Zasoutěžte si o skrytou pravdu o zmizelém obrazu

cerne-lekniny-perex
Městečko Giverny ve Francii je známé především díky tomu, že ve zdejších zahradách tvořil svá díla impresionistický malíř Claude Monet. Ale i takové malebné a relativně poklidné místo skrývá mnohá nebezpečná zákoutí a osoby s nekalými úmysly.

Ztracené černé lekníny

Jedna vražda. Jeden ztracený obraz. A tři ženy, které znají pravdu.

I malebná města skrývají temnou tvář a nebezpečná tajemství z minulosti. Francouzské Giverny je domovem zahrad, kde maloval své obrazy Claude Monet. Koloběh města, přes den plného turistů, navždy změní nejen tři vraždy, ale i záhadně zmizelý obraz černých leknínů. Zdá se, že stopy vedou k velice talentované jedenáctileté dívce, nebezpečně svůdné učitelce a staré vdově. Pouze tři ženy znají pravdu. Co všechno skrývají?

 

Černé lekníny

Autor: Michel Bussi

Vydalo: nakladatelství Motto
Počet stran: 384
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 7/2017
ISBN: 978-80-267-0895-7

Přečtěte si více o knize Černé lekníny, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Motto patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si také stáhnout ukázku.

Motto-AM

Nakladatelství Motto vydává kvalitní českou beletrii a romány. Významnou součástí portfolia jsou i kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány. Nejen ženám jsou pak určeny tituly psychologické.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Jednou se však přesto na třináct dní, jenom na třináct dní, otevřely mříže parku. Přesně řečeno od 13. května do 25. května roku 2010. Mříže Giverny se pro ně otevřely! Jenom pro ně, aspoň si to myslely. Podle nelítostného pravidla však jen jedna z nic mohla uniknout. Ty druhé dvě musely zemřít. Bylo to tak.
Těch třináct dní uběhlo jako závorka v jejich životě. Příliš krátká. Také krutá. Závorka se otevřela první den vraždou a skončila poslední den další vraždou. Policisté se zajímali pouze o druhou ženu, o tu nejkrásnější; ta třetí, nejnevinnější, musela pátrat na vlastní pěst. První, nejméně nápadná, mohla klidně všechny pozorovat. A dokonce i zabíjet! (str. 12)

 

O autorovi

michel-bussiMichel Bussi začal psát už v devadesátých letech, ale trvalo celou jednu dekádu, než prorazil s knihou Code Lupin (Kód Lupin, 2006). Následovaly další úspěšné detektivky a v roce 2011 vyšel román Černé lekníny (Nymphéas noirs, česky 2017), který získal mnoho ocenění. O rok později z něj další kniha, Vážka (Un avion sans elle, česky 2016), učinila jednoho z nejprodávanějších francouzských autorů, jeho knihy byly přeloženy do více než 30 jazyků. Michel Bussi působí také jako profesor geografie na univerzitě v Rouenu.
(Zdroj informací a fotografie: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Černé lekníny

Záhadné zmizení obrazu černých leknínů, jehož autorem není nikdo menší než věhlasný impresionistický malíř Claude Monet, vyvolá ve francouzském Giverny pozdvižení. Místo umělcova věčného spánku se stalo nejen místem činu v případu krádeže, ale mimo to zde byli zavražděni tři lidé. Číslo tři figuruje i v případě podezřelých, mezi které patří více než osmdesátiletá vdova, šestatřicetiletá učitelka a velmi nadaná jedenáctiletá malířka. Co mají se zdejším děním společného? A je možné, že by dokonce vraždila některá z nich? To si přečtěte v napínavém thrilleru, jehož autorem je Michel Bussi.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Motto patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Černé lekníny vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Černé lekníny
probíhá od 8. do 21. srpna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 thrillery Černé lekníny

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeČerné lekníny

Bussi, Michel

Motto, 2017

Zasoutěžte si o skrytou pravdu o zmizelém obrazu - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. Hana Giovanna Adamová napsal:

    Ukázky se mi moc líbí. Giverny jsem navštívila a moc se mi tam líbilo. Dokázala jsem si představit, že tam Claude Monet maloval, ale krimi příběhy, to musí být něco jiného a určitě moc napínavé. už se těším až si je přečtu.

Napsat komentář