Zasoutěžte si o humorně pojaté výzvy zralých žen

soutez-vic-nez-zena
Uběhlo deset let a britská fejetonistka znovu přichází se svým pohledem na život zrající ženy s nezaměnitelným suchým humorem. Jak se vypořádává s proměnami vlastního těla? Nebo s nudným sexem? A co život s protivnými puberťáky?

Nudný sex a nezničitelné faldy

Caitlin Moranová před deseti lety předpokládala, že má všechny trable za sebou. V globálním bestselleru Jak být ženou se vypořádala s patriarchátem, feminismem a vůbec vším, co obnáší moderní „ženství“, a měl ji čekat spokojený život plný skvělého sexu, času na vlastní zájmy a harmonického rodičovství. Víc se mýlit nemohla.

V nové a neméně úspěšné knize se proto populární spisovatelka zaobírá výzvami, které v současnosti čekají na „zralé“ ženy. Víc než žena je břitkým průvodcem dospělostí i smířením s faktem, že seznam povinností, potřeb a potíží se bude jen prodlužovat. Ale ať už to jsou stárnoucí rodiče, dospívající a náladové děti, odcizující se partner nebo proměňující se vlastní tělo, Moranová neztrácí nadhled a smysl pro řádně kousavý humor. Stárnutí je v jejím pojetí oslavou života — i když obnáší nudný sex, protivné puberťáky a nezničitelné faldy. Nebo možná právě proto.

Víc než žena

Autorka: Caitlin Moranová
Přeložila: Kateřina Klabanová

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 327
Vazba: brožovaná
Vydáno: 10/2021
ISBN: 978-80-275-0807-5

Přečtěte si více o knize Víc než žena, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

 

host

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorce

Caitlin Moranová (nar. 1975) je britská novinářka a televizní moderátorka. Už v osmnácti letech uváděla na britském televizním kanálu Channel 4 pořad o pop-music Naked City. Následujících osmnáct let přispívala do deníku The Times jako recenzentka i jako autorka satirického sloupku o slavných osobnostech s názvem „Celebrity Watch“. V roce 2010 získala publicistickou cenu Columnist of the Year, udělovanou v rámci British Press Awards, nejprestižnějších ocenění britského tisku. Čtenáře si získala rovněž knihou Jak být ženou (2011, česky 2012), jež byla při udílení National Book Awards 2011 vyhlášena Knihou roku. Úspěšná byla i její druhá kniha – sbírka sloupků Morantologie (2012, česky 2014). Víc než žena (2020) je zatím její poslední kniha.

Zdroj informací: Host

 

Vyhrajte knihu Víc než žena

Caitlin Moranová před deseti lety zvládla patriarchát, feminismus a další velké pojmy moderní ženy. Měly následovat jen a pouze harmonie a klid. O tom, zda se jí to povedlo, si můžete přečíst v nové knize, v níž čelí dalším nástrahám, které sebou přináší role dospělé ženy. Seznam radostí se zkracuje, seznam potíží se naopak prodlužuje. Co říká na své proměňující se tělo? Nezničitelné faldy? Dospívající a náladové puberťáky? To a mnohem více nezapomíná okořenit svým ostrým humorem.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Víc než žena vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše.
Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Víc než žena
probíhá od 10. do 23. prosince 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Víc než žena

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVíc než žena

Moranová, Caitlin

Host, 2021

Napsat komentář