Zahrajte si o drsný osud týrané ženy

cerna-vdova-perex
Navenek módní návrhářka Edita působí jako ztělesnění sebevědomé a úspěšné ženy, ovšem za zavřenými dveřmi se mění v psychicky i fyzicky týranou trosku. Stud jí brání se s tím komukoliv svěřit, což se bohužel později ukáže jako velká chyba.

Smrtí tyrana utrpení nekončí

Módní návrhářka Edita žije od smrti prvního manžela jen se svým psem a postupně začíná vnímat zrychlené tikání biologických hodin. Její osud od základu změní setkání s charismatickým Ondřejem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Mladá žena přijímá nabídku k sňatku a věří, že konečně přijde i vysněné dítě. Čeká ji však tvrdé prozření.

Z partnera se krátce po svatbě vyklube agresivní násilník, který se neštítí žádné krutosti. Edita, plná ponížení a studu přede všemi pečlivě tají domácí násilí a marně hledá cestu z bludného kruhu. Jako podnikatelka je soběstačná i úspěšná, ale v soukromí se pod vlivem systematického týrání mění v submisivní a vystrašenou bytost.

V jednu chvíli sice najde sílu k odporu, ale její pokus vyklouznout zpod Ondřejovy nadvlády nevyjde tak, jak plánovala. Dochází k tragické konfrontaci a Edita svého muže zabije. Noční můra však nekončí, a teprve teď paradoxně nastává skutečný boj o život… Proč jen se někomu nesvěřila?

 

Černá vdova

Autorka: Markéta Harasimová

Vydalo: nakladatelství MaHa
Počet stran: 350
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 10/2019
ISBN: 978–80-907508-1-4

Přečtěte si více o knize Černá vdova, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství MaHa. A nezapomeňte si také přečíst krátkou ukázku.

Nakladatelství MaHa založila na sklonku roku 2016 spisovatelka Markéta Harasimová. Opěrnou kostrou jeho nabídky jsou její vlastní díla – tedy knihy ze současného českého prostředí pro české čtenáře, a především čtenářky. Produkci brzy rozšíří také o audioknihy, prioritně opět podle svých knižních předloh.

 

Ukázka z knihy

A pak uslyšela křupnutí, jako když se zlomí větev. Čas se v tu ránu zastavil: dýchací cesty měla opět volné a tělo, které ji špendlilo k studenému podloží, ochablo. Potlačila paniku a strčila do něj – bezvládně se odkulilo na stranu.
Ještě chvíli ovládala třesavku, a pak se konečně vyškrábala na kolena: svou zbraň stále drtila v dlani. Odvážila se pohlédnout k zemi a zacílila zrak do nehybného obličeje, po němž stékal pramínek rudé krve.
Hlasitě polkla a upustila kámen do trávy. Potom zvedla ruku a chvíli nechápavě zírala na jantarovou šmouhu, jež na ní ulpěla. Byla lepkavá a páchla po železe.
Znovu stočila pohled k ležícímu muži.
Já ho zabila… uvědomila si s nevěřícím úžasem. Usmrtila jsem člověka!
A co hůř – cítím pouze a jedině úlevu… došlo jí posléze.

 

O autorce

marketa-harasimovaMarkéta Harasimová je členkou české sekce AIEP, asociace detektivní a dobrodružné literatury. Na literární dráhu vstoupila už na střední škole a píše  hlavně romantické detektivky, erotické krimithrillery anebo romány s mysteriózním nádechem. Na kontě má také několik dívčích románů. Do roku 2019 vyšlo téměř dvacet autorčiných titulů. Nově píše i pro děti (Z deníku kočičky Ťapičky, Bookmedia). Pokračování oblíbené dětské knížky o Ťapičce vyjde na podzim 2020. Aktuálně vzniká filmový scénář na motivy jedné z jejích knih (Sametová kůže, produkční agentura Alfedus). Pravidelně vystupuje na různých scénách se svým kulturním programem pro děti i dospělé a spolupracuje s řadou známých umělců. Je také televizní a divadelní scenáristkou a sama se občas  ocitne v roli herečky. Jako publicistka spolupracovala s portály www.psychologie.cz nebo www.zeny.iprima.cz. Pro web www.vimvic.cz připravila online kurz o tom, jak napsat knihu, a v roce 2017 založila nakladatelství MaHa, kde vydává některá svá díla i tituly jiných českých autorů.
(Zdroj informací a fotografie: oficiální web autorky)

 

Vyhrajte knihu Černá vdova

Osamělý život mladé módní návrhářky Edity jednoho dne změní setkání s charismatickým Ondřejem. Ten se zprvu zdá jako ideální muž pro život a otec budoucích dětí, po kterých Edita touží čím dál více, jenže svatbou veškerá idylka končí a její život se mění v peklo. Ze sebevědomé ženy se Ondřejovým fyzickým i psychickým týráním stává troska, která se navíc stydí komukoliv svěřit. Když jednoho dne jde Editě už skutečně o holý život, v sebeobraně Ondřeje zabije, ale její utrpení tím bohužel nekončí. Lidé umí být krutí, tím spíš, když už jednoho manžela pochovala. Podaří se jí vyvrátit podezření, že své muže likviduje záměrně a domácí násilí si vymyslela? To už si přečtěte v psychologickém thrilleru Markéty Harasimové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím MaHa vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Černá vdova vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Černá vdova
probíhá od 28. listopadu do 11. prosince 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 psychologické thrillery Černá vdova

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČerná vdova

Harasimová, Markéta

MaHa, 2019

Napsat komentář