Svět, jak ho neznáme

Tipy_Na odvracene strane_Pandemie
Pokud vyhledáváte vesmírná dobrodružství, napínavé thrillery nebo příběhy o nebezpečných virech šířících se světem, jsou pro vás dnešní tipy jako stvořené. Nabízí ideální čtení pro chmurné podzimní večery!

Temný a zároveň zábavný thriller se spoustou krve a vražd láká na atraktivní prostředí Měsíce, respektive jeho odvrácené strany. Máte-li rádi detektivky, roboty a příběhy z vesmíru, toto O’Neillovo dílo si zamilujete.

Na odvrácené straně

Autor: Anthony O´Neill
Přeložil: Jan Kalandra

Počet stran: 432
Vazba: vázaná
Formát: 145×225 mm
ISBN: 978-80-7335-533-3
Doporučená cena: 348 Kč

Knihu Na odvrácené straně vydalo nakladatelství Leda.

Na odvrácené straně Měsíce se nachází Město hříchu založené výstředním miliardářem Fletcherem Mosasem – původně jako trestanecká kolonie pro nejtěžší zločince, nájemné vrahy a sexuální maniaky. V celém vesmíru není místo, kde byste sehnali účinnější fet, levnější plastickou operaci, intimnější zákoutí pro dohodnutí kšeftu… anebo zkorumpovanější policii. Poručík Damien Zackon, jehož sem před mafiány na Zemi uklidili v rámci programu na ochranu svědků, se o tom má přesvědčit na vlastní kůži. Když v místním policejním revíru dojde k sérii krvavých atentátů, svěří vyšetřování právě jemu. Proč zrovna nováčkovi? Při pátrání po atentátnících mu hážou klacky pod nohy jak kolegové v čele s náčelníkem otylým jako hroch, tak zdejší samozvaný vládce. Jenže co když za vraždami stojí právě všemocný Mosas a jeho neméně ambiciózní dcera? Mezitím se dva tisíce kilometrů odtud vydává na pouť v krutých podmínkách měsíčního povrchu uhlazený android, usměvavý, cílevědomý – a pokud se mu kdokoli ocitne v cestě, i krvežíznivý stroj vedený jedinou pohnutkou. Musí se dostat do Města hříchu a ovládnout ho…

 

Ukázka z knihy

Na Měsíci by žil jen šílenec.
Měsíc je jeden velký kus neživé horniny: 73,5 trilionu tun neživých hornin. Nežijí už skoro čtyři miliardy let. A –připustíme-li, že neživé horniny můžou něco chtít – chtějí, abyste nežili ani vy.
Váš konec může tím pádem přijít rychle. Může vás pohřbít zával. Může se na vás zhroutit strop lávového tunelu. Můžete po hlavě zahučet do kráteru Do vašeho obydlí může rychlostí 70 000 km/h narazit meteoroid. Mikrometeorit vám může roztrhnout skafandr. V přechodové komoře vás může na kousky rozcupovat náhlý výboj statické elektřiny. Když uklouznete, když se říznete, když vám na skafandru praskne těsnění nebo se porouchá kyslíková láhev, máte to za pár minut spočtené. (str. 9)

 

Ohlasy

Geniálně šílené, napínavé a zábavné.

THE WALL STREET JOURNAL

O’Neillovy postavy mají nesmírnou přitažlivost – i ty, o kterých tušíte, že je čeká strašlivá smrt. Pocit hrůzy zmírňují bizarní slovní hříčky, groteskní popisy měsíční reality a sarkastický humor.

KIRKUS REVIEWS

Kniha nabroušená jako dýka z nanovláken, příběh ponurý jako mezihvězdný prostor. Vyprávění skandálně, bizarně, neodolatelně zábavné.

JOHN BIRMINGHAM

 

Anthony O’Neill

Australan Anthony O’Neill (1964), skladník, zaměstnanec videopůjčovny, bankovní úředník, pojišťovací agent a nyní na plný úvazek spisovatel, žije v Edinburghu. V hlavním městě Skotska se usadil s cílem poznat inspirace svých literárních vzorů Roberta Louise Stevensona a Arthura Conana Doyla. V prvotině Šahrazád – Útěk z Bagdádu (2001, č. 2002) si potměšile pohrál s arabským folklorem – proslulé hrdince Pohádek tisíce a jedné noci po několika letech opět hrozí, že bude o hlavu kratší, a tak se znovu zachraňuje usilovným vyprávěním… Druhý O’Neillův román The Lamplighter (2003; Lampář) je už plně zasvěcen stínohře zanedbaných čtvrtí skotské metropole v duchu romantika Stevensona. I následující román Říše věčnosti (2006, č. 2009), zasazený do časů Napoleonova egyptského tažení, má skotského vypravěče, který líčí císařovo posedlé pátrání po tajemství nesmrtelnosti. Vrcholem autorových výbojů na poli literárního krváku je kniha The Unscratchables (2009; Nezničitelní), detektivní parodie se společenskokritickým přesahem, v níž se úlohy strážců zákona ujali bullteriér se siamskou kočkou. Talent plně se pohroužit do zápletek slavných děl a vynořovat se odtamtud s nečekaně bizarními úlovky – příznačný i pro měsíční thriller Na odvrácené straně (2016) pojatý ve stylu noir – prokazuje O’Neill rovněž v románové novince Dr. Jekyll and Mr. Seek (2017). S rouhavou poklonou milovanému Stevensonovi v ní rozvíjí případ podivné identity lidumila Jekylla sedm let poté, co podle klasika dokonal v jednom těle se zloduchem Hydem.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Leda.

 

Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy. Nakladatelství vydává též zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu. Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

————————————————

Pandemie představuje povedenou směsici vědy a historie, která si udrží vaši pozornost od začátku do konce díky akci, tajemství a sympatickým postavám. Tato vzrušující jízda stojí za to!

Pandemie

Archiv vymírání
Autor: A. G. Riddle
Přeložila: Daniela Orlando

Počet stran: 650
Vazba: brožovaná
Formát: 145×205 mm
ISBN: 978-80-257-2613-6
Doporučená cena: 398 Kč

Knihu Pandemie vydalo nakladatelství Argo.

Loď pobřežní stráže Spojených států objeví na dně Severního ledového oceánu vrak ponorky, která nenese jakékoli výsostné znaky a neodpovídá žádnému oficiálně registrovanému plavidlu. V jejím nitru jsou následně nalezeny důkazy vědeckého pokusu, který od základů změní naše chápání lidstva. Doktorka Peyton Shawová, epidemioložka amerického ministerstva zdravotnictví, patří mezi špičkové odborníky zasahující proti novým nemocem po celém světě. Jde o samotářskou a nebezpečnou práci, v níž je jen otázkou času, kdy narazíte na protivníka, který bude nad vaše síly. Obávaná chvíle možná nastala ve chvíli, kdy Peyton v odlehlé keňské vesnici dochází při hledání původu nového smrtícího onemocnění k závěru, že jde pouze o předehru ke spiknutí s dalekosáhlými následky. Desmond Hughes procitne v berlínském hotelovém pokoji, aniž by tušil, jak se do něho dostal. Na podlaze nalezne mrtvého zaměstnance bezpečnostního oddělení nadnárodní farmaceutické korporace. Na útěku před policií se ke své hrůze dozvídá, že má nejspíš na svědomí právě probíhající pandemii – a je také asi jediným žijícím člověkem, který ji dokáže zastavit. Zatímco se patogen šíří světem, Peyton se s Desmondovou pomocí zoufale snaží odhalit temná tajemství, která si jistí lidé chtějí za každou cenu nechat pro sebe.

 

Ukázka z knihy

Kutr pobřežní stráže Spojených států amerických pročesával Severní ledový oceán už tři měsíce, přestože nikdo z posádky nevěděl, po čem vlastně pátrají. V posledním přístavu přibyl na palubu ledoborce Healy třicetičlenný výzkumný tým a tucet beden s nějakými prapodivnými přístroji. Posádka se nedozvěděla nic o svých hostech ani o tajemném vybavení. Pod přídí lodě se den co den lámal a drolil led a muži i ženy na palubě lodi vykonávali své povinnosti v nařízeném rádiovém klidu.
Utajení a jednotvárnost každodenní rutiny inspirovaly posádku k neutuchající záplavě fám. Nové domněnky padaly u jídla i v době pracovního klidu, při hraní šachů, karet i videoher. Nejlepší odhad zněl, že pátrají po ponorce nebo potopeném vojenském plavidle – nejspíš americkém nebo možná ruském –, případně po nákladní lodi převážející nějakou nebezpečnou látku. Několik členů posádky bylo přesvědčeno, že hledají bojové jaderné hlavice odpálené před mnoha desetiletími v rámci studené války a sestřelené nad Severním ledovým oceánem. (str. 11)

 

A. G. Riddle

A. G. Riddle vyrostl v Boiling Springs ve státu Severní Karolína a už během svých studií na univerzitě v Chapel Hill založil spolu s kamarádem svou první společnost. Dalších deset let strávil zakládáním a vedením internetových firem, než toho nechal, aby se mohl soustředit na svou pravou vášeň – psaní beletrie. Uspěl hned svou debutovou trilogií Tajemství původu, do níž patří romány Atlantský gen (The Atlantis Gene, 2013), Atlantský mor (The Atlantis Plague, 2013) a Atlantský svět (The Atlantis World, 2014). Jen prvního svazku se ve Spojených státech prodalo milion výtisků, následně byl přeložen do osmnácti světových jazyků a měl by se stát rovněž předlohou k připravovanému filmu. V samostatném románu Odlet (Departure, 2014) zobrazil osudy skupiny pasažérů transatlantického letu, kteří po havárii na anglickém venkově zjišťují, že havarovali ve zcela jiném světě. V současnosti Riddle žije ve floridském Parklandu a těší se, až navštívíte jeho web agriddle.com. Je též autorem knihy Let 305.

Informace byly čerpány ze stránek internetového knihkupectví Kosmas.

 

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Jeho hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokáže seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů. Snaží se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete další knihy za skvělé ceny.

Máte raději detektivky, sci-fi nebo kombinace obojího? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNa odvrácené straně

O´Neill, Anthony

Leda, 2018

zobrazit info o knizePandemie

Riddle, A.G.

Argo, 2018

Napsat komentář