Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! – 12hodinový živý maraton na Dvojce

At ziji knizky_nahled
V Českém rozhlasu Dvojka s velkým znepokojením a obavami sledujeme aktuální vývoj na české kulturní scéně, kdy se řada subjektů potýká se závažnými existenčními potížemi. 

Rádi bychom naší kulturní scéně vyjádřili plnou podporu, a to nejen z pozice média veřejné služby, které má již ve svém poslání za úkol nejen informovat, ale i vzdělávat a bavit a také podporovat rozvoj a vysokou kvalitu kulturní produkce v České republice. Chtěli bychom dát prostor k debatě nad tím, co je potřeba udělat okamžitě a jak se mohou zapojit i naši posluchači. Současně s tím otevřít témata, která budou muset v následujících týdnech a měsících řešit zástupci všech kulturních oblastí.

S ohledem na kritickou situaci ve většině kulturních oborů jsme připravili na čtvrtek 9. dubna speciální vysílání Českého rozhlasu Dvojka v podobě 12hodinového živého maratonu rozhovorů s osobnostmi české divadelní a literární scény „Ať žije divadlo! Ať žijí knížky!“. V tomto rozhlasové festivalu bychom průběžně přinášeli posluchačům praktické informace o tom, jak se mohou do podpory kulturní scény v současné době aktivně zapojit i oni sami, ať již nákupem knihy online nebo podpořením živých streamů představení divadel, nebo jakýmkoliv dalším způsobem, který kulturní scéně aktuálně pomůže.CRo-Dvojka-At ziji _knihy plus divadlo

Vysílání festivalu odstartuje v 6.30 v ranním vysílání a bude obsahovat pásmo rozhovorů se spisovateli, vydavateli, řediteli divadel, zástupci festivalů, herci atd. Pozvání do vysílání přijali např.:

PhDr. Lubomír Zaorálek, ministrem kultury ČR
Radka Třeštíková, spisovatelka
Miloš Urban, spisovatel a nakladatelský redaktor
Tomáš Töpfer, herec a ředitel Divadla na Vinohradech
Pavla Horáková, spisovatelka a překladatelka
Dana Batulková, herečka
Ondřej Sokol, herec
Aleš Lederer, zakladatel nakladatelství Prostor
Štěpán Kubišta, kulturní manažer a šéf Asociace nezávislých divadel
Marcela Turečková, Svaz českých knihkupců a nakladatelů
Anna Davidová, Divadlo Husa na provázku Brno, umělecká šéfka
Štěpán Kozub, Divadlo Mír Ostrava, umělecký šéf a herec
Denisa Kirchnerová, Divadlo Spejbla a Hurvínka, ředitelka divadla
Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha

Kromě vysílání bude veškerý obsah dostupný i na webových stránkách Dvojky a sociálních sítích Českého rozhlasu.

Na akci spolupracuje Svět knihy, který je partnerem projektu. Budeme rádi, pokud se kulturní scéna do festivalu a následujícího dění zapojí a projekt podpoří na svých webových stránkách, eshopech nebo sociálních sítích. Smyslem projektu není navýšení tržeb konkrétního subjektu, ale dát prostor všem a uchopit téma plošně. Věříme, že společně budeme silnější.

Doporučení:
Share

Napsat komentář