Vyhrajte fantasy příběh o chrliči z katedrály

Chrlic-perex
Déšť bičuje Prahu, blesky křižují temnou oblohu a hromy se rozléhají uličkami. Za této bouřky se však stane ještě něco, a to věc velmi záhadná. Jeden z chrličů na katedrále svatého Víta se totiž probouzí k životu.

Podivná událost v uličkách staré Prahy

Je právě půlnoc. Za prudkého deště obživne na katedrále svatého Víta kamenný chrlič. Neví nic o světě ani o lidech. Kdo ho oživil a za jakým účelem?
Chrlič se vydá hledat poznání a odpovědi do centra tajemné Prahy. Potká množství přízraků a bytostí, hodných i zlých.
Spřátelí se s mladou dívkou, která mu ukáže lidství ukryté v jeho kamenném srdci. Jaký osud Chrliče čeká? Přikloní se na stranu dobra či zla?
To se čtenář dozví v této temné fantasy knize, která je zároveň i kronikou známých a méně známých legend z historického města Prahy.

 

Chrlič

Boj dobra a zla ve staré Praze

Autor: Vojtěch Otčenášek

Vydalo: nakladatelství Edika
Počet stran: 120
Vazba: vázaná
Vydáno: 5/2014
ISBN: 978-80-266-0491-4

Přečtěte si více o knize Chrlič – Boj dobra a zla ve staré Praze, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Edika patřící pod společnost Albatros Media. Nezapomeňte se také podívat na ukázku, nebo si stáhnout vzorovou kapitolu.

Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Cílem nakladatelství je vydávat publikace a multimédia zaměřená na výchovu a vzdělávání, se zvláštním důrazem na jazyky, učebnice pro děti a psychologii.

Společnost Albatros Media a. s. je mediální společnost sdružující devět samostatných nakladatelství – Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a produkující široké spektrum mediálních produktů.

 

Ukázka

Nechápal, proč se ho dívenka tolik polekala, nechtěl jí přece ublížit. S touto myšlenkou se pohyboval po svých kamenných nohách ulicí, nevěda ani, kam ho nesou. Náhle se před ním objevilo několik pohybujících se světel a s nimi i hlasitý pokřik. Chrlič nechtěl riskovat nový střet a nevšiml si na ulici příhodného místa pro úkryt, a proto roztáhl křídla, vznesl se a dosedl na nejbližší střechu. Odtud pozoroval blížící se světla a zjistil, že je to několik postav, držících v rukou ohně a kráčejících nepravidelnou chůzí. Lidé drželi předměty plné jakési tekutiny, která při jejich pohybech dopadala sprškou na zem.
Postavy byly od hlavy k patě lesklé a skoro jim nebylo vidět do obličeje. U pasu každé z nich visel špičatý předmět, jehož účel Chrlič nechápal. Postavy se kolébaly ze strany na stranu a jejich pokřik Chrliči připadal jako směs radosti i zlosti. Lesklé postavy se zastavily pod domem, na jehož střeše je Chrlič pozoroval.
Začaly pokřikovat ještě více než dříve, pleskaly se vzájemně po ramenou a narážely předměty s tekutinou jedním o druhý, až to hlasitě zaznívalo. Chrliči se z neznámého důvodu postavy nelíbily, jejich chování mu připadalo místy až odpudivé, ale jeho zvídavost jej přesto nutila setrvat a sledovat, co bude dál. (str. 13)

 

Vyhrajte knihu Chrlič

Příběh oživlého chrliče, který se vydává hledat odpovědi na své otázky, zavede čtenáře do staré Prahy. Cestou se setkáte s mnoha přízraky, které se v centru města schovávají, a také s mladou dívkou, která v kusu kamene, kterým chrlič původně byl, dokáže probudit lidskost. Chcete poznat známé i méně známé legendy Prahy? Tak se za nimi vydejte společně s chrličem.

Ve spolupráci se společností Albatros Media vám právě přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Chrlič – Boj dobra a zla ve staré Praze vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Chrlič – Boj dobra a zla ve staré Praze
probíhá od 17. července do 30. července 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 fantasy knihy Chrlič – Boj dobra a zla ve staré Praze

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeChrlič
Boj dobra a zla ve staré Praze

Otčenášek, Vojtěch

Edika, 2014

Vyhrajte fantasy příběh o chrliči z katedrály - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. Anicka59 Anicka59 napsal:

    Dobrý den, dnes mně došla tato kniha, kterou jsem vyhrála a moc za ni děkuji. Došla v pořádku a velmi brzy.

  2. ema1 napsal:

    Dobrý den, děkuji za doručení výhry – Chrlič. Moc zajímavé a poutavé čtení. Děkuji moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>