Podpořte vznik nové knihy

Nasledky-manzelstvi-z-lasky_1
Za vším hledej ženu… i tak by se dal shrnout obsah nové knihy známého českého scénáristy a režiséra Karla Kopše. Není to autorova první kniha, tentokrát se ale autor stává i hlavním hrdinou.

Kniha nese románové rysy, ale stejně i rysy stylizované kroniky nebo novely. Ani jedno z pojmenování však není docela „čisté“. Jedná se totiž o pravdivý příběh, který si autor prožil na vlastní kůži.

Přesto se může mnohý ptát, proč s tou kůží jde teď na trh?

Nasledky-manzelstvi-z-laskyProtože se takový, byť jistě ne všední příběh, může stát každému z nás. Zdálo se, že si hlavní hrdina prožije život v klidu a relativním dostatku. Jenomže pak, nečekaně, přišla ke slovu ona věštba sudičky, která mu nad kolébkou rozkrojila jablko, na jehož druhé půlce byl kříž.

Ona byla milá, krásná, vtipná, společenská, modrooká, byla sexy a oplývala dalšími desítkami vlastností, otevřených nebo i skrytých v záplavě dlouhých, blonďatých vlasů.

On je teď bezdomovcem. A jak se to přihodilo?

O tom je tahle knížka.

 

Karel Hynie, producent, dramaturg a scénárista o připravované knize říká:

Marně může čtenář očekávat melodramatické scény. Fatální okamžiky jsou zde líčeny s humorem a břitkou sebeironií.
Autor užívá fiktivního dialogu s Petrem ze Sioracu, románovým hrdinou slavné ságy Roberta Merle „Dědictví otců“. Ten v sobě přechovává moudra antických autorů i moderních psychologů, psychiatrů a sexuologů. Spolu hledají a nacházejí chyby, kterých se muž, píšící v ich-formě, dopustil.
Dějová linka se opírá o přesvědčení, že podobný „sešup“ se může stát každému.
Člověk se pak ocitá sám. Sám na dluhy, na bídu i na hlad, /byť jsme ubezpečováni, že ve Střední Evropě něco takového neexistuje/. Sám proti lhostejné, zpuchřelé policii a justici, proti níž si nemůže najmout advokáta, sám na nemoci, na zimu a mráz, sám na přežití.
Zpočátku nerovný boj prohrává.
Je ale plný vůle tu katastrofu přežít. Přežít za pomoci všech prostředků, které má člověk pod mostem k dispozici.

 

Ukázka z knihy:

Měla oči šedomodré, jakou má za modré zimní oblohy mrznoucí kaluž. Ústa pevně sevřená, rty ještě tenčí než dřív. V koutcích jemné vrásky, v očích tvrdý, prázdný pohled. Ne zrovna krutý, ale nic neříkající, a na hony vzdálený laskavosti. Po chvíli mlčení navázala tam, kde před mým odjezdem skončila. Čas nic nezhojil!
Uvědomil jsem si, že to neskončí nikdy! A tušil jsem správně.

 

Vznik knihy můžete podpořit i vy

Podobně dramatická, jako příběh samotný, je i situace se vznikem knihy. Na její vydání autor shromažďuje část financí pomocí crowdfundingové kampaně na portálu Penězdroj, i vy můžete přispět a stát se tak součástí tohoto příběhu. Za váš příspěvek můžete kromě knihy samotné získat například i možnost setkání s autorem nebo se stát partnerem knihy a získat tak v ní prostor pro vlastní prezentaci.

 

Kontakt:

Penězdroj
M: 731 279 922
E: info@penezdroj.cz

Doporučení:

Podpořte vznik nové knihy - DISKUZE

Počet reakcí: 4
 1. Dagmar napsal:

  Ahoj všichni,

  na knihu už jsem přispěla. Trochu jsem se s ní seznámila. Bude to hodně dobré čtení. Do dnešní doby jako ulité.

  Fandím všem, kteří ji také podpoří. Dáša

 2. Dagmar napsal:

  Ahoj všichni,

  na knihu už jsem přispěla. Trochu jsem se s ní seznámila. Bude to hodně dobré čtení.

  • Zora napsal:

   Vážená Dagmar,
   kniha se čte hezky, ale pokud je ze života autora, je plná lží a polopravd. Škoda, že se bohatý autor nepochlubil škálou milenek, o kterých v knize nepíše. Pro manželku byl život s ním peklem. Jenom se mu vše vrátilo. Boží mlýny mlely a autor je z toho překvapený a snaží se o soucit. Škoda, že ho neznáte, psala byste jinak. Jedna z jeho manželek.

  • Zora napsal:

   Vážená Dagmar,
   kniha se čte hezky, ale pokud je ze života autora, je plná lží a polopravd. Škoda, že se bohatý autor nepochlubil škálou milenek, o kterých v knize nepíše. Pro manželku byl život s ním peklem. Jenom se mu vše vrátilo. Boží mlýny mlely a autor je z toho překvapený a snaží se o soucit. Škoda, že ho neznáte, psala byste jinak. Jedna z jeho manželek.

Napsat komentář