Zahrajte si o nový thriller a vydejte se na záhadnou plavbu smrti

Plavba-smrti-perex
Do reykjavského přístavu se blíží luxusní jachta a všichni s překvapením sledují, jak plnou rychlostí vráží do mola. Na lodi totiž není žádná posádka, která by ji řídila, a nikdo neví, kam zmizela. Co se na palubě stalo v průběhu plavby? To musí zjistit advokátka Tóra Gudmundsdóttir.

 

Podivné zmizení na palubě luxusní jachty

Šestý případ právničky Tóry

Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah?
Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit…
Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon?
Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají… Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat…
Co to má znamenat?
A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah?
Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení.

 

Plavba smrti

Autorka: Yrsa Sigurdardottir

Vydalo: nakladatelství Metafora
Překlad: Eduard Světlík
Počet stran: 360
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 11/2014
ISBN: 978-80-7359-448-0

Přečtěte si více o knize Plavba smrti, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora. A nezapomeňte ani na ukázku.

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby se zaměřuje zejména na literaturu překladovou, její autoři pocházejí ze všech koutů světa. Vydává ale i knihy českých spisovatelů a vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

 

Ukázka z knihy

„Nepřibližujte se! Můstek by mohl spadnout,“ křikl na ně, ačkoli to bylo nepravděpodobné, ale nic jiného, čím vy je mohl zdržet, ho nenapadlo.
„Co se děje? Proč ten člověk křičel, že na palubě nikdo není?“ Ženě se třásl hlas. „Samozřejmě tam musejí být: Aegir, Lára a dvojčata. Musí se to tam důkladně prohledat.“
„Pojďte.“ Brynjar nevěděl, kam by s nimi měl jít, tady však rozhodně zůstat nemohli. „Určitě jde o nějaké nedorozumění, uklidněte se.“ Přemýšlel, jestli se všichni vejdou do strážního domku. Byl těsný, ale měl tam aspoň kávu. „Určitě jsou všichni zdraví a v pohodě.“
Mládenec s berlemi pohlédl Brynjarovi do očí. Když promluvil, hlas se mu chvěl víc než předtím ženě.
„Na téhle lodi jsem měl být já.“ Zdálo se, že chce povědět ještě něco, ale zmlknul, když si všiml, že dívenka hltá každé jeho slovo. A tak se jen ulevil: „Můj bože…“ (str. 14)

 

O autorce

Sigurdardottir-YrsaYrsa Sigurdardottir (1963) žije na předměstí Reykjavíku, je vdaná a má dvě děti a živí se jako stavební inženýrka a při tom píše. Svoji první knihu pro děti Þar lágu Danir í því vydala v roce 1998. K dnešnímu dni jí vyšlo již pět knih pro děti a mládež, jako poslední zatím BIObörn (BIODěti). Jako první kniha pro dospělé vyšel v roce 2005 detektivní příběh Þriðja táknið, která již vyšla v mnoha zemích a taktéž v roce 2007 i v ČR pod názvem Poslední rituál. Tato kniha byla přeložena již do 25 jazyků, následující díl Mrazivé světlo do 13. Obě knihy se dostaly na seznamy nejprodávanějších titulů.
(Zdroj informací: nakladatelství Metafora)

 

Vyhrajte knihu Plavba smrti

Podivný případ zmizení hýbe nejen celým přístavem, kam loď připlula, ale i okolními městy. Posádka lodi totiž během plavby zmizela beze stopy a na lodi nejsou ani známky po tom, co se zde událo. Prošetřit tuto zapeklitou situaci musí právnička Tóra, kterou Yrsini čtenáři již dobře znají z předchozích dílů. Podaří se jí zjistit, co se na palubě jachty stalo? A pokud zde došlo k vraždě, tak kdo je vrahem? Pojďte to společně s ní odhalit!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Plavba smrti vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Plavba smrti
probíhá od 8. prosince do 21. prosince 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 Yrsiny detektivky Plavba smrti

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePlavba smrti

Yrsa, Sigurdardottir

Metafora, 2014

Zahrajte si o nový thriller a vydejte se na záhadnou plavbu smrti - DISKUZE

Počet reakcí: 0
  1. tetina napsal:

    Dobrý den, dnes byla v pořádku doručena vyhraná kniha Plavba smrti. Děkuji.:)

Napsat komentář