Zapojte se do ankety Nejlepší kniha pro děti

Nejlepsi-knihy-detem_2019-2020
V této složité době se Národní knihovna v Praze rozhodla podpořit vydavatele a knihkupce. Uspořádala proto anketu Nejlepší kniha pro děti, v rámci které může široká veřejnost hlasovat pro tři vybrané tituly z katalogu Nejlepší knihy dětem.

V anketě můžete vybrat až tři knihy, které by podle vás měl každý předškolák i školák přečíst. Pokud vám v nabídce katalogu některá česká kniha chybí, doplňte ji do formuláře níže. Vyplněním ankety a odesláním svých údajů se zároveň zúčastníte soutěže o kupony na nákup knih v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Nejlepší dětské knihy budou vyhlášeny v rámci kampaně Březen měsíc čtenářů 2021. Formulář ankety najdete na webu Národní knihovny Praha.

O projektu Nejlepší knihy dětem

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ve spolupráci se Svazem českých knihkupců a nakladatelů hledá v rámci projektu Nejlepší knihy dětem nejlepší dětskou knihu za léta 2019/2020. Výroční katalog Nejlepší knihy dětem vyšel již poosmé, a stejně jako v předchozích ročnících nabízí kurátorský výběr toho nejnápaditějšího, co se v posledním roce na českém knižním trhu v oblasti původní tvorby pro děti a mládež urodilo. Na webu projektu Nejlepší knihy dětem jsou ukázky všech knih, samotný katalog je ke stažení na webu, nebo k osobnímu vyzvednutí v Národní knihovně v Klementinu. Katalog je určen široké veřejnosti, která si zde vybere kvalitní dětskou literaturu, slouží rodičům, učitelům a také knihovníkům.

SKIP dlouhodobě podporuje akce SČKN ke Světovému dni knihy – Čtení sluší každému, propaguje katalog Nejlepší knihy dětem i Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy.

Doporučení:
Share

Napsat komentář