Erotická korespondence II

Jan_Militka
Láska nás dokáže obohatit. Může však přinést nepředstavitelná muka. Pokud vznikne jednostranně, nemá žádné přijatelné řešení. Nezbývá než se před ní sklonit a doufat…

Přečtěte si první část.

Krásná Neznámá,

s velikým rozechvěním čtu Vaše řádky stále dokola. Nemohu se jich nabažit. Jaká to úžasná žena, která dokázala tak otevřeně a výstižně popsat svou neutuchající, spalující lásku k druhé osobě.
Mám neuvěřitelné štěstí, že Váš cit byl probuzený právě mojí přítomností.
Je mi jasné, že bez Vás už nedokážu přežít ani den.
Musím se Vám však s něčím svěřit.
Doufal jsem, že mé nejtemnější tajemství zůstane navždy ukryto v ponurých chodbách mého stavení. Domovem ho jen stěží mohu nazývat. Stalo se svědkem mnoha zlých okamžiků mého života.
Ale o tom snad až někdy příště. Doufám, že mezi čtyřma očima.
Nemohu Vám však zastírat jistou skutečnost.
Nejsem volný.
Ne proto, že by moje srdce milovalo jinou bytost. Moje manželka obývá uzavřené oddělení na jedné psychiatrické klinice. Naděje na její propuštění už bledne.
Léta žiju v pokání, abych odčinil třeba jen nepatrnou možnost, že jsem své tenkrát nejdražší bytosti mohl způsobit sebemenší trauma.
Osud tomu chtěl, že jsem Vás potkal na slavnosti. Je to znamení. Zázrak. Určitě mi již bylo odpuštěno. Nesmíte mi zmizet. Nikdo k nám přece nemůže být tak krutý, abych Vás nemohl přivinout na svou hruď v touze prožít s Vámi šťastně celý život.
Vaše touha je určitě stejně silná jako moje, cítím to z Vašeho vzácného psaní.
Jen toto vědomí mě opravňuje k následujícím krokům. Podrobně Vám je popíšu, abyste věděla, že Vám v žádném případě nehrozí z mé strany jakákoliv újma. Nebraňte se, prosím, událostem, které jsou nevyhnutelné. Vy ani já na nich už nic nezměníme. Není to v našich silách. Chci Vás jen informovat o věcech příštích, abyste věděla, že vše, co se bude dít, je správné ve jménu naší lásky.
Nyní k věci.
Jakmile dočtete můj dopis, vstoupí k Vám tři maskovaní muži.

Náhle přestala číst a několikrát prudce vzdychla. Víčka se chvěla. Objevily se slzy, které jí pomalu stékaly po tvářích.
Chvění se rozšířilo po celém těle.
Vtom uslyšela zvenku nějaký tlumený hluk.
Rychle otřela oči a přinutila se číst dál.

Nebraňte se jim. Není ve Vašich silách zvrátit osud. Nic nezměníte. Jen budou muset být přísnější. Mají absolutní zákaz Vám jakkoliv ublížit. Doufám, že se v těchto detailech na ně mohu spolehnout.

Pocítila silný mráz, který jí projel od hlavy až k patě. Hned poté ji zachvátila panika. Bleskově se rozhlédla kolem sebe. Hledala únikovou cestu. Uvědomila si, že je v druhém patře svého domu. Neměla kudy utéct.
Pokusila se rychle dočíst dopis.

Miluji Vás, má lásko. Děkuji osudu, že vím, kde se nacházíte. Vyzpovídal jsem totiž svého řidiče hned po velkém setkání, kde jsme se spatřili. Přiznal, že víte o jeho návštěvě pošty.
Nedalo mi moc práce celou situaci vyhodnotit. Čekal jsem, zda se objevíte, abyste mu předala dopis pro mne. Sledovat Vás byla pro mne maličkost. Proto vím, kde se skrýváte.

Hluk se ozval hned za dveřmi.
Rychle přečetla poslední řádky.

Znovu připomínám, nebraňte se. Patříme jeden druhému.

Váš oddaný a celý život jediný přítel

Dveře se rozletěly dokořán.
Bleskově složila dopis a nenápadně uložila do záňadří.
Pak uchopila obálku, upustila do plamenů v krbu.
„Vyřiďte svému pánovi, že mě žádné dopisy od něho nezajímají.“
Jeden z maskovaných mužů, který stál nejblíž, se vrhl ke krbu a chtěl obálku plamenům vyrvat. Ale mlsné ohnivé jazyky byly rychlejší. Po obálce už nebylo ani stopy.
Muži se jemně chopili dámy a vedli ji ke své limuzíně.
Nebránila se.
Jen se jí podařilo zvednout ze stolu svou kabelku a vzít si ji s sebou.

podpis

portret_Militka


Hana Militká

militkaAbsolventka JAMU, pochází z Hradce Králové. V Brně studovala obor herectví v ročníku spolu s Miroslavem Donutilem, Pavlem Zedníčkem, Františkem Horáčkem, Svatoplukem Skopalem, Pavlem Trávníčkem a dalšími. Stala se členkou divadla Husa na provázku.
V roce 1981 odešla se svým manželem do Prahy.
Spolupracovala s režisérem Jurajem Herzem na filmu Zastihla mě noc a na seriálu Wolfgang, s Jurajem Jakubiskem na filmu Frankensteinova teta, Perinbaba, s Jaromilem Jirešem na filmu Lev s bílou hřívou, s Janem Svěrákem na filmu Kolja, s Jiřím Krejčíkem a dalšími. Pro švýcarskou televizi ztvárnila roli Mileny Jesenské v němčině ve filmu Wer war Kafka, režie Richard Dindo, a s Jaroslavem Soukupem točila seriál Policie Modrava.
Hostovala 31 let v Národním divadle.
Povídky z povětří vyšly v nakladatelství Krigl, stejně druhá tištěná kniha, detektivní román Záhadný šepot, i další detektivka Pronikavý smích.
Povídky z povětří byly vydány jako první elektronická kniha Hany Militké začátkem února 2016, poté vyšly romány VilmaSára a na podzim Jiří. Před Vánoci vyšel Kapitán Bartoš Zasahuje 1 nazvaný Složitý případ. Začátkem roku 2017 se objevila kniha 13 povídek Pro Klub Knihomolů.
Druhý příběh detektivního románu Kapitán Bartoš Zasahuje 2 nazvaný Ledový žár se objevil na veřejnosti v březnu 2017, téhož roku v květnu se objevuje detektivní román Kapitán Bartoš Zasahuje 3 s podtitulem Přicházím s deštěm.
V červenci 2017 vychází nová detektivní série nazvaná Velké případy kpt. Černé – první díl s názvem Čas nedoběhneš.
V říjnu roku 2017 se objevuje čtvrtý detektivní román Kapitán Bartoš Zasahuje 4 s podtitulem Jednou mezi půlnocí.
V prosinci 2017 vychází pokračování série 13 povídek Pro Klub Knihomolů 2. Jedná se o povídky napsané pro magazín Klub knihomolů. Předmluvu vytvořila šéfredaktorka Alena Badinová.
Koncem ledna 2018 vychází elektronicky detektivní román ze série Případy kpt. Váchala nazvaný Vzrušený šepot. Tváří obálky je modelka Nikol Nejedlíková, foto Ariana Bernard. Předmluvu vytvořil herec Pavel Zedníček. Tištěná kniha byla vydaná zjara roku 2015 v nakladatelství Krigl pod názvem Záhadný šepot.
Druhý detektivní román ze série Velké případy kpt. Černé 2 nazvaný Nemilosrdná vášeň je netypický.
Román I Blázni chtějí žít I se objevuje v nabídce zjara roku 2018. Jedná se o napínavý román z hereckého a zpravodajského prostředí. Tváří obálky je Nikol Nejedlíková, foto Roman Albrecht.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVražedný lov

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2017

zobrazit info o knizePovídky z povětří

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2013

zobrazit info o knizeZáhadný šepot

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2015

zobrazit info o knizePronikavý smích

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2016

Napsat komentář