Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti?

Pohlednice z Italie
Hlavní hrdinka není spokojená se svým životem. Impuls ke změně jí dodají nalezené dopisy zachycující osudy ženy, která se na konci druhé světové války vydala za svojí láskou do Itálie. Grace se rozhodne udělat to samé a vypátrat rodinu odvážné ženy. Najde i lásku?

Grace Quinnová má zlomené srdce, spoustu starostí s matkou a budoucnost vidí černě. Pracuje ve společnosti pronajímající lidem skladové prostory a jediný zdroj dobrodružství pro ni představuje vyklízení těch starých, za které nájemníci přestali platit a v nichž se skrývá spousta pokladů.
Jedním z takových je i sklad jisté Connie Levinové – jenže v něm Grace oproti ostatním objeví poklad skutečný: sbírku umění nevýslovné ceny, a také stoh dopisů a deníkových zápisků, které by snad mohly odhalit tajemství jeho původu.
Skrze ně se Grace dozvídá o Conniině životě a obdivuhodném rozhodnutí vypravit se koncem druhé světové války za svojí láskou do Itálie. Na cestě ji čekala spousta překážek, ale bezelstná a cílevědomá Angličanka se s nimi vždy pokoušela vypořádat, jak nejlépe dovedla.
Ohromená Grace si z Connie vezme inspiraci a konečně se rozhodne se sebou něco udělat – a zároveň dostat Conniin majetek k její rodině, pokud nějakou má. Vydává se na cestu. Také do Itálie. Do růžové vily zhlížející z vysokých útesů na malebnou riviéru.
Dovede změnit svůj život? Podaří se jí rozplést pravdu o všech zradách a rodinných tajemstvích, které se snažila Connie tak těžce překonat? A čeká na ni na konci cesty láska jejího života?

Ukázka z knihy

Connie mu slíbila, že na něj počká, dokud se nevrátí, a každé ráno se modlila, aby její milovaný Jimmy byl v bezpečí a vrátil se domů, ať už ho vyslali kamkoliv. Nesnesla ani pomyšlení na to, že by její skutečná láska měla skončit jinak,  a věřila, že takové myšlenky jsou jen pokušení osudu. (str. 12)

Ohlasy na knihu

Krásná a strhující romance. Alex Brownová ve svém živlu – okouzlující, důvtipné, hřejivé a plné nesmírně zajímavých postav.

– Carmel Harrington, spisovatelka

Důvtipné a dojemné, díky chytře propleteným příběhům jsem to nemohla odložit.

– Trisha Ashley, autorka knihy Popelčiny střevíčky

Zcela upřímně, jedna z nejmimořádnějších knih, které jsem letos četla.

– Bookish Escapes

Pohlednice z Itálie

Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti?
Autorka: Alex Brownová
Přeložila: Jitka Jiterská

Počet stran: 336
Vazba: vázaná
Formát: 129×206 mm
ISBN: 978-80-7625-115-1
Doporučená cena: 369 Kč

 

Knihu Pohlednice z Itálie vydalo nakladatelství Metafora. Můžete si prolistovat ukázku.


Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V lednu 2019 spojila Metafora síly s Nakladatelským domem Grada a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePohlednice z Itálie
Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti?

Brownová, Alex

Metafora, 2020

Napsat komentář