Parta klonů a tajemný stvořitel

Dvojnici
Vítejte v prestižní Černohvozdské akademii, jejíž poklidný chod naruší příchod šesti studentů-klonů. Jejich příchod zasáhne i do života hlavní hrdinky Emmaline, jelikož jeden z nich má tvář jejího nejlepšího kamaráda. Ten ale v létě zemřel. Navíc začnou na povrch vyplouvat podivné záhady…

Letos na podzim přichází do třetího ročníku prestižní Černohvozdské akademie šest nových studentů. Ale nejsou to jen tak obyčejní ambiciózní teenageři. Jsou to klony. A do školy chodí spolu se svými originály.
Dvojníci jsou předmětem každé konverzace. Co jsou tyto klony zač? Proč všichni chodí na Černohvozd? A kdo je ten šílenec, který porušil zákon, aby je stvořil?
Emmaline Chanceové je to ukradené. Její nejlepší kamarád Oliver v létě zemřel a ona se musí ze všech sil snažit, aby bez něj den za dnem přežila. Poté se však ocitne tváří v tvář Levimu – jednomu z Dvojníků a přesné kopii Oliverova DNA. Emma je záhy vtažena do party Dvojníků. Nemůže uniknout znepokojivým pravdám o klonech a svém prestižním internátu. Nikomu se nedá důvěřovat… Dokonce ani chlapci s Oliverovým obličejem, který se jí zamlouvá čím dál víc…

Ukázka z knihy

Netoužím zemřít. Alespoň ne vždycky.
Nebýt táty, jistě, uvažovala bych o tom. Možná není mým nejoblíbenějším člověkem na světě a já rozhodně nejsem tím jeho, ale nijak se nevyžívám v představě, jak stojí u mého hrobu a shrbený nad rakví se otřásá vzlyky. O smrti přemýšlím občas – jako třeba teď.
Jsme skoro u srázu Hádes. Přibližně za dvě minuty a třicet vteřin mě černý Lorax, v němž sedím, převeze kolem okraje tohoto nechvalně proslulého útesu, kde se v minulosti dvanáct studentů zřítilo do záhuby. (str. 7)

Dvojníci

Autor: Rebecca Hanover
Přeložila: Kristýna Antošová

Počet stran: 379
Vazba: vázaná
Formát: 140×205 mm
ISBN: 978-80-7585-646-3
Doporučená cena: 399 Kč

 

Knihu Dvojníci vydalo nakladatelství King Cool, kde najdete i ukázku.

O autorce

Rebecca Hanover je televizní scénáristka a spisovatelka knih pro dospívající mládež. Na Standfordské univerzitě získala bakalářský titul z anglického jazyka a dramaturgie a za svou práci na seriálu CBS Guiding Light obdržela v roce 2008 ceny Emmy za nejlepší scénář.

Zdroj informací: Knihy Dobrovský


Značka KING COOL přináší nejlepší čtení pro mladé dospělé, které znáte jako young adult. Můžete se těšit na nejkrásnější příběhy s nádechem fantastiky či výpravy do dalekých galaxií s hrdiny úžasných sci-fi eposů. Nebojíme se romance, která nenechá ani jedno oko suché a příběhů plných přátelství, až do skonání světa.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDvojníci

Hanover, Rebecca

King Cool, 2020

Napsat komentář