S Andersem Roslundem a Stefanem Thunbergem o glorifikaci antihrdinů

Anders Roslund Stefan Thunberg
Jeho revírem není dálnice, ale jeho bratry jsou členové jednoho z nejzákeřnějších a nejvynalézavějších gangů, které kdy Švédsko zažilo. Řeč je o Stefanu Thunbergovi, švédském scénáristovi, který přijel s Andersem Roslundem do Prahy představit svůj román Made In Sweden.

Ačkoliv se na nás ze všech stran valí nespočet nových autorů, kteří právě ze skandinávských pracoven vysílají do světa desítky mrazivých thrillerů, dnes bych se ráda pozastavila u dvojice, která vám možná není známá, neboť na vás nevyskakuje z předních stránek katalogů a novin. To je ovšem velká škoda. Životní příběh jednoho z nich by totiž velice snadno vydal na rodinnou krimi ságu. Z tvůrčí spolupráce zmíněných dvou švédských autorů zatím vzešla jedna kniha. Made In Sweden dává čtenáři nahlédnout nejen do místy absurdního života jedné švédské rodiny, jejíž každodenní rutina je poznamenána kriminální činností valné většiny jejích členů. Byl ale Stefan skutečně poznamenán touto nepředstavitelnou realitou? Jak snadné je začít obdivovat vynalézavost, se kterou jeho bratři podnikali veškeré loupeže? Na to jsem se kromě jiného autorů zeptala v krátkém rozhovoru.

 

 

Odpoledne vám přineseme reportáž z představení knihy Made in Sweden českým čtenářům.

Doporučení:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>