Neuvěřitelné mýty a fakta o menstruaci

Cervena je prece fajn nahled
Menstruace stále představuje jisté společenské tabu. Všichni ví, o co se jedná, ale nahlas o tom mluvit není vhodné. To se snaží změnit nová humorná kniha nejen pro mládež, která obsahuje fakta i mýty o menstruaci. Součástí jsou bohaté ilustrace.

Všichni vědí, co je menstruace. Každý měsíc ztratí žena trochu krve – asi tak obsah jednoho šálku espressa. Díky tomu se můžou rodit děti. A někdy při ní bolí břicho nebo panuje blbá nálada. Ale pssst, mluvit o tom je přece trapný a nechutný! Anebo ne? Mladá spisovatelka a výtvarnice nakreslila o menstruaci vtipnou knížku, ze které se dozvíte, jaké nesmysly se dříve o menstruaci povídaly, proč byly ženy považovány za špinavé, i co přesně se v tuhle dobu s tělem děje. Kniha je plná odzbrojujícího humoru a vtipných obrázků a je vhodná pro holky stejně jako pro kluky.

Ukázka z knihy

Cervena je prece fajn 1

Cervena je prece fajn 2

Červená je přece fajn

Neuvěřitelné mýty a fakta o menstruaci
Autorka a ilustrátorka: Lucia Zamolo
Přeložila: Eva Marková

Počet stran: 97
Vazba: vázaná
Formát: 165×225 mm
ISBN: 978-80-7529-914-7
Doporučená cena: 269 Kč

Knihu Červená je přece fajn vydalo nakladatelství Slovart, kde najdete další ukázky.

O autorce

Lucia Zamolo je velmi mladá italská designérka, žije v Německu a působí jako grafička. Vyniká láskou ke kultuře, barvě a obrazu, kterou vlévá do svých děl.


Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČervená je přece fajn
Neuvěřitelné mýty a fakta o menstruaci

Zamolo, Lucia

Slovart, 2020

Napsat komentář