Bude násilník dopaden?

devcatko_na_kre_no_limits
Představujeme vám strhující příběh herečky Adelaïde Bonové, která si po znásilnění v devíti letech prošla dalším peklem. Autorka popisuje autentické vyšetřování zločinu, které musela absolvovat až po mnoha letech. 

Adélaïde

Bylo jí devět, když se jí TO stalo. To slovo. ZNÁSILNĚNÍ. Malá Adélaïde v tu chvíli potřebovala, aby jí někdo vysvětlil, co se stalo, a ne sérii výslechů. Potřebovala si o tom s někým promluvit, a ne narazit doma na bariéru mlčení, protože to, že se O TOM nemluví přece neznamená, že se TO nestalo. Její život se změnil. Od té doby žila s cejchem „vypáleným“ tam dole. Připadala si pošpiněná, vyčleněná, a když jí přestalo bolet tělo, začala ji bolet duše. Nebyla schopna vést normální život. Nebyla schopna přijmout se. Hledala úniky. Chtěla si o tom povídat, ale nemohla. A tak začala studovat herectví. Aby mohla žít životy jiných.

A po dlouhých dvaceti letech jí svitla naděje, že má šanci. Zamilovala se. Začala žít, jako žijí všichni ti, kterým se TO nestalo. Zapomínala na to, co bylo a užívala si to, co je. Ale pak jí doma zazvonil telefon. Policie. „Máme ho!“ Vyšetřovatelé znovu otevřeli případ, který se týkal nejen jí, ale bezmála stovky dalších dívek. „Přijdete svědčit? S vámi máme naději, že ho dostaneme za mříže.“ Po 23 letech! Po desítkách zničených životů.

A tak Adélaïde musí znovu otevřít komnatu, kterou už v sobě jednou uzamkla, a stane tváří v tvář muži, kvůli kterému se jí v devíti letech nadobro změnil život.

Kniha Děvčátko na kře, která se po vydání stala bestsellerem, je strhující a upřímnou zpovědí francouzské herečky Adélaïde Bonové (známé i u nás např. ze seriálu Julie Lescaut), která bez příkras popisuje mechanismus vyšetřování případů znásilnění, které nebere ohled na oběti a podrobuje je vyšetřování, jež je stejně zničující, jako samotný zločin na nich spáchaný.

 

Děvčátko na kře

Autorka: Adélaïde Bonová
Přeložila: Martina Pařízková

Počet stran: 168
Vazba: vázaná
Formát: 150 x 200
ISBN: 978-80-87973-39-4
Doporučená cena: 249 Kč

 

Knihu Děvčátko na kře vydalo nakladatelství No Limits Art.

 

Adélaïde Bonová

Narodila se v roce 1981. Po znásilnění v roce 1990 se rozhodla stát se herečkou. Její případ byl vyřešen až v roce 2016, tedy po necelých 26 letech. Je známa např. z francouzského krimi seriálu Julie Lescaut (v roli Sophie Boissard), v epizodě seriálu o Ludvíkovi XVI., Ce jour-là, tout a changé (v roli Madame Elisabeth) nebo také v seriálu Le clan Pasquier (v roli Claire). Knihu Děvčátko na kře (v originálu La petite fille sur la banquise, Grasset 2018) u nás vydalo v roce 2018 nakladatelství No Limits Art. Jde o autorčin knižní debut.

Zdrojem informací o autorce je www.babelio.com


logoNoLimitsNo Limits Art je umělecká agentura, která se mimo PR, pořádání eventů a zastupování různých umělců zabývá nakladatelskou činností. Vydává původní českou i překladovou literaturu.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDěvčátko na kře

Bonová, Adelaide

No Limits, 2018

Napsat komentář