Teenager – návod k použití

dospivani_spolu_to_zvladneme
Je-li období dospívání strašákem pro vás nebo pro vaše rodiče, pak jste natrefili na tu správnou knihu! Kniha Dospívání je unikátní a stylový průvodce, který se nebojí ani ožehavých témat. Díky němu toto náročné období přežijete ve zdraví. Čtěte dál!

Dospívání je vzrušující, zábavné, senzační, záludné, matoucí i nervující. Je citově náročné jak pro mladé, tak pro jejich rodiče. Na vzniku knihy se podíleli zkušení odborníci, jejichž informace a podněty mají pomoct všem zúčastněným proplout tímto složitým obdobím bez nehod. Dotýkají se širokého okruhu témat, jako jsou puberta dívek i chlapců, tělesné změny, duševní zdraví i psychické problémy, rozvoj osobnosti, emoční vyrovnanost, sociální sítě, kyberšikana, bezpečný internet, drogy, alkohol, vztahy v rodině, přátelství, láska a zamilovanost, různé pohlavní identity, sex, antikoncepce nebo těhotenství. Díky citlivě napsanému stručnému textu a přehlednému grafickému zpracování se čtenář v knize lehce zorientuje a rychle v ní najde potřebné informace.

Dospívání

Autor: Robert Winston
Přeložila: Jiřina Stárková

Počet stran: 256
Vazba: flexi
Formát: 205×237 mm
ISBN: 978-80-752-9604-7
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Dospívání vydalo nakladatelství Slovart.

Ukázka z knihy

Čistota

dospivani_cistota

 

Nálada

dospivani_nalada

 

Spánek

dospivani_spanek

 

Ukázka pokračuje, pořádně si ji prohlédněte!

Robert Winston

robert_winstonLord Robert Winston (15. 7. 1940), je světově uznávaným britským profesorem mnoha vědeckých i společenských oblastí, dále se angažuje jako politik a moderátor populárně-naučných pořadů. Je židovského vyznání a se svou manželkou Lirou má tři děti. V současné době působí jako emeritní profesor studií plodnosti na Imperial College v Londýně. Významně se podílel na výzkumech léčby plodnosti a pre-implantační diagnostiky. Jen na téma lidské reprodukce a počátečních stádií těhotenství mu vyšlo více než 300 vědeckých publikací. Profesor Winston je rovněž předsedou Genesis Research Trust, charitativní organizace, která podporuje lepší zdraví žen a dětí. Zároveň působí ve správní radě nadace, která financuje výzkumné práce v oblasti biologie kmenových buněk.Profesor Robert Winston je rovněž autorem projektu, který povzbuzuje děti všech věkových skupin k tomu, aby praktikovaly experimentální vědu v moderních laboratořích Imperial College. Během svého života získal čestné doktorské tituly ze šestnácti univerzit po celém světě. Byl rovněž čestným členem mnoha institucí, včetně Akademie lékařských věd či Královské akademie inženýrství. Byl oceněn mnoha medailemi, včetně medaile Cedrica Cartera, medaile Victora Bonneyho, medaili Al-Hammadi , medaili Edwina Stevense a ceny Aventis či ceny Michaela Faradaye. V roce 1998 dokonce obdržel zlatou medaili Královské společnosti zdraví a poté i Zlatou cenu britské lékařské společnosti, za medicínu v médiích. V češtině vyšly od profesora Winstona například tyto knihy: Dospívání, Domácí laboratoř, Co a jak se ti honí hlavou, Člověk, Co dělá tebe tebou, To je pěkný chaos!, Encyklopedie – Super člověk, nebo Úžasný stroj Lidské tělo.

Zdrojem autorovy fotografie je en. wikipedia.org, Zdrojem informací o autorovi je www.robertwinston.org.uk


Nakladatelství Slovart, bylo založeno v Praze roku 1994, od té doby vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí. Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDospívání
Spolu to zvládneme - obrazový průvodce základy biologie, sexuologie a psychologie

Winston, Robert

Slovart, 2018

Napsat komentář