Vyhrajte zábavný pohled na italský životní styl

jedine-neapol-perex
Když Katherine přiletí do Neapole, aby zde nastoupila na tříměsíční stáž na americkém konzulátu, absolutně nemá ponětí, jak to v cizí zemi chodí, a nezná nikoho, kdo by jí to mohl vysvětlit. Naštěstí se brzy objeví pohledný Salvatore a jeho matka.

Nejdůležitější je rodina a hned po ní jídlo

Zábavný průvodce italským životním stylem s příměsí romantiky a dobrého jídla!

Katherine přijede do Neapole, aby nastoupila na stáž na americkém konzulátu. Začátky v cizí zemi pro ni nejsou vůbec jednoduché, naštěstí se brzy seznámí s pohledným Salvatorem, jehož elegantní matka Raffaella, zděšená Katherininým životním stylem i kulinářskými schopnostmi, jí pomůže včlenit se do italské společnosti. Navíc ji naučí i vařit – zdravě a s důrazem na kvalitu – a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury. Zatímco se Katherine pomalu a nečekaně zamilovává do Salvatora, učí se připravovat vynikající pokrmy od hustého ragu po pasta al forno se slaninou, bešamelem a čtyřmi druhy sýra a zažívá spoustu humorných příhod – omylem se nachomýtá u dabování lechtivých filmů, vaří chobotnici a bojuje s tchyní za výchovu svých dětí i svobodu při zařizování domácnosti. V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto je Katherinino vyprávění doplněno lákavými recepty.

 

Jedině Neapol

Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině

Autorka: Katherine Wilsonová

Vydalo: nakladatelství Mladá fronta
Překlad: Jana Montorio Doležalová
Počet stran: 296
Vazba: vázaná
Vydáno: 6/2017
ISBN: 978-80-204-3882-9

Přečtěte si více o knize Jedině Neapol, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta.

Nakladatelství Mladá fronta bylo založeno již v roce 1945 a v současné době se právem řadí mezi největší a nejúspěšnější vydavatelské domy v České republice. Své dobré jméno staví nejen na mnohaletých zkušenostech, ale hlavně na profesionalitě, odbornosti a dynamickém růstu. Tomu logicky odpovídá i pestré portfolio titulů, které vydává.

 

Ukázka z knihy

Právě jeho matka, Raffaella Avalloneová, mi sehnala pokoj na koleji. Poté co jsem s konzulem probrala podrobnosti své stáže, zeptala jsem se ho, jestli by mi pomohl s ubytováním. Okamžitě tím pověřil svou manželku, italskou signoru, která se pohybovala nejen v diplomatických kruzích, ale i v neapolské společnosti. Raffaellu Avalloneovou znala jako organizátorku benefičních obědů, charitativních plesů a turnajů v bridži. A navíc má Raffaella dvě děti ve věku téhle mladé Američanky!
Tak se tedy Raffaella dozvěděla o tom, že jistá dívka potřebuje sistemazione, bydlení. A kdyby to vyprávěla ona, nejspíš by použila výraz mi sono mossa subito. Hned jsem se do toho dala. Našla mi ubytování a svému synovi Salvatorovi nařídila, aby té jisté Američance zavolal a setkal se s ní. „Salvo?“ řekla mu. „Vezmi ji ven. Chudák holka tady nikoho nezná. A ne abys měl zpoždění, prosím tě.“ (str. 13)

 

Vyhrajte knihu Jedině Neapol

Odletět po promoci do Neapole na tříměsíční pracovní stáž na americkém konzulátu se Katherine zdálo jako dobrý nápad. Když však její letadlo z Washingtonu D. C. dosedne na ranvej, uvědomí si, že život v Itálii bude naprosto odlišný od toho, co zná z domu. Naštěstí jí osud přivede do cesty pohledného Salvatora, který jí má dělat průvodce, a především jeho matku, která se rozhodne, že Katherine zasvětí do tajů italských tradic, kuchyně a kultury. A protože jídlo je pro Italy tím nejdůležitějším hned po rodině, najdete mezi zábavnými příhodami ze zdejšího pobytu také recepty, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Jedině Neapol vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Jedině Neapol
probíhá od 10. do 23. července 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Jedině Neapol

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeJedině Neapol
Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině

Wilsonová, Katherine

Mladá fronta, 2017

Vyhrajte zábavný pohled na italský životní styl - DISKUZE

Počet reakcí: 5
  1. 135evik napsal:

    Dobrý den, kniha Jedině Neapol konečně v pořádku dorazila! Moc Vám za ni děkuji!! :-)

  2. 135evik napsal:

    Dobrý den, chci se zeptat. V červenci (23. 7.) jsem vyhrála knihu Jedině Neapol a zatím mi nebyla doručena. Je možné, že nakladatelství ještě knihu nerozesílalo? Děkuji za odpověď!

Napsat komentář