Syrovátka: Bez svatozáře

Tentokrát jsou jádrem knihy Vladimíra Syrovátky dopisy adresované významným úřadům a institucím (např. Kancelář prezidenta republiky, Magistrát hlavního města Prahy či Státní úřad pro jadernou bezpečnost a cca 50 dalších), v nichž autor předkládá s naprosto vážnou tváří nejrůznější kuriózní stížnosti, žádá odpovědi na absurdní otázky či navrhuje rozmanité zlepšováky. Absolutní absence smyslu pro humor a nadsázky u téměř všech oslovených (odpovědi jsou přetištěny v plném znění, bez úprav) zaručuje, že se čtenář bude výtečně bavit.

Bez svatozáře

Autor: Vladimír Syrovátka

Vazba: vázaná

Formát: 150 x 210 mm

Počet stran: 200

Cena: 198 Kč

ISBN:  978-80-7363-446-9

Knihu Bez svatozáře vydává nakladatelství Dokořán.

O autorovi:

Vladimír Syrovátka (* 1938) je Čech narozený v Polsku, ale posunutím státní hranice se stal občanem Sovětského svazu, aniž by se stěhoval; od roku 1947 žije v Čechách. Vydal čtyři knihy aforismů: Štěstí na kolečkách (2005), Pokrok je blbec!? (2006), Andělé s jedním křídlem (2008) a Život je, když…. (2010). Je znám svými dadavynálezy – dadaistickými groteskními výtvarnými objekty, které představil na nesčetných výstavách a o nichž bylo natočeno několik dokumentárních filmů (např. Svět podle Syrovátky, Absurdní sny pana Syrovátky, Beyond 2000 a další).

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeBez svatozáře
Aforismy, magorismy, sentence a dadakorespondence

Syrovátka, Vladimír

Dokořán, 2012