Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 stažení audioknihy Až ke křížku

Rodina Mazochových  je nucena se v divokém období normalizace přestěhovat ze Šumavy až do Aše. Do zapadákova. Eliška pak žije svůj šedý život ve snaze především neselhat. Neměla by se ale raději svému osudu postavit a bojovat?

Za trest ze Šumavy až do Aše


Tichá voda břehy mele. I v zoufale zastydlém zapadákově. Coby důstojník kontrarozvědky Pohraniční stráže pojmenoval její muž ruskou okupaci pravým jménem, a tak ho po prověrkách z roku 1969 čeká trest bez ohledu na potřeby rodiny. Režim s manželi Mazochovými a jejich dcerkou zatočí pěkně po dělnicku, když je donutí přestěhovat se ze Šumavy na hanbu do Aše – vystrkova známého leda textilkami a čachry, na které není z Prahy tolik vidět.

Každý zdejší šedivý den má tak Eliška Mazochová desítky příležitostí ukázat, zda v roli zakřiknuté partnerky a uštvané matky, svědomité zdravotní sestry i poslušné přítelkyně dámy z místní honorace neselže. Vystačí si, když ve městě zapomnění vsadí pouze na tyto opory a rozhodne se přetrpět dobu bez sebemenšího východiska jako „tichá voda“? Anebo přijde chvíle, kdy v sobě konečně vykřeše sílu, aby se životu postavila čelem a přiměla viníky přilézt ke křížku?

V prostředním svazku volné trilogie o střetu ašských žen s nelítostným 20. stoletím vyvolává Klára Teršová další traumatizovaný hlas z kraje, kde i lišky nerady dávají dobrou noc. Předkládá životní zpověď hrdinky, jež před absurditou takzvané normalizace nejraději utíkala do původně německé chalupy ve Vernéřově, který známe z románu Bílý pramen jako Wernersreuth. Vždyť na poznání pravdy a splacení lidského dluhu není nikdy pozdě, i kdyby vlezlé dějiny byly zarytě proti.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
stažitelnou nahrávku audioknihy Až ke křížku.


OneHotBook


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o druhý díl volné trilogie o ašských ženách.Ceny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.Do soutěže bylo odesláno 234 tipů.

Kdo vyhrál?

karliki (234), kolazu (234), Kraslice (235)

Správná odpověď

Kolik minut vám zabere poslech audioknihy Až ke křížku?
445
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeAž ke křížku (audiokniha) (Teršová, Klára)
Tichá voda břehy mele. I v zoufale zastydlém zapadákově. Coby důstojník kontrarozvědky Pohraniční stráže pojmenoval její muž ruskou okupaci pravým jménem, a tak ho po prověrkách z roku 1969 čeká trest… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.