Vyhrajte skutečný příběh zabijáka z tajgy

tygr-perex
Tajga na ruském Dálném východě je domovem ussurijských tygrů a místní obyvatelé je nejen tolerují, ale snaží se je také chránit před pytláky. Jenže když jedna z těchto šelem začne útočit na lidi, budou právě oni nuceni rozhodnout o jejím osudu.

Lidožravý vládce tajgy

V prosinci roku 1997 se v okolí zapadlé vísky v Přímoří na ruském Dálném východě potuloval obrovský tygr. Místní obyvatelé, pro které je tajga často jediným zdrojem obživy, tygry respektují a vědí, jak s těmito inteligentními, nevyzpytatelnými vládci tajgy vycházet. Ale tento tygr byl nebezpečnější než ostatní – okolnosti ho přinutily zabíjet a požírat lidi.

Ochránci tohoto téměř vyhynulého druhu, kteří zasvětili život neohroženému boji s pytláky, se náhle ocitli před otázkou, na kterou zpočátku těžko hledali odpověď – zabít, či nezabít tygra?

Tento strhující příběh o vztahu člověka a dravé šelmy se skutečně stal. Odehrává se na pozadí drsné přírody a nemilosrdné společnosti. Je napínavý, hrdinný, děsivý a plný hluboké moudrosti – víc než jakékoli smyšlené drama.

 

Tygr

Autor: John Vaillant

Vydalo: nakladatelství Triton
Překlad: Eva Klimentová
Počet stran: 272
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 4/2018
ISBN: 978-80-755-3505-4

Přečtěte si více o knize Tygr, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Triton. A nezapomeňte si také prohlédnout ukázku.

Nakladatelství Triton působí na českém knižním trhu již od roku 1991 a počtem vydaných titulů se každoročně řadí mezi 6–10 největších knižních nakladatelství v republice. Specializuje se především na knihy odborné lékařské, psychologické, filosofické, historické a pedagogické, jakož i na učebnice pro VŠ studenty, beletrii, sci-fi a literaturu faktu.

 

Ukázka z knihy

tygr-ukazkaTygří stopy na místě Markovovy smrti byly změřeny za příznivých podmínek. V tuto zimu nenapadlo mnoho sněhu, takže všechno bylo, jak říkají lovci, na povrchu. Výsledky měření se Lazurenkovi vryly do paměti: 13,5 centimetru. Truš si zapamatoval jiný údaj: 12 centimetrů. V této otázce se nakonec neshodli. Důležité však bylo, že se jednalo o největšího tygra nejen v Pančelaze, ale v okruhu dobrých osmdesáti kilometrů, a Markov ho nějak popudil.
Tento tygr se narodil zanedlouho po perestrojce, počátkem devadesátých let. Bylo mu přibližně šest let a právě vstupoval do vrcholného období pohlavní zralosti. Kdekoli v tajze by se stal dominantním samcem. Po pořádném „obědě“ mohl vážit až dvě stě dvacet kilogramů, a přesto hravě dokázal bez rozběhu přeskočit třímetrový plot nebo jedním skokem přeběhnout ulici. (str. 121)

 

O autorovi

John-VaillantJohn Vaillant je americký spisovatel a novinář, jehož texty pravidelně uveřejňuje The New Yorker, The Atlantic, National Geographic a Outside. Vaillant se narodil v Cambridge v Massachusetts, od roku 1998 žije ve Vancouveru. Je autorem tří knih: The Golden Spruce, The Tiger: A True Story of Vengeance and Survival (Tygr: Skutečný příběh o pomstě a přežití) a The Jaguar‘s Children, román o mexickém přistěhovalci uvězněném v kamionu uvnitř prázdné nádrže na vodu.
(Zdroj informací a fotografie: tisková zpráva nakladatelství Triton)

 

Vyhrajte knihu Tygr

V roce 1997 obcházel obyvatele zapadlé vísky v Přímoří strach, když jeden z tygrů žijících v okolní tajze začal zabíjet a požírat lidi. Ti, kteří tyto kočkovité šelmy až dosud chránili před pytláky, tak byli postaveni před těžké rozhodnutí – dá se situace vyřešit i jinak, než že by museli tohoto nebezpečného a krvelačného jedince zastřelit? Přečtěte si celý příběh, při jehož psaní se americký spisovatel John Vaillant inspiroval skutečnými událostmi, a připomeňte si, jak tehdejší dramatické události začaly a v co na konec vyústily.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Tygr vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Tygr
probíhá od 18. do 31. května 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy dle skutečnosti Tygr

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTygr
Skutečný příběh o pomstě a přežití

Vaillant, John

Triton, 2018

Napsat komentář