Po stopách prvního hraného filmu

Seance Infernale
Vcelku napínavý příběh z Edinburghu vám nabídne nevšední pohled na počátky kinematografie. Vydejte se s Alexem Whitmanem na vzrušující cestu za ztraceným hraným filmem a jeho tvůrcem Augustinem Sekulerem. Odhalíte mnohá temná tajemství.

Největší záhada v dějinách filmu a temná tajemství Edinburghu.
Obchodník s filmovými suvenýry Alex Whitman je známý tím, že dokáže vyslídit úplně cokoliv. Jednoho dne ho excentrický sběratel pověří zatím nejobtížnějším úkolem: vypátrat první hraný film v dějinách – Séance Infernale. Jeho tvůrce Augustina Sekulera považují zasvěcení za skutečného otce filmu, vynálezcův osud však obestírají podivné okolnosti. Roku 1890 měl v New Yorku předvést světu svůj největší vynález – přístroj na přehrávání „pohyblivých obrazů“, jenže krátce předtím i se svým přístrojem beze stopy zmizel z jedoucího vlaku a víckrát už ho nikdo nespatřil.
Whitman se pouští do detektivní práce a záhy se mu dostává do rukou fragment Sekulerova ztraceného snímku. S ním ale vyvstává řada otázek: Co byl Sekuler zač? Co se s ním a s jeho vynálezem stalo? Co skrývá jeho film? Rozbíhá se vzrušené pátrání a spolu s Whitmanem se v různých světových metropolích dostáváme na stopu záhadám, které by mohly osvětlit Sekulerovo dávno zapomenuté tajemství. Ve strhujícím příběhu se nakonec ocitáme až ve vynálezcově rodném Edinburghu, do jehož spletitých uliček nás Sekulerův film vysílá za čímsi daleko zlověstnějším…

 

Séance Infernale

Autor: Jonathan Skariton
Přeložil: Petr Štádler

Počet stran: 344
Vazba: vázaná
Formát: 138×205 mm
ISBN: 978-80-7577-507-8
Doporučená cena: 329 Kč

Knihu Séance Infernale vydalo nakladatelství Host.

 

Ukázka z knihy

Alex Whitman pátral po všem možném, co se pojilo s filmy; působil v téhle branži trochu jako archeolog a trochu jako detektiv. Měl za úkol dostat se ve správný čas na správné místo. Díky téměř fotografické paměti na katalogy, lokace a popisy uměl vyzrát na sběratele a obchodníky, kteří riskovali tisíce dolarů podle toho, jestli měl nějaký filmový plakát správný formát, nebo ne, případně jestli jistý filmový kotouč nalezený v zatuchlém suterénu obsahoval nějakou ztracenou scénu, nebo naopak nežádoucí slepky. Když se takové kusy dražily v Sotheby’s, v Bonhams, nebo i soukromě, nabídky se jen hrnuly. (str. 12)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Jonathan Skariton

Jonathan Skariton se narodil v Athénách a vystudoval Edinburskou a Bangorskou univerzitu. Je doktorem experimentální psychologie a kognitivní neurovědy, kterou využívá při své práci pro největšího světového výrobce parfémů. Žije v anglickém Kentu.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Host.


Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSéance Infernale

Skariton, Jonathan

Host, 2018

Napsat komentář