Vyhrajte příběhy ze zákulisí profesionální cyklistiky

tour-de-france-nahled
Zavzpomínejte na velké okamžiky silniční cyklistiky, na překvapivá vítězství, dopingové aféry a další zajímavosti z oblasti tohoto sportu. Řada sportovních novinářů a publicistů s dlouholetou praxí se s vámi ráda podělí o své poznatky.

Vtipné i přemýšlivé eseje z cyklistického světa

Profesionální cyklistika je rozmanitý, dramatický a místy kontroverzní sport – téma jako stvořené pro skvělé texty.

První svazek cyklistické antologie, do nějž přispěli přední sportovní novináři a publicisté s dlouholetou praxí z cyklistické scény, obsahuje vtipné i přemýšlivé eseje zaměřující se na různé aspekty cyklistického světa, na jezdce, stáje a závody: dočtete se, jak se Bradley Wiggins vypracoval z dráhové hvězdy na krále Tour, jak David Millar na sklonku kariéry vzpomíná na temná léta dopingu, jakou roli může hrát v cyklistice statistika nebo co po sobě vlastně zanechal Lance Armstrong.

Rozličné úhly pohledu dávají dohromady barvitý obraz jednoho z nejzajímavějších moderních sportů.

 

Silnice je naše

Nejlepší texty ze zákulisí silniční cyklistiky

Editoři: Ellis Bacon, Lionel Birdie

Vydalo: nakladatelství Mladá fronta
Překlad: Anna Kudrnová
Počet stran: 256
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 5/2017
ISBN: 978-80-204-4218-5

Přečtěte si více o knize Silnice je naše, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta.

Nakladatelství Mladá fronta bylo založeno již v roce 1945 a v současné době se právem řadí mezi největší a nejúspěšnější vydavatelské domy v České republice. Své dobré jméno staví nejen na mnohaletých zkušenostech, ale hlavně na profesionalitě, odbornosti a dynamickém růstu. Tomu logicky odpovídá i pestré portfolio titulů, které vydává.

 

Ukázka z knihy

Ellingworth myslel na budoucnost: tehdy nešlo jen o týmovou premiéru na Tour, kde se Bradleymu Wigginsovi nedařilo dostát roli lídra na kole ani mimo něj. Řekl mi: „Ve firmě trvá rozvoj 18 měsíců od chvíle, kdy začneš, což znamená dvě Tour. Při třetí bychom to měli nabeton zvládnout.“
A že se trefil! Koncem léta 2012 už byl tým Sky nejúspěšnější partou ve hře a kromě roku 2014 byly všechny další ročníky Tour de France v jeho režii.
Wiggins se proměnil ze slibného adepta Tour, který měl na kontě jeden výborný závod – ani sám Wiggins nedokázal říct, jestli to nebyla jenom klika – ve vzor vytrvalosti s perfektní křivkou výkonnostního růstu během dalších dvou let. To ho přivedlo od třetího místa v Paris-Nice 2010 až ke zlaté medaili z olympijské časovky.
Byl to sportovní triumf, ale přinesl některé nečekané problémy, jejichž rozřešení nějakou dobu potrvá. Zkouškou prošly Wigginsovy sportovní kvality, ale i jeho schopnost odpovídat na otázky ohledně dopingu, které přicházejí s každým vítězstvím na Tour v éře po Armstrongovi, Landisovi a spol.

 

Vyhrajte knihu Tour de France

Sledujete rádi silniční cyklistiku a zajímá vás i její zákulisí? V tom případě oceníte první knihu antologie zaměřenou právě na tento sport, ve kterém vám řada zkušených sportovních novinářů a publicistů nabídne své různorodé úhly pohledu, které dohromady vytváří ucelený a barvitý obraz jednoho z nejzajímavějších moderních sportovních odvětví.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Tour de France vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Tour de France
probíhá od 16. do 29. srpna 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Tour de France

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTour de France
Nejlepší texty ze zákulisí

(ed.), Ellis Bacon – Birnie, Lionel

Mladá fronta, 2018

Vyhrajte příběhy ze zákulisí profesionální cyklistiky - DISKUZE

Počet reakcí: 13
 1. mikewin mikewin napsal:

  Kniha Hleď, prázdnota dorazila, děkuji

 2. dohamar napsal:

  Dobrý den, dnes mi přišla kniha hororových povídek: Hleď prázdnota, děkuji vám za ni dohamar

 3. Lube napsal:

  Dobrý den, pro knihu Bordel na kvadrát hlasovalo 452 tipujících, vylosováni byli ti, kteří tipovali 453, já jsem taky tento tip měla. Zajímalo by mně, jestli se losuje podle času tipování nebo podle abecedy, zde mně to připadlo podle abecedy. Děkuji za odpověď.

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Dobrý den, ač to vypadá jako podle abecedy, není tomu tak – pořadí se seřadí vždy podle toho, jak kdo poprvé vstoupil do soutěže. A bohužel můžeme rozdat jen tolik cen, kolik nám nakladatel (zadavatel)do ní přislíbí. Když ne teď, tak někdy příště Vám to vyjde ;)

   • Marci55 napsal:

    Dobrý den,takže to neni podle toho,kdo tipl/myslím v který denní čas/ první,druhý.. vítězný tip,ale kdy jsem o knihu začala hrát s prvním tipem?

   • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

    Ano, u shodných tipů se nám soutěžící řadí za sebou podle času prvního vstupu do soutěže…

 4. Sybila napsal:

  Děkuji za knihu Léčivé byliny a duševní zdraví, chválím rychlost odeslání.

 5. Marci55 napsal:

  Děkuji za knihu Léčivé byliny a duševní zdraví. Dorazila v pořádku.

 6. oparkozo napsal:

  Děkuji za vyhranou knihu, došla v pořádku

 7. Hanka394 napsal:

  Dobrý večer, není chyba v odpovědích ?

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Ne, odpověď odpovídá na otázku a je správná jen jedna, tam problém není. Bohužel v článku představujeme jinou knihu, než o kterou se soutěží. Ale jde o knihu stejných autorů ze stejné série. Otázku jsme nechali od počátku stejnou, abychom nepletli soutěžící.

 8. Mio1979 napsal:

  Dobrý den. Děkuji za výhru, kniha překvapivě rychle dorazila.

 9. Alena Badinová Alena Badinová napsal:

  Omlouváme se za záměnu knihy – v soutěži skutečně získáte knihu Tour de France, tedy druhý, letošní díl ze série knih o cyklistice, nikoli knihu Silnice je naše.
  Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář