Zahrajte si o ilustrovanou Darwinovu teorii pro děti

o-vzniku-druhu-perex
Kdysi si lidé mysleli, že Země vznikla v jediném okamžiku a vypadala tak, jak ji známe dnes – rostliny, zvířata a dokonce i lidé. Později však významní vědci přišli na to, že vše živé se vyvíjelo postupně a vy si teorii nejznámějšího z nich můžete nyní prohlédnout.

Jak se vyvíjela naše planeta

Dávno předtím, než se na planetě Zemi objevili lidé, vypadala úplně jinak než dnes. První živé organismy se postupně vyvíjely, rostliny a zvířata se proměňovaly v průběhu milionů let. Tento proces nazýváme evoluce. Dříve si lidé mysleli, že svět vznikl v jednom okamžiku a vše živé vypadalo stejně jako dnes. Později přišli někteří významní vědci s objevy, které to popíraly. Jedním z nich byl Charles Darwin. Ten na základě soustředěného pozorování přírody, bez pomoci moderních technologií, dospěl k závěrům, jež změnily naše chápání života na Zemi.

Tato inteligentní, bohatě ilustrovaná kniha jednoduchým způsobem vysvětluje jeho všeobecně známou, ač dnes již v mnohém překonanou evoluční teorii, seznamuje s historií vědy a především otevírá dětskou mysl a probouzí zájem o svět kolem nás. Nejmenší čtenáře zaujmou nádherné živé obrázky, starší začnou pronikat do světa přírodovědy, ti nejstarší a zajisté i dospělí ocení dodatky na konci knihy, kde najdou další klíčové vědecké osobnosti a pojmy, slovníček vysvětlující obtížnější slova, stejně jako informace uvádějící na pravou míru některé Darwinovy mylné představy.

 

O vzniku druhů – Darwinova teorie pro děti

Autorka: Sabina Radeva

Vydalo: nakladatelství PRESCO GROUP a.s. v edici Ella&Max
Ilustrace: Sabina Radeva
Počet stran: 64
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 11/2019
ISBN: 978-80-88276-96-8

Přečtěte si více o knize O vzniku druhů, kterou do soutěže věnovala značka Ella&Max patřící pod nakladatelství PRESCO GROUP a.s. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

Značku Ella & Max společně založili tátové dvou mrňousů – Elly a Maxe. Ve druhé polovině roku 2016 tak přišly na svět první knížky, které si brzy našly místo v srdcích malých čtenářů i v knihovničkách mnoha mateřských a základních škol. Současně s tím, jak rostou Ella s Maxem, roste i jejich produkce a záběr. Od chytrých leporel přes vizuálně krásné samolepkové knížky až po tituly plné inspirativních příběhů – všechny knihy slibují nejen dobrou zábavu, ale i něco navíc.

 

Ukázka z knihy

o-vzniku-druhu-ukazka

 

Vyhrajte knihu O vzniku druhů

Dnes už víme, že naše planeta kdysi vypadala úplně jinak, než jak ji známe, a že Země nevznikla najednou, ale dříve byl názor, že se všechny živé organismy vyvíjely postupně, naprosto převratný. Charles Darwin se musel opravdu snažit, aby zbytek světa dokázat přesvědčit o správnosti své evoluční teorie, a i když se v některých aspektech zmýlil, významnost objevu a jeho zásluhy mu nelze upřít. Připomeňte si je spolu s dětmi v překrásně ilustrované knize, která v nich probudí zájem o vědu a svět přírodovědy.

Ve spolupráci se značkou Ella&Max patřící pod nakladatelství PRESCO GROUP a.s. vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu O vzniku druhů vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu O vzniku druhů
probíhá od 25. února do 9. března 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 naučné knihy pro děti O vzniku druhů

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeO vzniku druhů
Darwinova teorie pro děti

Radeva, Sabina

PRESCO GROUP a.s., 2019

Napsat komentář