Získejte historický román inspirovaný skutečnými ženami

zeny-ze-zamku-lafayette-perex
Adrienne, Beatrice a Marthe žily každá v jiné době, ale jedno je spojuje – zámek Lafayette. Oproti jiným sídlům, která jsou spjata především s mužskými jmény, toto je chráněno ženami. Přečtěte si o jejich osudech.

Neobyčejné ženy z neobyčejného zámku

Většinu hradů chrání muži. Tento zámek chrání ženy.

Matka zakladatelka… 1774. Urozená šlechtična Adrienne Lafayette se stává politickou partnerkou svého manžela markýze de Lafayette v boji za americkou nezávislost. Když však jejich idealismus ve Francii vyvolá revoluci a gilotina ohrozí vše, co je jí drahé, musí se Adrienne zříci komplikovaného muže, kterého miluje, nebo riskovat život pro odkaz, který bude inspirací pro další generace.

Odvážná vizionářka… 1914. Členka newyorské společenské smetánky Beatrice Chanlerová je silná osobnost a živel, který nic nezastraší – ani její skromné začátky, ani rozpadající se manželství, ani vypuknutí první světové války. Poté, co se však Beatrice stane přímým svědkem devastace Francie, přijme životní výzvu: přesvědčit Ameriku, aby bojovala za to, co je správné.

Neochotná odbojářka… 1940. Francouzská učitelka, začínající umělkyně a sirotek Marthe Simoneová je zvyklá se sama o sebe postarat. S válkou nechce mít nic společného. Když však realita nacistické okupace změní její život na izolovaném zámku, kde vyrůstala, Marthe začne pochybovat o tom, kým je, a co je důležitější, kým je ochotna se stát.

 

Ženy ze zámku Lafayette

Autorka: Stephanie Drayová

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Radka Klimičková
Počet stran: 536
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2023
ISBN: 978-80-7689-038-1

Přečtěte si více o knize Ženy ze zámku Lafayette, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

Neměla jsem příliš důvodů věřit, že mé vlastní manželství bude jiné. A v den mé svatby mi otec připomněl: „Manželství, Adrienne, je především povinností vůči tvé rodině.“ Moje nejdůležitější povinnost. V to věřil můj otec, muž s pěti dcerami, který potřeboval syny. Když už nemohl získat syny od mé matky, kterou krutě poznamenaly neštovice, rozhodl se získat zetě a zahájil jednání o mém sňatku, než jsem oslavila dvanácté narozeniny.
Teď mi bylo čtrnáct. A v tento svatební den jsem zoufale toužila po otcově náklonnosti, nebo dokonce po projevu souhlasu. Přesto se při přípravách na můj sňatek neusmíval jako sentimentální patriarcha. Nikoli, temný pohled vévody d’Ayen zhodnotil můj svatební oděv, jako bych byla jednou z jeho stráží na inspekci. Měla jsem šaty z těžkého stříbrného brokátu, který se třpytil jako měsíční světlo, a z rukávů splývala jemná krajka. Na živůtku byly našity třpytivé diamanty a z uší mi visely další diamanty, velké jako křepelčí vejce, protože na mé svatbě se nešetřilo.

 

Vyhrajte knihu Ženy ze zámku Lafayette

V souvislosti s většinou hradů a zámků jsme zvyklí slýchat spíše o mužských zástupcích šlechtických rodů, ale v případě zámku Lafayette v srdci Francie je o jinak. V jeho historii totiž najdeme hned několik významných žen, jejichž osudy se inspirovala ve svém historickém románu Stephanie Drayová.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Ženy ze zámku Lafayette vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Ženy ze zámku Lafayette
probíhá od 25. února do 2. března 2024.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 historické knihy Ženy ze zámku Lafayette

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŽeny ze zámku Lafayette

Drayová, Stephanie

Jota, 2022

Napsat komentář