Získejte příběhy lišky Bystroušky i s audio verzí

liska-bystrouska-perex
Liška Bystrouška a její příhody baví malé i velké čtenáře už po několik generací. Dočkala se mimo knižního zpracování také baletní, operní a filmové podoby a nyní vychází znovu. Tentokrát i s audio verzí na CD, kterou namluvil Arnošt Goldflam.

Nestárnoucí humor lišky Bytroušky

Liška Bystrouška, dílo, jež nikdy nezestárlo, bývá neprávem řazeno do kánonu literatury pro děti a mládež, ale jeho půvaby jsou velmi vrstevnaté a epická rovina, malými čtenáři tak oblíbená, je jen jednou z mnoha. Co činí text tak atraktivním i dnes? Především živý jazyk, osobitý, nadčasový humor, sarkastické glosování mezilidských vztahů a celého vějíře neřestí. Jistě i jedinečný krajový kolorit, přesvědčení o harmonickém vztahu mezi přírodou a lidmi či všudypřítomná touha vyvzdorovat si svobodu. Malé i velké čtenáře v tomto výpravném vydání potěší také zbrusu nové kongeniální ilustrace a audiozpracování.

 

Liška Bystrouška

liska-bystrouska-obalkaAutor: Rudolf Těsnohlídek

Vydalo: nakladatelství Host
Ilustrace: Vendula Chalánková
Počet stran: 208
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2020
ISBN: 978-80-275-0346-9

Přečtěte si více o knize Liška Bystrouška, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorovi

Rudolf Těsnohlídek (1882–1928) byl básník, dramatik, žurnalista a překladatel, literát tragického osudu. Přestože byl rodákem z Čáslavi a studoval v Hradci Králové a Praze, jeho nejaktivnější životní etapa byla těsně spjata s Moravou, Brnem a zdejšími Lidovými novinami. Za svého života vydal čtrnáct knih poezie a prózy, za román Kolonia Kutejsík získal v roce 1922 Státní cenu. Přesto trpěl tím, že jako autor byl veřejnosti nejznámější coby „pouhý novinář“. Z celého jeho díla je dodnes živá jediná kniha, Liška Bystrouška, která nejprve uhranula čtenáře Lidových novin, kde v roce 1920 vycházela na pokračování s ilustracemi Stanislava Lolka, později se dočkala knižního vydání i operního ztvárnění. Premiéra Příhod lišky Bystroušky Leoše Janáčka proběhla v roce 1924 v brněnském Národním divadle. Přestože úspěch díla přece jen pozvedl autorovo sebevědomí, tíže několika životních zranění vedla k jeho poslední tragické volbě. V lednu 1928 Těsnohlídek v redakci Lidových novin spáchal sebevraždu.
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu a CD Liška Bystrouška

Když se v roce 1920 objevila Liška Bystrouška poprvé na pokračování v Lidových novinách, čtenáři si ji ihned zamilovali. Proto později vyšla také knižně, a netrvalo dlouho a brněnské Národní divadlo ji nastudovalo jako operu. Její příhody jsou populární dodnes a jsou tak v podstatě jedinou knihou z tvorby Rudolfa Těsnohlídka, o které se dá říci, že nezestárla a je dodnes živá. Pokud ji chcete zařadit do knihovny svých ratolestí i vy, mohlo by se vám líbit nejnovější vydání, ve kterém najdete nejen krásné ilustrace Venduly Chalánkové, ale její součástí je také CD s audio verzí, kterou namluvil Arnošt Goldflam.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu a CD Liška Bystrouška vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu a CD Liška Bystrouška
probíhá od 10. do 23. prosince 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 pohádkovou knihu a CD Liška Bystrouška

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLiška Bystrouška

Těsnohlídek, Rudolf

Host, 2020

Napsat komentář