Literární cena Jiřího Ortena 2018

CJOlogo
Svaz českých knihkupců a nakladatelů otevírá nominace do 32. ročníku Ceny Jiřího Ortena.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) již přijímá přihlášky knih, které budou kandidovat na Cenu Jiřího Ortena 2019. Podmínkou, aby kniha mohla být nominována v 32. ročníku soutěže, je knižní vydání díla během roku 2018. Termín uzávěrky přihlášek je 31. ledna 2019. Cena bude podobně jako v předchozích ročnících spojena s finanční prémií ve výši 50 000 Kč. Vítěz obdrží také poukaz na dvouměsíční tvůrčí pobyt v Paříži zajišťovaný Českým literárním centrem.

Cena Jiřího Ortena 2018 je udělována s podporou Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury Magistrátu hl. města Prahy a partnerem se nově stalo také České literární centrum. Kandidáty mohou do soutěže nominovat nakladatelé, veřejné knihovny, redakce deníků a časopisů, rozhlasové a televizní stanice a instituce zabývající se podporou literatury a jejím šířením. Přihlášená díla je třeba v šesti výtiscích spolu s vyplněnou přihláškou zaslat poštou či osobně doručit na adresu: Sekretariát Svazu českých knihkupců a nakladatelů Fügnerovo náměstí 1808/3 Praha 2, 120 00.

„Cena Jiřího Ortena se za více než třicet let svého trvání stala prestižním oceněním, které začínajícímu autorovi opravdu může zásadně pomoci „odstartovat úspěšnou literární kariéru“. Valná část laureátů ceny svou další tvorbou potvrdila, že Cena umí objevit talent,“ říká Marcela Turečková ze SČKN.

Cena Jiřího Ortena se uděluje autorovi prozaického či básnického díla napsaného v českém jazyce, kterému v době vydání díla není více než třicet let. Toto prestižní ocenění se uděluje od roku 1987, od roku 2009 jej organizuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN). Vítěze vybírá odborná porota.

Kompletní informace o ocenění najdete na www.cenajirihoortena.cz.


Můžete zkusit štěstí a přihlásit se do soutěže.

Doporučení:
Share

Napsat komentář