Získejte citáty a hluboké úvahy tří slavných komiků

moudrost-klaunu-perex
Přestože pány Voskovce, Wericha a Horníčka má řada z nás spojených spíše s humornými historkami a scénkami, v jejich myšlenkách nalezneme také mnoho mouder. Začtěte se do jejich známých i neznámých citátů, aforismů, postřehů i úvah.

S humorem i vážností

Publikace Moudrost klaunů – Myšlenky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka přináší koncentrovaný náhled do myšlenkového světa tří velikánů naší kultury ve formě citátů, aforismů, postřehů i úvah. Autor Zdeněk Chromý ji sestavil z myšlenek, které vybíral z původní literatury, z korespondence, ze vzpomínkových knih novinářů a přátel Voskovce, Wericha a Horníčka, z různých rozhovorů i internetových zdrojů. Podařilo se mu shromáždit téměř 1300 citátů, některých známějších, jiných méně známých. Citáty jsou většinou roztříděny tematicky, jen poslední kapitoly přinášejí jakousi směsici tematicky nezařazených výroků a citátů aforistického charakteru.

Kniha přístupným způsobem přibližuje myšlenkový svět všech tří slavných osobností, v němž vyniká moudrost, inteligence, kultivovanost i vtip a v němž prosvítá celé spektrum osobních postojů k různým stránkám života jednotlivců i společnosti. Inspirativní myšlenky moudrých klaunů bezpochyby ve čtenářích rezonují i v dnešní době, dokážou jim přinášet zábavu, ale i údiv na tím, jak trojice „klaunů“ dokázala formulovat své názory na život, na manželství, na divadlo, na humor, na svět kolem sebe – na cokoliv.

 

Moudrost klaunů

Autor: Zdeněk Chromý

Vydalo: nakladatelství Zoner Press
Ilustrace: Lubomír Vaněk
Počet stran: 228
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2022
ISBN: 978-80-7413-531-6

Přečtěte si více o knize Moudrost klaunů, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Zoner Press. Navíc si můžete také prohlédnout krátkou ukázku.

Nakladatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

 

Vyhrajte knihu Moudrost klaunů

Kdo by neznal trio komiků Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka. Jejich humorné skeče a filmové role přežívají do dneška stejně jako některé myšlenky těchto osobností. Právě citáty, aforismy, postřehy i úvahy na různá témata sesbíral Zdeněk Chromý z různých zdrojů a vytvořil z nich sbírku, kterou si právě nyní můžete přečíst. Téměř 1300 citátů je doplněno kresbami známého ilustrátora a karikaturisty Lubomíra Vaňka.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Zoner Press vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Moudrost klaunů vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Moudrost klaunů
probíhá od 24. listopadu do 7. prosince 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMoudrost klaunů
Myšlenky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka

Chromý, Zdeněk

Zoner Press, 2022

Napsat komentář