Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 historické knihy Ženy ze zámku Lafayette

V historii neobyčejného zámku v srdci Francie najdeme řadu významných žen – Adrienne Lafayette, Beatrice Chanlerovou i Marthe Simoneovou. Narozdíl od jiných nebyl totiž zámek Lafayette chráněn muži, ale spíše něžným pohlavím.

Neobyčejné ženy z neobyčejného zámku


Většinu hradů chrání muži. Tento zámek chrání ženy.

Matka zakladatelka… 1774. Urozená šlechtična Adrienne Lafayette se stává politickou partnerkou svého manžela markýze de Lafayette v boji za americkou nezávislost. Když však jejich idealismus ve Francii vyvolá revoluci a gilotina ohrozí vše, co je jí drahé, musí se Adrienne zříci komplikovaného muže, kterého miluje, nebo riskovat život pro odkaz, který bude inspirací pro další generace.

Odvážná vizionářka… 1914. Členka newyorské společenské smetánky Beatrice Chanlerová je silná osobnost a živel, který nic nezastraší – ani její skromné začátky, ani rozpadající se manželství, ani vypuknutí první světové války. Poté, co se však Beatrice stane přímým svědkem devastace Francie, přijme životní výzvu: přesvědčit Ameriku, aby bojovala za to, co je správné.

Neochotná odbojářka… 1940. Francouzská učitelka, začínající umělkyně a sirotek Marthe Simoneová je zvyklá se sama o sebe postarat. S válkou nechce mít nic společného. Když však realita nacistické okupace změní její život na izolovaném zámku, kde vyrůstala, Marthe začne pochybovat o tom, kým je, a co je důležitější, kým je ochotna se stát.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Ženy ze zámku Lafayette.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte historický román inspirovaný skutečnými ženamiDo soutěže bylo odesláno 357 tipů.

Kdo vyhrál?

ala12 (357), opice1956 (357)

Správná odpověď

V kolika letech si Adrienne brala markýze de Lafayette?
Ve čtrnácti.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŽeny ze zámku Lafayette (Drayová, Stephanie)
Epická sága založená na skutečném příběhu neobyčejného zámku v srdci Francie a pozoruhodných žen spjatých s jeho odkazem. Většinu zámků chrání muži. Tento je chráněn ženami. Matka zakladatelka… 1774. Urozená šlechtična Adrienne Lafayette se… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.