Vyhrajte román z exotické Keni

pod-rozpalenym-sluncem-perex
Leona, Simi a Jane pochází každá z jiného prostředí, přesto se jejich osudy prolnou. Všechny tři budou muset čelit výzvám, které je přinutí přehodnotit, kým ve skutečnosti jsou. Vydejte se do sluncem rozpálené Keni a přečtěte si jejich příběh.

Dojemný příběh o hledání

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen.

Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou vazbu.  Obrací se o pomoc na svou přítelkyni Simi, která jí dodává pocit stability.

Simi je neplodná, což je pro ni ve společnosti, kde jsou ženy hodnoceny jen podle reprodukční role, velmi složité. Ráda proto adoptuje Leoninu dceru Adiu a mateřstvím získá identitu a prestiž.

Těhotná Jane následuje svého muže diplomata z Keni do Libérie, kde prožívá trauma z násilného převratu a bojí se o zdraví svého nenarozeného dítěte. Narodí se jí zdravá holčička Grace, která se během dospívání setká a spřátelí s Adiou. Dívky se vydají hledat Adiina otce.

V tomto jímavém příběhu plném nečekaných zápletek hlavní hrdinky přehodnocují, kým jsou, a čelí nepředvídatelným tragédiím, výzvám, prohrám i výhrám. Román Pod rozpáleným sluncem je dojemným vyprávěním o hledání i překvapivém nacházení základních mezilidských vztahů a domova.

 

Pod rozpáleným sluncem

Autorka: Adrienne Bensonová

Vydalo: nakladatelství Metafora
Překlad: Marie Fulková
Počet stran: 296
Vazba: pevná
Vydáno: 3/2019
ISBN: 978-80-7359-585-2

Přečtěte si více o knize Pod rozpáleným sluncem, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby se zaměřuje zejména na literaturu překladovou, její autoři pocházejí ze všech koutů světa. Vydává ale i knihy českých spisovatelů a vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

 

Vyhrajte knihu Pod rozpáleným sluncem

Leona po dítěti nikdy netoužila, proto ke své neplánovaně počaté dceři necítí žádnou vazbu a rozhodne se ji dát k adopci. Zatímco pro ni byla malá Adia komplikací, Simi díky ní konečně získá prestiž. V jejím světě se totiž ženy hodnotí právě podle schopnosti počít dítě. Ale Adia by ráda znala jméno obou svých biologických rodičů, proto když vyroste, rozhodne se najít otce. A právě tehdy se osudy dvou hlavních hrdinek prolnou se životem Jane. Přečtěte si jejich příběh plný zvratů v románu Adrienne Bensonové, která sama vyrůstala v subsaharské Africe a právě tamní prostředí ji možná inspirovalo k sepsání její prvotiny, jejíž děj se odehrává v Keni.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Pod rozpáleným sluncem vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Pod rozpáleným sluncem
probíhá od 13. do 26. března 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Pod rozpáleným sluncem

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePod rozpáleným sluncem
V srdci Afriky hledají lásku, domov i sebe samé

Bensonová, Adrienne

Metafora, 2019

Napsat komentář