Sexuální zneužívání a naděje do budoucna

Dan Allender_Lecba zraneneho srdce
Kniha terapeuta Dana B. Allendera přináší příběhy, s nimiž se autor setkal při své praxi, a pomáhá čtenářům vyrovnat se s traumaty. Jde o příběhy lidí, kteří si prošli sexuálním zneužíváním, znásilněním či šikanou.

Kniha Dana Allendera Zraněné srdce pomohla statisícům lidí vyrovnat se s pohlavním zneužíváním v minulosti. V této publikaci autor otvírá další dveře do duší obětí znásilnění, incestu, sextingu, sexuální šikany apod., které jsou zahlceny pocity bezmoci, zahanbení a viny. Prožitky obětí nebagatelizuje, ani nepředkládá laciné odpovědi; nazývá zlo zlem a osvětluje cestu k obnovené radosti. Věnuje se i dosud víceméně tabuizovaným momentům aktu zneužití (tělesné reakce). To všechno uvolňuje prostor pro zpracování traumatu a umenšení jeho přesahů do dalšího života. Text obsahuje řadu příběhů, s nimiž se Allender setkal ve své terapeutické praxi. Je obohacen o poznatky z výzkumů sledujících trvalé fyzické, emocionální, vztahové a duchovní následky zneužívání. Duchovně-terapeutickou hodnotu této knihy ocení všichni, kdo se s tématem sexuálního zneužívání setkávají jak na profesní, tak na osobní úrovni.

 

Léčba zraněného srdce

Bolest ze sexuálního zneužití a naděje na proměnu
Autor: Dan Allender

Počet stran: 288
Vazba: brožovaná
Formát: 139×200 mm
ISBN: 978-80-7553-518-4
Doporučená cena: 249 Kč

Knihu Léčba zraněného srdce vydalo nakladatelství Triton.

 

Ukázka z knihy

Má kamarádka má historii citových pletek s ženatými muži, které začaly již komplikovaným vztahem s  jejím otcem. Poslední přátelství, jež měla s ženatým mužem v jiné církvi, sice neeskalovalo do tělesné aférky, ale stalo se zdrojem vzrušení, hanby, odsuzování a posedlosti. Předváděla v něm násilnickou dynamiku podobnou té, jakou zažila s otcem, a své dětské trauma zvládala tak, že unikala do říše fantazie, neboť jen v ní nacházela útěchu. Fantazie jí umožnila utéct z nešťastné či banální reality a vymyslet si život, jaký si přála. Bylo snadné představit si muže, který jí věnuje pozornost jako její platonický přítel, který po ní nechce sex a který jí dává zakoušet blažené pocity. Tentokráte však věděla, že něco není s jeho péčí v pořádku, a to i když si neuvědomovala, co v ní její nový přítel probouzí. Přesto se ocitla v jakémsi gravitačním poli, z něhož nemohla uniknout. Vzrušení přinášelo sebeodsouzení, jež jako by zesilovalo její obsesi. (str. 72)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Dan B. Allender

Dan B. Allender, Ph.D., je spisovatel, prominentní křesťanský terapeut a profesor zabývající se traumaty ze sexuálního zneužívání, ale i manželstvím a rodinou. Je autorem knih Zraněné srdce (2006), Cesta k uzdravení (2003), Naděje v utrpení (2002), Pláč duše (2002).


Nakladatelství Triton působí na českém knižním trhu již od roku 1991 a počtem vydaných titulů se každoročně řadí mezi 6–10 největších knižních nakladatelství v republice. Specializuje se především na knihy odborné lékařské, psychologické, filosofické, historické a pedagogické, jakož i na učebnice pro VŠ studenty, beletrii, sci-fi a literaturu faktu.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeLéčba zraněného srdce
Bolest ze sexuálního zneužití a naděje na proměnu

Allender, Dan B.

Triton, 2018

Napsat komentář