Získejte životopisný román o objeviteli Troji

mistri-slova-recky-poklad-audiokniha-perex
Že jednou objeví bájnou Troju, to si Heinrich Schliemann vysnil už jako malý chlapec poté, co se seznámil s Homérovými eposy Ilias a Odyssea. Svému snu podřídil celý život a nakonec si jej také splnil, což si můžete poslechnout v audioknize.

Cesta za splněním dětského přání

Životopisný román, který líčí osudy Heinricha Schliemanna – objevitele Troji. Příběh malého chlapce, kterému učaroval příběh Ilias a Odyssea. Svůj dětský sen, podívat se do Troje, si uchoval až do dospělosti a podřídil tomu i celý svůj život. Vypracuje se až na sanfranciského makléře, aby měl dost peněz na to, vykopat vlastnoručně bájnou Troju. O tom, jak jí našel a stal se tak průkopníkem a objevitelem, vypráví Irving Stone z pohledu své řecké manželky.

Mistři slova – Řecký poklad

Autor: Irving Stone

Vydalo: vydatelství Audiotéka.cz
Interpret: Martin Preiss
Série: Mistři slova
Délka: 22 hodin 47 minut
Vydáno: 7/2017

Přečtěte si více o audioknize Mistři slova – Řecký poklad, kterou do soutěže věnovala společnost Audiotéka.cz. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

audiotekaCZ_logo

Audiotéka.cz nabízí audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows Phone. V nabídce Audiotéky najdete přes 2500 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audioverze populárních časopisů Respekt a Forbes. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku a v další desítce jazykových verzí po celém světě.

O autorovi

Irving Stone je americký spisovatel, známý hlavně svými životopisnými romány historických osobností. V roce 1960 byl odměněn čestným doktorátem z Berkleley – Kalifornské univerzity, své alma mater. Mnoho jeho románů bylo zfilmováno. Například: The President´s Lady, Lust for Life nebo asi nejznámější Agonie a extáze (Ve službách papeže).
(Zdroj informací: společnost Audiotéka.cz)

Vyhrajte audioknihu Mistři slova – Řecký poklad

Když Heinrich Schliemann jako malý prohlásil, že jednou objeví bájnou Troju, nikoho by nenapadlo, že se nejedná pouze o dětskou fantazii, ale že své tvrzení myslí tak vážně, že mu podřídí celý život. Eposy Ilias a Odyssea od řeckého básníka Homéra mu posloužily nejenom jako inspirace pro jeho velký cíl, ale dokonce ho dovedly k tomu, aby podle uvedených popisů krajiny našel místo, kde starobylé město leželo. Dětský sen Heinricha Schliemanna se nakonec splnil. Jaká byla cesta k jeho legendárnímu objevu? To si můžete poslechnout prostřednictvím audioknihy. Příběh, který do podoby životopisného románu zpracoval Irving Stone, totiž vychází jako další z audioknih edice Mistři slova v interpretaci Martina Preisse.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou audioknihu Mistři slova – Řecký poklad vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Mistři slova – Řecký poklad
probíhá od 12. do 25. srpna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.