Vánoční soutěž s Hostem

darky
Velká vánoční soutěž právě startuje! Tento týden vám představíme deset žhavých novinek, na kterých ještě neoschla tiskařská čerň, nebo které se dokonce v tuto chvíli teprve rodí! Buďte mezi prvními, kteří se do skvělých příběhů začtou!

Kompletní pravidla velké vánoční soutěže jsme zveřejnili v článku Velká vánoční soutěž. Tento týden můžete vyhrát některou z deseti novinek z nakladatelství Host. (Soutěžní otázky hledejte na konci článku.) O jaké knihy soutěžíme?

 

Vidořád

Autorka: Samantha Shannonová

Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím všechno teprve začíná: mnoho přeživších uprchlíků je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně.

Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko; vidopáni a vidopaní městských gangů dostanou pozvání na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.

Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných camdenských katakomb, dřív než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.

Vidořád je druhou knihou z plánované série. První díl Kostičas hned po vydání obsadil přední příčky žebříčku bestsellerů The New York Times, byl přeložen do osmadvaceti jazyků a připravuje se jeho zfilmování.

Knihu Vidořád vydalo nakladatelství Host.

 ————————————————

Ostrov Entry

Autor: Peter May

Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci, jak utéct hořké směsi osamělosti a lítosti svého dosavadního života ve
městě.

Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do Zálivu svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sto třiceti obyvatel – a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen ve svém domě zavražděný.

Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná – a to i přesto, že se nikdy nepotkali.

Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho vede ke konfl iktu mezi profesní povinností, kterou musí splnit, a vlastním osudem, jenž ho čeká.

Knihu Ostrov Entry vydalo nakladatelství Host.

 ————————————————

Dívka v pavoučí síti

Autor: David Lagercrantz

Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání.

Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná.

Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.

Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal. První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování – amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby.

Knihu Dívka v pavoučí síti vydalo nakladatelství Host.

 ————————————————

Pán věže

Autor: Anthony Ryan

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč.

Vélin Al Sorna je unavený. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet.

Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo.

Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala – a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil.

Knihu Pán věže vydalo nakladatelství Host.

————————————————

Tappiho putování po Šumících mořích

Autor: Marcin Mortka

Jestlipak už znáš Tappiho, jeho sobíka a další obyvatele Šeptajícího lesa? Viking Tappi má tenhle les moc rád, ale od posledního dobrodružství v Ledovém zálivu pořád sní o dalekých cestách. S kamarády si proto vyrobí loď a společně se vydají na plavbu po Šumících mořích. Na moři se jim přihodí spousta neuvěřitelných příhod a také poznají nové přátele – například velrybu Dumalku, obra Balvánka anebo elfku Světlunku.

Ale když se jim do cesty připlete zlý čaroděj Bachorák s obrovitým drakem Kaboňákem, začne to být strašidelné a nebezpečné. Naštěstí má Tappi nejenom velké srdce, ale také hodně kamarádů, díky kterým z každé šlamastyky vyvázne celý.

Pro čtenáře od šesti let.

Knihu Tappiho putování po Šumících mořích vydalo nakladatelství Host.

————————————————

PAX – Neviditelný zloděj

Autorky: Asa Larssonová, Ingela Korsellová

Čtvrtý díl série PAX pro mladé čtenáře.

V Mariefredu se ztrácejí peníze, věci i zvířecí mazlíčci a hlavním podezřelým je Alrik. Kdo jiný by mohl mít krádeže na svědomí než jeden z bratrů, kteří se sem před nedávnem přistěhovali do pěstounské rodiny? Většina lidí má okamžitě jasno a ani je nenapadne, že by za mizením věcí mohlo být něco jiného. Třeba magie. Plány černé čarodějnice se tak pomalu mění ve skutečnost…

Pro čtenáře od deseti let.

Knihu PAX – Neviditelný zloděj vydalo nakladatelství Host.

————————————————

Já už chci domů

Autor: J. Krchovský

Život a smrt v řeči vázané; novinka kultovního autora české poezie

Po pěti letech se mohou příznivci poezie „dekadenta geniálního“ J. H. Krchovského potěšit četbou jeho nové sbírky nazvané Já už chci domů. Kam domů? Hádáme správně a autor to ve svých typicky vycizelovaných strofách potvrzuje: „Já už chci domů, stýská se mi tady / už přijeďte si pro mě, já chci domů! / Váš… Přilepil jsem známku slzou s brady / a neodeslal. Nemám kam a komu.“ Opět okoušíme hořká sousta trapnosti života, bezcílné prázdnoty dní, sexuálních kocovin i touhy po tom, co je krásné a něžné (a bohužel nám to nikdy nebude patřit). K těmto chodům porce černé šlehačky navrch –

Krchovského humor vždy byl, a stále zůstává, velmi makabrózní, ale zároveň dokonale osvobozující. Znatelně přibylo motivů samoty, smutku a pohledů do nicoty. Kdesi ve spodních vrstvách úporné monotónnosti jeho čtyřverší však nalézáme i tenkou žílu lásky a věrnosti životu. Krchovský zůstává i v této své „řadovce“ dokonale svůj. Jeho „noční dílna“ opět expeduje literární skvosty s nezaměnitelným puncem po léta (právem) nejpopulárnějšího a nejčtenějšího současného českého básníka.

Knihu Já už chci domů vydalo nakladatelství Host.

————————————————

Jackaby

Autor: William Ritter

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese.

Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii a nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá.

Knihu Jackaby vydalo nakladatelství Host.

————————————————

Anežka

Autorka: Viktorie Hanišová

Román Viktorie Hanišové je bolestně střízlivým pohledem do vztahu matky a dcery, narušeného od samého počátku…

Sebevědomá, vzdělaná a světem protřelá Julie nemůže mít děti, do adopčního programu ji zařadí jen těžko a pověstné biologické hodiny tikají. Anežka, plavovlasá panenka s cůpky, se pozvolna mění v nesplněný sen. Zoufalá Julie však dítě chce za každou cenu, a tak obchází zákon, aby si mohla vzít do péče nechtěné romské děvčátko. Touží po miminku, Anežce, místo toho si domů přinese klubko svých vlastních předsudků, ztělesněný neuralgický bod české společnosti. A tak začne lhát. Nejdřív ostatním, později i sobě. Dívenka vyrůstá v neustálém zápasu s cizími představami o sobě samé, poznamenaném maloměšťáckou ustaraností své matky a vlastní neschopností vymanit se z klece stereotypů.

Knihu Anežka vydalo nakladatelství Host.

————————————————

Vzestup a pád mocností

Autor: Tom Rachman

Tooly Zylberbergová je majitelka malého knihkupectví na velšském venkově. Pořád čte. Knihy jsou bezpečnější než lidé, kteří by se mohli ptát na její život. Ona by se o zvláštních událostech svého dětství totiž raději vůbec nezmiňovala. Jako malá byla unesena podivnou skupinou, zapletenou do zločinů od Asie přes Evropu po Spojené státy. Ale kdo byli její únosci? Proč vzali právě ji? Co doopravdy chtěli?

Byl mezi nimi Humphrey, ruský skrblík s vášní ke knihám; půvabná, ale výbušná Sarah, která do všeho vnášela chaos; a také Duncan a Fogg a pupkaté prase. A samozřejmě Venn, charismatický vůdce celé skupiny, jehož pohled na svět Tooly navždy změnil. Dokud najednou nezmizel.

O několik let později už Tooly nevěří, že by se někdy dozvěděla pravdu o svém životě. Ale když dostane od svého dávno ztraceného přítele z New Yorku překvapivé zprávy o starých tajemstvích, vydává se na cestu kolem světa, aby našla odpovědi.

Knihu Vzestup a pád mocností vydalo nakladatelství Host.


Pravidla soutěže

Náhodně se zde budou objevovat soutěžní otázky vztahující se k výše představeným knihám, a odkaz, kde hledat správnou odpověď. Na zodpovězení každé otázky bude určitý časový limit, vždy uvedený u konkrétní otázky.

Své správné odpovědi posílejte na mail vanocnisoutez (zavináč) klubknihomolu.cz. Do předmětu mailu uveďte text „Vánoční soutěž s Hostem“ a číslo otázky, na niž odpovídáte. V těle mailu uveďte správnou odpověď a nesmí chybět ani vaše přezdívka, pod níž jste na stránkách Klubu knihomolů zaregistrovaní, abychom věděli, komu body připočítat.

 

Soutěž již byla ukončena. Výherci budou kontaktování emailem.

 

Výhry si rozdělí dvacet soutěžících s nejvyšším počtem bodů – získají některou z výše uvedených novinek dle vlastního výběru.

Kompletní pravidla najdete zde.

 

soutěžící 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
 a.k 3 6 5 1 5 6 1 2 5 1
 Anicka59 - - - - - - - - - -
 bellefille - - 1 1 1 1 - 1 - 1
 Bronn - - - 1 1 1 1 1 1 1
 caezy - - - - 1 1 1 1 1 1
 Cerpes - - - - - - - 1 - 1
 cibulinecka - - - - - - - - - -
 DandyD - - - - 1 1 1 1 1 1
 Daramegan - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 ekov 6 4 1 1 1 1 1 1 1 1
 Ells - - - 1 3 1 1 1 1 1
 ema1 - 1 1 1 4 1 5 5 6 1
 Fanny - - - - 1 1 1 1 - 1
 Fiffinka 2 5 1 1 1 1 1 1 2 2
 fiserovam - 1 1 1 6 1 3 6 3 1
 Gerd Muller - - - - - 1 - 1 1 1
 hannah1112 - 1 4 1 1 1 1 1 1 3
 Hojaro - 3 1 1 1 1 1 1 1 1
 honeybee - - - 1 1 1 1 1 4 1
 honzinac01 - - - 1 - - - - - -
 Innominateus - - 6 1 1 5 6 1 1 1
 Jack33 - - - 1 1 1 - - 1 -
 Jana2312 - 1 2 1 1 1 1 1 1 1
 Jana - - - - - - - - - -
 jar1 - - - - - - - - - 1
 jarjar1 - - - - - - - - - -
 jodie - - 1 5 1 1 1 1 1 1
 joplin - - - - 1 1 1 1 1 1
 katja - - - - - 1 1 1 1 1
 klenot - - - - 1 - - - - -
 kusovka - - 1 3 1 - - - 1 1
 Kwisty - - - - - - - 1 - 1
 ladouch - - - - - - - 1 - -
 Lady Dracula - - - - - - - - 1 -
 Leni07 - - - - - - - - - 1
 lenkaknel - 1 - 1 1 1 1 1 1 1
 Majdule - - - - 1 1 - 1 1 1
 maky-s - - - 1 1 1 1 1 1 1
 Marek2001 - - - - - - - - - -
 margaritas - - 1 1 1 3 2 4 1 1
 milcal52 - - 1 1 2 4 4 3 1 6
 Mopsička - - - - - 1 - 1 0 1
 nadamal - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 Nellinka - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 P.ary - - - 1 - 1 - 1 - 1
 pablii - - - - - 1 - 1 - -
 patril - - 1 6 - - - 1 - -
 pedro58 - - - - - - - 1 1 1
 Pet002 - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 Pohoda - 1 - 1 1 1 1 - - 1
 pradlanka - - - 1 - - - - - -
 rebo - - 3 1 1 1 1 1 1 1
 RonnieR - - - 1 1 1 1 1 1 4
 Shakespeare 5 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 Sona 1 - - - - - - - - -
 Tamada - - - - 1 1 1 1 0 1
 TerraDV - - - 1 - - - - - -
 tetina - 2 1 2 1 1 1 1 1 5
 TyraB 4 1 1 4 1 2 1 1 1 1
 unforeseeable - - - - - - - 1 1 1
 veam - - - - 1 - 1 - 1 1
 Zdenka - - - - - - - - 1 1
 Zuzina26 - 1 1 1 1 1 1 1 - 1

 

soutěžící 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. celkem
 a.k 1 1 1 5 5 5 1 4 2 1 61
 Anicka59 - 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
 bellefille 1 - 1 1 - 1 1 1 1 1 14
 Bronn 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 16
 caezy 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 16
 Cerpes 1 1 1 - - 1 1 1 1 1 10
 cibulinecka - - 0 0 - - - - - - 0
 DandyD 1 1 1 - 1 1 1 1 1 1 15
 Daramegan 2 5 2 2 1 1 1 1 6 1 30
 ekov 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 28
 Ells 1 - 5 1 1 - - 1 1 1 20
 ema1 3 4 1 3 1 3 - 1 1 5 47
 Fanny 1 0 - 0 1 1 1 0 1 1 11
 Fiffinka 1 1 1 1 1 2 1 6 1 1 33
 fiserovam 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 33
 Gerd Muller 1 1 - 1 1 1 1 1 1 1 13
 hannah1112 1 1 3 1 4 1 1 1 1 1 29
 Hojaro 1 1 1 1 1 1 - 1 1 2 21
 honeybee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 20
 honzinac01 - - - - - - - - - - 1
 Innominateus 1 1 1 1 - 1 1 1 5 1 35
 Jack33 - - - - - - - - - - 4
 Jana2312 1 2 1 1 1 1 6 1 1 1 26
 Jana 1 1 1 - - - 1 1 - - 5
 jar1 - - - - - 1 1 - - - 3
 jarjar1 - - - - - 1 1 - - - 2
 jodie 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 21
 joplin 1 - - - - - - - - - 7
 katja 1 - 1 1 1 1 1 1 1 1 14
 klenot - - - - - - - - - - 1
 kusovka 1 1 - - - - - - - - 9
 Kwisty 1 - - - - - - - - - 3
 ladouch 1 - 1 1 - - - 1 - - 5
 Lady Dracula - - - - - - - - - - 1
 Leni07 - - 1 1 1 1 1 1 1 1 9
 lenkaknel 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 18
 Majdule 1 - - - - - - - - - 6
 maky-s 1 - - - - - - - - 1 9
 Marek2001 - - - - - - - 1 1 1 3
 margaritas 6 1 1 1 1 6 4 1 1 1 37
 milcal52 1 6 6 6 2 1 5 1 1 1 52
 Mopsička 1 - - - - - - - - - 4
 nadamal 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 18
 Nellinka 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 18
 P.ary 1 1 1 0 - - 1 1 1 1 11
 pablii - 1 - - 1 1 - 1 1 1 8
 patril - - 1 0 - - - 1 1 1 12
 pedro58 1 1 1 1 1 1 1 1 3 1 15
 Pet002 1 1 1 1 - 1 1 1 1 6 22
 Pohoda 1 1 1 - - 1 1 - 1 1 13
 pradlanka - - - - - - - - - - 1
 rebo 1 1 1 1 1 1 3 5 1 3 28
 RonnieR 5 1 1 0 3 1 1 2 1 1 26
 Shakespeare 1 1 - 0 1 - 1 - 1 1 20
 Sona - - - - - - - - - - 1
 Tamada 1 0 - 0 1 0 1 0 1 1 10
 TerraDV - - - - - - - - - - 1
 tetina 0 3 1 4 1 4 2 3 1 4 38
 TyraB 1 - - - - - - - - - 18
 unforeseeable 4 1 1 1 6 1 1 1 4 1 24
 veam - 1 - - - - - - - - 5
 Zdenka - - - - - - - - - - 2
 Zuzina26 1 - 1 1 - 1 1 1 1 1 16

 

Soutěžní otázka č. 20: Z jakého města pochází autorka knihy Anežka Viktorie Hanišová? Nápovědu hledejte na stránce knihy Anežka po kliknutí na jméno autorky. Odpověď: z Prahy. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 23:59.

Soutěžní otázka č. 19: K čemu se v mnohém vrací autorova poetika? Nápovědu hledejte na stránce knihy Já už chci domů. Odpověď: k dekadentní tradici. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 22:15.

Soutěžní otázka č. 18: Kdo svázal Tooly Zylberbergové tkaničky u tenisek? Nápovědu hledejte na stránce knihy Vzestup a pád mocností. Odpověď: Venn. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 18:45.

Soutěžní otázka č. 17: Z jaké země pochází spisovatel David Lagercrantz? Nápovědu hledejte na stránce knihy Dívka v pavoučí síti. Odpověď: ze Švédska. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 15:30.

Soutěžní otázka č. 16: Z čeho je unavený Vélin Al Sorna? Nápovědu hledejte na stránce knihy Pán věže. Odpověď: z války. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 13:00.

Soutěžní otázka č. 15: Jak se jmenují strážci knihovny? Nápovědu hledejte v traileru knihy PAX – Neviditelný zloděj. Odpověď: Estrid a Magnar. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 11:00.

Soutěžní otázka č. 14: Jak se jmenuje sob, který Tappiho doprovází? Nápovědu hledejte na stránce knihy Tappiho putování po Šumících mořích. Odpověď: Chichotek. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 9:00.

Soutěžní otázka č. 13: Jak se jmenuje žena, která je podezřelá z vraždy svého manžela? Nápovědu hledejte v ukázce knihy Ostrov Entry. Odpověď: Kirsty Cowellová. Otázka byla aktivní do 15. listopadu do 4:00.

Soutěžní otázka č. 12: Kdo je označován jako „mistr nekrofilní imaginace“? Nápovědu hledejte na stránce knihy Já už chci domů.
Odpověď: J. H. Krchovský. Otázka byla aktivní do 14. listopadu do 13:00.

Soutěžní otázka č. 11: V jakém roce se odehrává děj románu Jackaby? Nápovědu hledejte na stránce knihy Jackaby. Odpověď: 1892. Otázka byla aktivní do 14. listopadu do 5:00.

Soutěžní otázka č. 10: Kdo přeložil knihu Vidořád do češtiny? Nápovědu hledejte na stránce knihy Vidořád. Odpověď: Lenka Kapsová. Otázka byla aktivní do 13. listopadu do 16:00.

Soutěžní otázka č. 9: Jaké národnosti je Tooly Zylberbergová? Nápovědu hledejte na stránce knihy Vzestup a pád mocností. Odpověď: Američanka. Otázka byla aktivní do 13. listopadu do 10:00.

Soutěžní otázka č. 8: Jak se jmenuje nechtěné romské děvčátko, které by si hlavní hrdinka Julie ráda vzala do péče? Nápovědu hledejte na stránce knihy Anežka. Odpověď: Agnes. Otázka byla aktivní do 12. listopadu do 18:45.

Soutěžní otázka č. 7: Podívejte se na knižní trailer ke knize Jackaby. Jaký předmět leží po pravé straně na papíře? Nápovědu hledejte v traileru ke knize Jackaby. Odpověď: klíč. Otázka byla aktivní do 12. listopadu do 10:30.

Soutěžní otázka č. 6: Kdo ilustroval knížky ze série PAX? Nápovědu hledejte na stránce knihy PAX – Neviditelný zloděj. Odpověď: Henrik Jonsson. Otázka byla aktivní do 11. listopadu do 20:30.

Soutěžní otázka č. 5: Co nesmí chybět na přídi opravdové vikingské lodi? Nápovědu hledejte v ukázce z knihy Tappiho putování po Šumících mořích. Odpověď: dračí hlava. Otázka byla aktivní do 11. listopadu do 14:00.

Soutěžní otázka č. 4: Pán věže je druhým dílem trilogie, v jejímž názvu se objevuje jedno zvíře. Jaké? Nápovědu hledejte na stránce knihy Pán věže. Odpověď: krkavec. Otázka byla aktivní do 10. listopadu do 19:30.

Soutěžní otázka č. 3: „Zaměřte se na nejslabší místo. Bojujte.“ – Která z postav pronesla tato slova? Nápovědu hledejte v traileru ke knize Dívka v pavoučí síti. Odpověď: Lisbeth Salanderová. Otázka byla aktivní do 10. listopadu do 12:00.

Soutěžní otázka č. 2: Komu věnoval Peter May svou knihu Ostrov Entry? Nápovědu hledejte v ukázce knihy Ostrov Entry. Odpověď: Dennisovi a Naomi. Otázka byla aktivní do 9. listopadu do 21:15.

Soutěžní otázka č. 1: Vidořád je druhá kniha ze série Samanty Shannonové. Kolik dílů má mít série celkem? Nápovědu hledejte na stránce knihy Vidořád. Odpověď: Sedm. Otázka byla aktivní do 9. listopadu do 12:15.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVidořád

Shannonová, Samantha

Host, 2015

zobrazit info o knizeOstrov Entry

May, Peter

Host, 2015

zobrazit info o knizeDívka v pavoučí síti

Lagercrantz, David

Host, 2015

zobrazit info o knizePán věže
Stín krkavce: Kniha druhá

Ryan, Anthony

Host, 2015

zobrazit info o knizeTappiho putování po Šumících mořích

Mortka, Marcin

Host, 2015

zobrazit info o knizePAX – Neviditelný zloděj

Larssonová, Asa - Korsellová, Ingela

Host, 2015

zobrazit info o knizeJá už chci domů
Básně a zápisky veršem (2011–2015)

Krchovský, J. H.

Host, 2015

zobrazit info o knizeJackaby

Ritter, William

Host, 2015

zobrazit info o knizeAnežka

Hanišová, Viktorie

Host, 2015

zobrazit info o knizeVzestup a pád mocností

Rachman, Tom

Host, 2015

Vánoční soutěž s Hostem - DISKUZE

Počet reakcí: 25
 1. Markéta Markéta napsal:

  Nezapomínejte sledovat tuto stránku, otázky se tu mohou objevit kdykoli, a nebude jen jedna denně, tak ať je nepromeškáte. ;)

 2. Hojaro napsal:

  Dobrý den.
  Kde se objeví soutěžní otázka? Zde je již 2. soutěžní otázka, ale 1. otázku jsem nikde neviděl.
  Děkuji za odpověď.

  • Markéta Markéta napsal:

   Dobrý den, otázky se objevují stále na tomtéž místě, první otázka zde byla celé dopoledne.

 3. Markéta Markéta napsal:

  A ještě jednu informaci doplníme: nové otázky se nemusí zobrazovat jen až poté, kdy skončí platnost té předchozí. ;)

 4. RonnieR napsal:

  Dobrý den,
  Chci se jen zeptat, kde najdu konečné výsledky?
  Děkuju :)

  • Dana Zálešáková napsal:

   Dobrý den,

   na jejich zpracování se pracuje. Vyčkejte, v nejbližší době by se měly objevit. :)

 5. lenkaknel lenkaknel napsal:

  Dobrý den, objeví se na stránkách nějaký seznam výherců? Děkuji za odpověď :-)

 6. honeybee napsal:

  Dobrý den, z jakého důvodu již nejsem tučně?

 7. Ells napsal:

  Dobrý den, vidím 19 výherců a já mám stejný počet bodů jako Shakespeare. Je na 20. místě honeybee, nebo já? Děkuji za odpověď. :)

 8. RonnieR napsal:

  Ještě se ujistím :) jsem napsaná tučně(což snad chápu dobře, jakože jsem jedna z výherců?) a žádný e-mail mi nedorazil. Jelikož by to nebylo poprvé, co mi něco nedošlo, chci se jen ujistit – byly už maily rozeslané? :)
  Děkuju

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Dobrý den,

   výherci jsou obesíláni postupně. Trošku to trvá, neb čekáme na odpovědi. Na všechny se ale dostane.

 9. honeybee napsal:

  Děkuji, mám velkou radost, že jsem mezi výherci:)

 10. Daramegan napsal:

  Ale že to byly nervy :D těším se, až mi přijde email a já budu moct říct, kterou knihu si přeji :))
  Už mi píšete? :D

 11. zurekpetr napsal:

  Výhra Ta zrzavá dorazila v pořádku.
  Děkuji moc
  Petr Žurek

 12. rebo napsal:

  Dobrý den,

  dnes v pořádku dorazila výhra z týdenní soutěže s Hostem, velmi za ni děkuji

 13. Jana2312 napsal:

  Dobrý den,
  kniha z velké soutěže s Hostem dorazila.
  Moc děkuji za skvělé soutěže a výhru.

 14. hannah1112 hannah1112 napsal:

  Dnes mi přišla kniha z Hostu, ale úplně jiná, než jsem chtěla. Po tlf. domluvě jsem si ji zašla vyměnit a Tappiho mám doma. Díky. HK

  • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

   Dobrý den, teď jsem se díval do našeho mailu nakladatelství s prosbou o rozeslání výher a u Vašeho jména je uvedena kniha Tappiho putování po Šumících mořích. Asi se někdo v nakladatelství přehlédl – snad šlo o jediné přehlédnutí. V každém případě se omlouváme.

 15. Margaritas napsal:

  Dobrý den, dnes mi v pořádku přišla výhra, moc děkuji, mám opravdu velkou a upřímnou radost z krásné knihy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>