Přírodní inspirace pro patchwork

Patchwork inspirace prirodou
Rádi tvoříte a chtěli byste vyzkoušet zajímavou textilní techniku? Toužíte si vyrobit vlastní pěkné věci inspirované samotnou přírodou? Pak je tu pro vás patchwork a mnoho cenných rad zkušené Bernadette Mayrové.

Nestárnoucí a stále více obdivované quiltové vzory tentokrát inspirované přírodou. Deka jako hvězdná obloha, mořská pěna, ušitá jako z motýlích křídel a mnohé další. Autorka pracuje s volnou řezací technikou a všechny modely jsou přístupné i méně zkušeným a začínajícím quiltařkám. Tato kniha je o inspiraci, kterou nám nabízí příroda – od hlemýždů až po celý vesmír. Je na každé patchworkářce, jak tuto inspiraci předá textílii. Často stačí využít jen hru barev, která vede ke vzniku quiltu, jindy zase kresba listu nebo zajímavé zvíře. Nalezení vzoru je pouze prvním krokem. Dalším krokem je převedení inspirujícího objektu do plošného obrazce. Linie jsou proto konstruované tak, aby bylo pohodlné zvolený vzor ušít. Lze tak použít například volně řezané křivky skrz dvě na sobě ležící vrstvy látek, paspulkovou techniku nebo jiné formy aplikace.

 

Patchwork inspirace přírodou

Intenzivní barevné vzory technikou volného řezání
Autorka: Bernadette Mayr
Přeložila: Radka Vaněčková

Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Formát: 210×280 mm
ISBN: 978-80-271-0628-8
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Patchwork inspirace přírodou vydalo nakladatelství Grada v edici Výtvarný kurz.

 

Ukázka z knihy

Patchwork inspirace prirodou_ukazka

Prolistujte si celou ukázku.

 

Doporučujeme

Baví vás toto kreativní tvoření? Přečtěte si další zajímavé knížky věnované textilní technice zvané patchwork, např. Kouzelný patchwork, Nápaditý patchwork, Patchwork a quilting nebo Patchwork, moderní quiltování.


Knihy s logem Grada vycházejí v České republice již od roku 1991. Nabídka společnosti pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Vydává např. tituly s právní tematikou, ekonomické, z oblasti financí a účetnictví, psychologické, zdravotnické, s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví atd.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePatchwork inspirace přírodou
Intenzivní barevné vzory technikou volného řezání

Mayr, Bernadette

Grada, 2018

Napsat komentář