Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. ledna 2018

nenechte_si_ujit
Nevíte, co s volným časem příští týden? Pak se nechte inspirovat naším článkem, v němž najdete plno pozvánek na zajímavé literární akce, které se v následujících dnech konají po celé republice.

Týden začneme ve Vyškově. V pondělí 15. ledna se od 16.30Knihovně Karla Dvořáčka koná beseda s novinářkou, spisovatelkou a středoškolskou pedagožkou Marií Formáčkovou. Tato benešovská rodačka je mimo jiné autorkou knih o známých lidech, například Václav Havel – Život jako absurdní dramaZita Kabátová: Sto let a jáJan Tříska či Luba Skořepová: Nejsem už holka.

úterý 16. ledna se stavte do ostravského Domu knihy v Ostravě, kde v 16.00 začíná beseda a autogramiáda ke knize Vypravěč od Pavla Zieglera. Autor býval úspěšným obchodníkem s drahými kovy, nyní je především mystik, rytíř Řádu sv. Jana z Jeruzaléma a svobodný zednář. Ve svých knihách umožňuje čtenářům nahlédnout do tajemství mystických řádů a spolků, v té nejnovější například odpovídá jednotlivým redaktorům na různorodé otázky.

Chtěli byste si zrekapitulovat, co všechno se ve světě literatury událo v minulém roce? Ve středu 17. ledna se v Městské knihovně v Praze koná od 18.00 setkání nazvané Česká beletrie v roce 2017. Dozvíte se nejen to, jaké tituly loni vyšly, ale vrátíte se i k těm nejzásadnějším literárním událostem, festivalům a knižním veletrhům. Navíc se také dozvíte, co se u nás chystá v tomto roce.

Ve čtvrtek 18. ledna zavítáme do Českých Budějovic. V Obchodním centru IGY se od 17.00 uskuteční autogramiáda Miroslava Donutila, o kterém nedávno vyšla kniha: Pan Herec Miroslav Donutil – Co o něm řekli slavní? Tento slavný herec baví diváky už pěknou řádku let, všichni si jistě vzpomeneme na jeho roli ve filmu Pelíšky či Černí baroni, případně také na jeho vystupování na divadelních prknech, kde se zapsal do paměti diváků především jako Sluha dvou pánů. V nové knize se dozvíte, jak ho vnímají lidé z různých oborů – významní lékaři, sportovci, herci –, ale také například obyčejní studenti.

Ve čtvrtek 18. ledna se vrátíme do hlavního města, kde se od 19.00Knihovně Václava Havla koná slavnostní uvedení nového románu Josefa K. Šlejhara Cvrček mého krbu. Pan Šlejhar je známý především díky novele Kuře melancholik. Ve své nové knize se vyrovnává se svým manželstvím a de facto i se světem jako takovým. Na více než sedmi stech stránkách popisuje své pocity a zachycuje své úvahy i vzpomínky. S přesností zaznamenává sled událostí, které vedly k jeho životnímu ztroskotání. Jde o velice strhující čtení, proto se přijďte s knihou seznámit na tuto akci.

Jste fanouškem britské spisovatelky Agathy Christie? Potom jistě nevynechejte přednášku, která se ve čtvrtek 18. ledna koná v Knihovně v Karlových Varech. Společně s přednášející Věrou Koubovou poodhalíte kousek světa této nejznámější autorky detektivek. Její dílo patří dodnes mezi velice oblíbené a stále vznikají filmové či televizní adaptace mnoha jejích děl. Proto přijďte zjistit zajímavosti z jejího života – přednáška začíná v 17.00.

pátek 19. ledna můžete zavítat do Café Čítárna v Třinci, kde bude mít od 19.00 autorské čtení spisovatelka Petra Hůlová. Jedná se o jednu z nejvýraznějších autorek mladé generace české literatury, o čemž hovoří i fakt, že je držitelkou několika literárních ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého či Ceny Jiřího Ortena. Můžete znát například její knihy Paměť mojí babičcePřes matný sklo nebo Umělohmotný třípokoj. Akce probíhá v rámci projektu Spisovatelé do knihoven.

Nezapomínáme ani na milovníky poezie. Ti mohou v pátek 19. ledna navštívit sklepení Krajské knihovny v Pardubicích, kde se koná pravidelný pořad Poezie pod klenbou. Během večera zazní jak autorské čtení básníka Josefa Sedláka, tak i hudba ironického písničkáře Jiřího Hurycha. Pokud tedy máte rádi kvalitní básně, lepší zahájení víkendu si nemůžete přát. Akce začíná v 18.00.

Příští týden se konají i další akce, pozvánky na ně naleznete v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář