Book in Progress 2

Book in Progress
Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele.

Stávající partnery, papírny Mondi a tiskárnu Quatro Print, doplní Paseka, nejúspěšnější nakladatelství v rámci cen Magnesia Litera. Přihlásit je možné autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické i dětské knížky na webu soutěže do 31. října 2020.

Posuzovat osobité knižní projekty bude tentokrát grafická designérka a umělecká ředitelka Studia Najbrt Zuzana Lednická, rapper a výtvarník Vladimir 518, který stojí za nakladatelstvím BiggBoss, grafický designér a spoluautor publikace Praktická typografie Filip Blažek, výtvarník a grafik Martin Mulač nebo třeba vítěz cen Czech Grand Design 2019 Jan Matoušek. Společně vyberou deset finalistů, kteří dostanou příležitost prezentovat své knihy v rámci konference Book In Progress 2. Tři nejlepší projekty získají papír PERGRAPHICA® a absolutní vítěz také dohodnutý tisk v tiskárně QUATRO PRINT. Nakladatelství Paseka také vybranému projektu poskytne své know-how s finálními úpravami knihy a zaštítí její vydání s možným využitím jejich distribuční sítě.

Celodenní konference je místem, kde se potkávají lidé, kteří milují knihy a svým umem, nápadem, či zkušenostmi chtějí knižní trh obohatit. Propojují se na ní všechny profese – přes autory, grafické designéry, ilustrátory, tiskaře, až po vydavatele a distributory,” říká editorka a porotkyně minulého ročníku Kateřina Šlaufová. Na konferenci vystoupí se svými prezentacemi nejen někteří porotci, ale například i literární dokumentaristka a průkopnice self-publishingu v České republice Barbora Baronová.

Konference se uskuteční 23. listopadu 2020 v pražském CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) s ohledem na veškerá bezpečnostní opatření, případně se částečně nebo plně přesune do digitálního prostředí.

Do minulého ročníku se přihlásilo celkem 85 knižních projektů převážně z České republiky a Slovenska. První místo si vybojovala kniha Spiritistky ilustrátorky Juliany Chomové a scénáristky Kláry Vlasákové, druhou příčku obsadila ilustrovaná básnická sbírka Starý lev a mladá opice Veroniky Opatrné, třetí místo obsadil soutěžící z Japonska Taro Karibe s knihou Saori, kterého na konferenci zastoupil David Gaberle.

Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz. V případě dalších dotazů nás, prosím, kontaktujte na bip@dipozitiv.cz. Podívejte se na loňský průběh konference.

——————–

Dipozitiv

Dipozitiv je inovativní grafické studio, které má na kontě širokou škálu online i offline projektů pro klienty jako jsou ČEZ, Česká spořitelna, Czech Invest nebo O2.

Mondi Group

Mondi je jednička na trhu v oblasti papírenství zaměstnávající okolo 26,000 lidí po celém světě. Mondi je významným dodavatelem tiskových materiálů všeho druhu, včetně odborníky vysoce ceněného papíru PERGRAPHICA®.

Quatro Print

Quatro Print je komplexní tiskové centrum pro koncové zákazníky i reklamní agentury. Zaměřuje se jak na výrobu firemních katalogů, prospektů i ostatních firemních tiskovin, tak na tisk uměleckých publikací a katalogů.

Paseka

Jedno z prvních soukromých nakladatelství založených po listopadové revoluci vydává zahraniční i českou prózu, non-fiction, literaturu pro děti a komiksy.

Bookla

Tento projekt umožňuje vydání vlastní knihy formou „print on demand“, což znamená, že kniha jde do tisku až ve chvíli, kdy si ji zákazník skutečně objedná.

Doporučení:
Share

Napsat komentář