Jak přežít v krizových situacích

Umeni prezit
Život, to nejcennější, co máme. Muž, který měl zahynout, ale přesto přežil, vás prostřednictvím své knihy seznámí, jak si život zachovat. Kombinuje dobrodružné vyprávění, vědecké poznatky a rady, které pomohly už řadě lidí.

Kniha přispěla k záchraně mnoha lidí v krizových životních situacích.
Za deset let od svého prvního vydání přispěl bestseller Laurence Gonzalese nejen k záchraně mnoha lidí v těch nejodlehlejších pustinách, ale i k ozdravným změnám v životech bezpočtu běžných čtenářů. Kombinace dobrodružného vyprávění, vědeckých poznatků o přežití a praktických rad pomohla lidem – od nejvýznačnějších byznysmenů přes armádní důstojníky a pedagogy až po lékaře psychiatry – pochopit, jak účinněji zvládat stres, vyhodnocovat rizika a rozhodovat se pod tlakem.
Příběhy mnohdy až neuvěřitelné jsou rámovány zázračným přežitím autorova otce při letecké katastrofě na konci druhé světové války. Muž, který měl zahynout, ale nestalo se tak, stál u zrodu neskonalé touhy svého syna přijít na kloub otázce, na niž se jen těžko hledá odpověď – proč někdo přežije a někdo ne. V novém vydání Laurence Gonzales přibližuje v předmluvě, jak může kniha čtenářům pomoct překonávat i ty nejtěžší životní překážky. Jeho poutavé vyprávění jistě osloví, poučí a motivuje celou novou generaci čtenářů.

Ukázka z knihy

Když jsem byl teenager a můj otec si všiml, jak strašně moc se snažím být „v pohodě“, vzal si mě stranou a vysvětlil mi rozdíl mezi tím, když někdo v pohodě je (a on jednoznačně byl) a když si na pohodu jenom hraje (to byl zase můj případ). Už tehdy jsem se vrhal do nebezpečných akcí a on mě upozornil, že zbytečně zabít sám sebe u nějaké kraviny „v pohodě“ rozhodně není. Prostě není. (str. 65)

Ohlasy na knihu

Umění přežít vyniká mezi knihami o přežití. Je ohromující a fascinující, poutavá a vzrušující.

- Denver Post

Poutavé vyprávění o lavinách, neštěstích na horách, o trosečnících ztracených na moři i lidech, kteří se 11. září ocitli doslova v pekle.

- Sports Illustrated

Gonzalesovy výzkumy jsou přesné, srozumitelné, aktuální a důveryhodné. Výjimečně dobrá kniha.

- Robert Sapolsky

Umění přežít

Kdo přežije, kdo zemře a proč. Pravdivé příběhy o zázračných přežitích i náhlých úmrtích.

Autor: Laurence Gonzales
Přeložil: Jakub Futera

Počet stran: 328
Vazba: vázaná
Formát: 145×210 mm
ISBN: 978-80-7565-250-8
Doporučená cena: 328 Kč

 

Knihu Umění přežít vydalo nakladatelství Jota. A nezapomeňte si prolistovat ukázku.

O autorovi

Laurence Gonzales byl za své knihy a eseje mnohokrát oceněn, mimo jiné získal dvakrát National Magazine Award, Carl Sandburg Literary Award nebo Sigma Delta Chi Award, udělovanou Společností profesionálních žurnalistů. Je autorem bestselleru Umění přežít, který česky vydalo nakladatelství Jota v roce 2018. Jeho pokračování Surviving Survival: The Art and Science of Resilience bylo časopisem Kirkus Reviews vyhlášeno jednou z nejlepších knih roku 2012. Jeho poslední kniha o havárii dopravního letadla, která sklidila vlnu nadšení, nese název Flight 232: A Story of Disaster and Survival.

Zdroj informací: Jota


Nakladatelství Jota vydalo již více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Publikuje tvorbu českých autorů i překlady z cizích jazyků. Patří mezi jedno z největších nakladatelství v České republice.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeUmění přežít
Kdo přežije, kdo zemře a proč. Pravdivé příběhy o zázračných přežitích i náhlých úmrtích.

Gonzales, Laurence

Jota, 2018

Napsat komentář