Výroční autorské ceny Nakladatelství Fragment za rok 2011 předány

ff
V rámci 18. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy předávalo Nakladatelství Fragment již podeváté Výroční autorské ceny.

Nakladatelství Fragment předalo ceny za rok 2011

1. kategorie – Dlouhodobě úspěšný titul

Kandidáty na tuto cenu jsou tituly, které Nakladatelství Fragment vydalo v mimořádném počtu výtisků, nepřetržitě se prodávají minimálně 3 roky a mají potenciál dalšího prodeje.

Při letošním předávání si ocenění v této kategorii odnesla paní Jiřina Lockerová, autorka leporela Na dvoře. Leporelo plné obrázků zvířat udělalo radost již více než 16 tisícům dětí.

2. kategorie – Mimořádný přínos pro Nakladatelství Fragment
Cenu v této kategorii získá ten, kdo s nakladatelstvím dlouhodobě spolupracuje a jehož zásluhou vydalo Nakladatelství Fragment mimořádné množství titulů.
Cenu za mimořádný přínos si odnesla překladatelka z německého jazyka, paní Michaela Śkultéty.

Mgr. Michaela Škultéty (*1972) vystudovala překladatelství a tlumočnictví na Translatologickém institutu FF UK v Praze. Od roku 1998 působí jako nezávislá překladatelka, tlumočnice a korektorka. V roce 2002 se umístila na 2. a v r. 2004 na 3. místě v Soutěži Jiřího Levého pro překladatele do 35 let.
Překládá především současné německé autory. Dlouhodobě spolupracuje s Goethe-Institutem v Praze. Je rovněž spolupracovníci literárního portálu iliteratura.cz.

Mezi tituly, kterých pro Nakladatelství Fragment přeložila již přes šedesát, patří například edice Klub čarodějek, trilogie Bratrstvo svatého grálu, edice Pirátská parta a velmi oblíbená edice Klub záhad.

3. kategorie – Nejúspěšnější novinka roku 2011
Kandidáty na tuto cenu jsou tituly, jejichž prodej byl v loňském roce největší, jak v tržbách, tak v počtu prodaných kusů.

Souboj titulů v této kategorii byl velký, ale o výsledku rozhodla čísla. Nejúspěšnější novinkou roku 2011 se staly Nové povídky Zdeňka Svěráka.

Od vydání knihy v říjnu loňského roku bylo prodáno přes 56 000 výtisků!

První Povídky vyšly v roce 2008 a staly se bestsellerem. Nové povídky jdou v jejich stopách, o čemž svědčí také obrovský zájem ze strany čtenářů.

„Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku.
Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo.“

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNové povídky

Svěrák, Zdeněk

Fragment, 2011

zobrazit info o knizeBratrstvo svatého grálu – Labyrint Černého opatství

Schröder, Rainer M.

Fragment, 2011

zobrazit info o knizeKlub záhad – Úkryt hraběte Drákuly

Thomas Brezina

Fragment

Napsat komentář