Křehkost a složitost ženské touhy

Tri zeny
Tři hlavní hrdinky, tři různé ženy a tři různé příběhy. Jejich pojítkem jsou sex a milostná touha. Každá z nich ho prožívá jinak, přesto je spojuje pochopení, emocionální prožívání a problémy spojené s intimitou.

Sexuální touha nás vzrušuje i znepokojuje. Ovládá naše myšlenky, vítězí nad rozumem, občas někomu z nás zničí život. A přece o ní skoro nikdy nemluvíme. Tahle skrytá pohonná síla našeho konání zůstávala málo prozkoumaná – než se objevila autorka knihy Tři ženy, nejniternějšího zobrazení touhy, jaké bylo v moderní době napsáno.
Domácká Lina, žijící na venkově v Indianě v neuspokojivém manželství naváže milostný vztah, který se záhy stane středobodem jejího života. Krasavice Sloane, úspěšná majitelka restaurace, je šťastně vdaná za muže, který ji ovšem povzbuzuje do sexu s jinými muži i ženami. Středoškolačka Maggie touží po lepší budoucnosti, než je bezútěšný život jejích rodičů. Hledá pochopení u svého učitele angličtiny, zaplete se s ním – a následky jsou krutě devastující.
Objevitelská kniha Tři ženy zobrazuje s hlubokým pochopením a velkou emocionální silou křehkost a složitost ženské touhy i její přetrvávající nerovnoprávnost. Životy tří nezapomenutelných hrdinek nám důrazně připomenou, že s našimi obtížemi nejsme sami!

Ukázka z knihy

Když byla moje matka mladá, ráno co ráno ji sledoval do práce jakýsi muž, který chodíval krok za ní a masturboval.
Vzdělání dostala moje matka nevalné – vychodila jen obecnou školu – a do věna jenom lněné utěrky nevalné kvality, zato byla krásná. To je to první, co mě napadne, když ji mám popsat. Měla vlasy barvy čokoládových bonbonů, které se dají koupit v Tyrolských Alpách, a účes nosila pořád stejný: krátké kudrny vyčesané do výšky. (str. 11)

Ohlasy na knihu

Nejniternější zachycení ženského vnímání erotiky a sexuality, jaké svět v posledních letech zaznamenal!

- New York Times

Kniha, která vám svou upřímností vyrazí dech. Do krajnosti intimní a pravdivá!

- Entertainment Weekly

Tři ženy vypalují ohnivou stezku v temných houštinách ženské sexuality. Dokonale napsané!

- Los Angeles Times

Tři ženy

Autorka: Lisa Taddeo
Přeložila: Věra Klásková

Vazba: pevná
Formát: 145×225 mm
ISBN: 978-80-7335-620-0
Doporučená cena: 348 Kč

 

 

Knihu Tři ženy vydalo nakladatelství Leda. Nezapomeňte si přečíst ukázku.

O autorce

Lisa Taddeo  je známá spisovatelka a novinářka. Přispívá do časopisů New York, Esquire, Elle, Glamour i do dalších významných médií. Její nebeletristické práce byly zahrnuty do antologií Best American Sports Writing (Nejlepší americké sportovní texty) a Best American Political Writing (Nejlepší americké politické texty); její povídky získaly už dvakrát cenu Pushcart. S manželem a dcerou žije v Nové Anglii.

Zdroj informací: nakladatelství Leda


Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy. Nakladatelství vydává též zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu. Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTři ženy

Taddeo, Lisa

Leda, 2019

Napsat komentář